Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: Zimne powietrze w prawej częsci kotpitu, kabiny

  1. #11
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Kolego główny problem twki w tym że lewa strona nawiewów napierdziela normalnym powietrzem jakim przystało dla 90 stopni, ale prawa jednocześnie dmucha całkowicie zimnym powietrzem ani letnie ani ciepłe, to się dzieje jednocześnie gdy nawiew jest np ustawiony na szybę,czy nogi, czy na kierowce, wystepuje takie samo zjawisko

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlus873 Zobacz post
    Kolego główny problem twki w tym że lewa strona nawiewów napierdziela normalnym powietrzem jakim przystało dla 90 stopni, ale prawa jednocześnie dmucha całkowicie zimnym powietrzem ani letnie ani ciepłe, to się dzieje jednocześnie gdy nawiew jest np ustawiony na szybę,czy nogi, czy na kierowce, wystepuje takie samo zjawisko
    To jeżeli podwyższysz temp w panelu sterowania i nic się z prawej nie zmienia, nawet troszeczkę to napewno jest to problem z mechanizmem sterowania, musisz się dogrzebać do tego głównego wyjścia (klapki) która rozdziela powietrze na 2 str, być może silniczek padł, a są dwa, tak jak pisałeś.

  3. #13
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Kolego, zapomniałem dodać, że mam klimatronic dwustrefowy i dzieję się to tak że lewa i prawa ustawione na 32 stopnie i gdy dmucha to od kierowcy leci normalne powietrze jakie powinno być, natomiast z prawej leci kompletnie zimne i tu jest główny problem tej zagadki;/ błędów brak, czy ktoś podpowie czy jest szansa, aby dobrać się do tych silniczków rozdzielających sekcje tunelowe bez zdejmowania kotpitu? Da się z tym żyć, ale niekiedy mi prawa strona paruje mocno aż moja dziewczyna się złości, że zimno jej od prawej wtedy daję prawą stronę nadmuchu na człowieka zamykam wszystkie możliwe kratki i dmucha mi ciepłym powietrzem tylko z lewej.

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Powiadasz, że brak jakichkolwiek błędów? U mnie był podobny problem spowodowany uszkodzeniem prawego mieszalnika - taki siłownik. Ale błąd się wyświetlał. Jeśli nie masz błędu, to może znaczyć że uszkodzenie jest mechaniczne. Podobno tam są takie kurtyny z materiału i one lubią się potargać (gdzieś o tym czytałem).

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Te kurtyny rozdzielają kierunek nawiewu i owszem lubią się potargać. W sobotę planuję ściągnąć deskę i wreszcie wymienić przysłonę. Postaram się nie zapomnieć i zrobić zdjęcia jak wygląda sterowanie temperaturą nawiewu. Na tej podstawie może jakoś uda się określić co zadziało się u Ciebie.

  6. #16
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Błędów zero, być może to jest to o czym piszecie, no nic jak się dobierzesz do tych kurtyn to zrób kilka fotek jak to wygląda, ja chyba na razie nie będę zrzucał deski bo da się z tym jeździć a na wiosnę zabiorę się za to na całego.

  7. #17
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    U siebie sprawdziłem to tak: Wykręciłem siłownik i śrubokrętem przekręciłem to czym miał kręcić siłownik i powietrze zaczęło lecieć ciepłe, na tej podstawie stwierdziłem, że kurtyna jest ok. A do tego wyjąłem takie coś prostokątnego (wygląda jak z filcu) co jest pod schowkiem i taką pokrywę tunelu od strony pasażera. Nie dużo roboty, a da się sprawdzić czy kurtyna jest ok.

  8. #18
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    A jak się dostałeś tam? deskę zrzucałeś? czy za schowkiem da się coś zrobić?

  9. #19
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar 0prawca
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Koło... Krakowa.
    Auto
    AR BRERA 2.2 JTS FIAT STILO 1.9 JTDm 8V
    Postów
    212

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlus873 Zobacz post
    A jak się dostałeś tam? deskę zrzucałeś? czy za schowkiem da się coś zrobić?
    Pod schowkiem jest taki prostokąt z filcu (nie wiem jak to nazwać), to jest na kołkach plastikowych nad stopami pasażera i trzeba to zdjąć (schowka nie ruszaj, nie trzeba). Trzeba również zdjąć plastikową osłonę tunelu od strony pasażera i tam jest dostęp. Można wykręcić siłownik ( 2 śrubki) I pokręcić śrubokrętem tym krzyżem, którym kręci siłownik.

  10. #20
    Użytkownik Świeżak Avatar ŁukaszKG
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Grzybowo k. Kołobrzegu
    Auto
    Alfa Romeo 159. 1.9 JTD.
    Postów
    109

    Domyślnie

    Miałem podobny przypadek jak Ty ale u siebie w Lagunie... Latem miałem taką, sytuację,że lewa strona była chłodzona a prawa puszczała ciepłe powietrze. Na forum znalazłem informację,że winowajcą jest zawieszony mieszalnik. Rozebrałem panel climatronica i znalazłem piny odpowiadające za zasilanie silniczka. Podałem prąd dwoma kabelkami z baterii i mieszalnik się odwiesił. Może tutaj jest podobna sytuacja?

Podobne wątki

  1. Silniczek klapy ciepłe/zimne powietrze
    Utworzone przez goffer2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 01:14
  2. Problem z ogrzewaniem, zimne powietrze po czasie
    Utworzone przez korniczek7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 13:32
  3. Powietrze do silnika, ciepłe czy zimne?
    Utworzone przez Magnett0 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 09:27
  4. Zimne powietrze w środku
    Utworzone przez cypis166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 21:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory