Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60

Temat: Wysokie korekty pod obciążeniem, brak mocy.

  1. #51
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Ok, dzisiaj KKL zadziałał i bawiłem się trochę MESem. Zrobiłem reset ustawień samoadaptacyjnych i i wprowadziłem od nowa kody wtryskiwaczy - nic to nie dało.

    Następnie próbowałem przeprowadzić procedurę wymiany centralki i/lub wtryskiwaczy, niestety wyskakuje mi komunikat, że procedura nieudana. Idzie się zabić.

    Nie mam już pojęcia czego to może być kwestia. Jedyne co mogę jeszcze dodać, to fakt że początek takiej dziwnej pracy silnika kojarzy mi się z wymianą kolektora i zaślepienia przy okazji EGR. Czy robiąc to można było coś schrzanić?

    Np. fakt, że kolektor nie był splanowany po spawaniu? Ale czy wtedy korekty nie byłyby rozjechane? Naprawdę szukam już każdej możliwości a koło mnie nie wiem już do kogo mógłbym odstawić auto.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  2. #52
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    To mało prawdopodobne, ale może jakiś glut z uszczelnienia kolektora wleciał sobie do komory spalania?

    Nie wyjaśnia to jednak faktu, że po wymianie wtryskiwaczy na nowe było przez jakiś czas dobrze. To już zostało tu napisane, ale najpewniej pompa opiłkuje, mimo wszystko.

    Jeszcze jedna rzecz, ale to z kolei byłoby czuć. Nie cieknie Ci któryś z przewodów od listwy do wtryskiwaczy?
    Czy na starych wtryskach i nowych korekty rozjeżdżały się tak samo - to znaczy najbardziej na jednym konkretnym cylindrze (wtryskiwaczu)?
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 24-02-2017 o 13:34

  3. #53
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    Czy na starych wtryskach i nowych korekty rozjeżdżały się tak samo - to znaczy najbardziej na jednym konkretnym cylindrze (wtryskiwaczu)?
    Korekty się już nie rozjeżdżają. Pod obciążeniem praktycznie wszystkie są bliskie 0.

    Jedyne co powraca to ten cholerny klekot. Tak jakby był jakiś problem z dawką pilotażową.


    Cytat Napisał bobby Zobacz post
    To już zostało tu napisane, ale najpewniej pompa opiłkuje, mimo wszystko.
    Tak jak mówiłem pompa była sprawdzana pod tym kątem na samym początku. Ale możliwe, że jeszcze tam zajrzę. Musiałbym chyba zdjąć czujnik na listwie, prawda?
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  4. #54
    Użytkownik Znawca Avatar bobby
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Franny 159 2.4 JTDm 06'
    Postów
    1,216

    Domyślnie

    Cytat Napisał pushq Zobacz post
    Korekty się już nie rozjeżdżają. Pod obciążeniem praktycznie wszystkie są bliskie 0.

    Jedyne co powraca to ten cholerny klekot. Tak jakby był jakiś problem z dawką pilotażową.




    Tak jak mówiłem pompa była sprawdzana pod tym kątem na samym początku. Ale możliwe, że jeszcze tam zajrzę. Musiałbym chyba zdjąć czujnik na listwie, prawda?

    A EGR masz wyłączony, czy także zaślepiony od strony kolektora? (Wybacz jeśli nie wczytałem się w temat, siedzę w pracy.) U mnie strasznie klekotało, mimo wyłączenia, bez zaślepki zawór puszczał spaliny mimo wszystko.

    Olej dawno był zmieniany? Czasem gdy jeszcze jest DPF jest tak zanieczyszczony paliwem, że silnik pracuje jak sieczkarka.

    PS. Jak chcesz to mogę Ci zlogować dawki z 2.4 do porównania. (Tyle, że u mnie był kiedyś remap)
    Ostatnio edytowane przez bobby ; 24-02-2017 o 16:14

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Zaślepiony pełną zaślepką.

    Olej zmieniany jakiś tysiąc kilometrów temu. DPF off.

    Mówisz o dawkach paliwa?
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  6. #56
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Zasięgnąłem trochę języka i został mi podsunięty trop ściętego klinu na kole pasowym wału (od rozrządu).

    Czy jestem w stanie to sam sprawdzić ściągając tylko koło pasowe wału (od osprzętu) czy to koło od rozrządu też muszę zdjąć?
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  7. #57
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Zauważyłem dzisiaj pewien niepokojący mnie objaw - falujące obroty na jałowym. Też macie tak jak na filmie?



    P.S. sorka za dźwięk, nakręcając nie pomyślałem o wyciszeniu radia.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  8. #58
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ta muza brzmi jak klekot diesla na jałowym w przyspieszeniu
    Też tak miałem w swoim. I w sumie chyba tylko regulatora ciśnienia paliwa nie wymieniłem.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #59
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał pushq Zobacz post
    P.S. sorka za dźwięk, nakręcając nie pomyślałem o wyciszeniu radia.
    Wyłącz radio oraz wszystkie oborniki prądu plus klimę. Zbyt wysoki pobór prądu na jałowych jak i włączona klima może powodować lekkie falowanie.

  10. #60
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    W zeszłym tygodniu odebrałem Alfę od mechanika po raz kolejny - wracaliśmy do punktu wyjścia. Więc został rozebrany kolektor dolotowy, rozrząd i cała reszta. Sprawdzaliśmy czy może nie doszło do błędów na etapie pierwszej obsługi samochodu. Co odkryto:

    -Kolektor dolotowy przykręcony na śruby z castoramy zamiast na szpilki, przyklejony silikonem zamiast stalowej uszczelki.
    -Kolektor po spawaniu krzywy, niesplanowany. Spawy nalane tak, że nachodziły na powierzchnię styku kolektora z głowicą.

    Kolektor został splanowany, śruby zastąpione szpilkami, nowa uszczelka. Sprawa na chwilę obecną wygląda tak - Jest lepiej, silnik chodzi o wiele gładziej. Zyskał trochę wigoru. Nie jest niestety idealnie, trochę ten klekot jest jeszcze słyszalny, ale o wiele mniej niż wcześniej.

    Teraz tak:
    1) Mechanik wyjął zaślepkę EGR, pomimo tego, że jest on wyłączony programowo - czy może to mieć jakiś negatywny wpływ na silnik i lepiej by było od razu go spowrotem zaślepić? EGR programowo wycinany przez [MENTION=14921]@sdero[/MENTION]

    2) Dla własnego spokoju chciałbym wprowadzić od nowa kody wtryskiwaczy. Jak to zrobić, żeby sterownik przyjął te wtryskiwacze jako nowo wymienione? Wprowadzić złe kody wtryskiwaczy a potem od nowa dobre? Pamiętam, że za każdym razem u mechanika wprowadzanie kodów od nowa wygładzało pracę silnika.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

Podobne wątki

  1. [159] Brak mocy do 3000 na luzie, kosmiczne korekty, jazda niemożliwa
    Utworzone przez Budzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 14:39
  2. Alfa 156 v6 CF3 zbyt wysokie korekty wtrysku
    Utworzone przez lukros w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-10-2015, 20:39
  3. Wysokie obroty na zimnym/brak mocy 2.0TS
    Utworzone przez sobiibos w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-08-2014, 08:17
  4. [159] sprzęgło, brak mocy, wysokie obroty
    Utworzone przez zenonx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 19:43
  5. [33] Falowanie obrotów, brak mocy, wysokie spalanie
    Utworzone przez przem_ar33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 18:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory