Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Temat: Zimne powietrze w prawej częsci kotpitu, kabiny

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie Zimne powietrze w prawej częsci kotpitu, kabiny

    Witam panowie Stałem się posiadaczem Alfy Romeo 159 1.9 Jtdm 150km Autko ogólnie fajne, tylko mam problem z nawiewami i nie bardzo wiem jak to szybko rozwiązać, może ktoś spotkał się z tym problemem i podzieli się ze mną nim Problem polega na tym, że nie ma pełnego ogrzewania w całej częsci kabiny tylko grzeje z lewej strony od kierowcy czy to na szybę czy na mnie czy na nogi grzeje tylko z lewej i sprawa wygląda tak, że gdy włączam nadmuch na szybę i z lewej leci ciepłe, a jednocześnie z prawej zimne, tak samo się dzieje w każej sekcji. czy może to być silniczek od sterowania rozdziałem? wiem, że są dwa, ale jak rozpoznać który wadliwy, a który nie? Czy to dużo roboty się dostać do silniczków? Z góry dzięki pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Spróbuj, ściągnąć kleme z akumulatora na chwilę, to powinno zresetować ustawienia panelu klimatyzacji, inne patenty które mogą być - odpowietrzenie układu chłodzenia, może wadliwy termostat, może coś jest nie tak ze sterowaniem klapkami,

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Ok kolego tylko jest problem, bo nie mam kodu do radia;/ do Immobilizera mam kartę kodową, ale do radia nie;/ chyba że jakiś uniwersalny pójdzie hmm termostat, może być winny bo powietrze nie jest aż takie gorące jakie powinno być trzeba by posprawdzać, chyba najlepiej zostawić sobie na koniec sterowanie klapkami bo tam myślę wiecej roboty się dostać do nagrzewnicy. Dobierał się ktoś do nagrzewnicy? Trzeba zrzucać konsolę?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlus873 Zobacz post
    Ok kolego tylko jest problem, bo nie mam kodu do radia;/ do Immobilizera mam kartę kodową, ale do radia nie;/ chyba że jakiś uniwersalny pójdzie hmm termostat, może być winny bo powietrze nie jest aż takie gorące jakie powinno być trzeba by posprawdzać, chyba najlepiej zostawić sobie na koniec sterowanie klapkami bo tam myślę wiecej roboty się dostać do nagrzewnicy. Dobierał się ktoś do nagrzewnicy? Trzeba zrzucać konsolę?
    Nagrzewnica jest w środku za konsolą, i niestety trzeba ściągać konsolę żeby się do niej dobrać, innej rady nie ma, ale jak nie cieknie z niej szyby ci mocno nie parują nie zalatuje płynem chłodniczym, to nie ma potrzeby jej ruszać, to na prawdę zostawił bym na końcu

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Aha, czyli roboty tyle, że aż głowa boli;/ spróbuje zacząć od podstawowych procedur później zobaczymy jak nie pomoże to na wiosnę ściągam konsole, dzięki kolego do doradztwo

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Spróbuj go odpowietrzyć, niektóre modele jak mój same się odpowietrzają przez wężyki że zbiorniczka i termostatu, nie wiem jak twój, ale to troszkę długo trwa, bajlepiej zrobić to normalnie, może poprzedni właściciel wymieniał płyn chłodniczy albo gmerał coś przy termostacie.

    W czasie jazdy zauważyłeś może jak wskazówka od temp wody lekko się waha? To znaczy np na rozgrzanym silniku w czasie jazdy jest na 90C i opada np na 88C i z powrotem na 90C? - To by wskazywało w dieselu na uszkodzony termostat

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Koledzy, mam wiadomości dotyczące wskazań kolegów, a więc po rozłączeniu akumulatora reset ustawień niestety zero reakcji, termostat na pewno sprawny bo trzyma cały czas temp 90 stopni, powietrze jest gorące jak przystało na sprawny termostat, pozostaje więc nagrzewnica a chyba konkretnie silniczki sterujące przepływem powietrza zimno-ciepło co o tym myślicie?

  8. #8
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Pawlus873
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Okolice Zamościa
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 150km
    Postów
    144

    Domyślnie

    Ma ktoś jakiś pomysł co by należało jeszcze sprawdzić? Gdzie szukać przyczyny?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pawlus873 Zobacz post
    Ma ktoś jakiś pomysł co by należało jeszcze sprawdzić? Gdzie szukać przyczyny?
    Zobacz czy nie masz jakiś błędów związanych z klimatyzacją.
    Odpowietrzałeś go?
    Nagrzewnice zostaw w spokoju, to są inne objawy, powinien ci znikać płyn chłodniczy parowały by Ci strasznie szyby i zalatywało by płynem przez nawiew w kabinie.

    Mi kiedyś wywaliło błąd chyba P0530 co się wiązało z wymianą pewnego zaworka (grzał mi strasznie przy temp 19C przez około 10 minut a później normalnie)

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Jak zwiększysz temp to dalej leci letnie? Czy coś się zmienia?

Podobne wątki

  1. Silniczek klapy ciepłe/zimne powietrze
    Utworzone przez goffer2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-08-2014, 01:14
  2. Problem z ogrzewaniem, zimne powietrze po czasie
    Utworzone przez korniczek7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-10-2013, 13:32
  3. Powietrze do silnika, ciepłe czy zimne?
    Utworzone przez Magnett0 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 28-08-2012, 09:27
  4. Zimne powietrze w środku
    Utworzone przez cypis166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 21:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory