Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Skrzypienie na 1 i 2 biegu po dodaniu gazu i świszczenie

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie Skrzypienie na 1 i 2 biegu po dodaniu gazu i świszczenie

    Powoli chyba robię się męczący z setką pytań, ale mam nadzieję, że te będą już ostatnie.

    Zauważyłem, że na 1 i 2 biegu podczas przyspieszania (niewielkie prędkości i jazda na wprost) auto skrzypi/piszczy podczas dodawania gazu gdy się rozpędza. Skrzypiący dźwięk podobny do ocieranej gumy (coś jak dźwięki wydobywające się ze zużytego zawieszenia przy wjechaniu w dziurę - chodzi o części gumowe) . Przy wyższych biegach gdy dodaję prędkości niczego takiego nie zauważyłem. Może to być M32 czy raczej jakiś wahacz, tuleja itd z zawieszenia?

    Druga sprawa to świt. Irytujące delikatne świszczenie nie wiadomo z czego (wyłączone radio i nawiew) przypominające ciche mielenie płyty w cd-romie. Przy głośniejszym puszczeniu wyraźnie słychać. Na postoju nie słychać, praca turbiny nie wpływa na ten dźwięk. Nie mam pomysłu nawet od czego zacząć diagnozować - pasek? odma? przedmuch? skrzynia?
    Myślałem, że może to świst powietrza na podszybiu albo uszczelce - ale zalepiłem taśmą izolacyjną jedno i drugi i dźwięk dalej taki sam. Z góry dziękuję za pomoc w diagnozie.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Zawiercie
    Auto
    159 1.9 JTDm 2007r
    Postów
    78

    Domyślnie

    Być może to drążek stabilizatora, a precyzyjniej mówiąc tuleje gumowe które ten drążek trzymają. Spróbuj na postoju pohuśtać samochodem i zobacz czy skrzypi

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w poprzedniej jtdm mialem te skrzypienie przy dodawaniu gazu przez dlugi czas. najpiew mechanik popryskal sprayem z jakims smarowidlem w zawieszeniu (chyba głównie tuleje) i na jakis czas byl spokoj, ake wrocilo szybko, potem ja co jakis czas pryskalem na te tuleje i tak przez moze rok dwa, zawsze wracalo. w końcu wymienilem u mechanika wahacz gorny prawy (zrobil się luz), tuleje, jakieś jeszcze standardowe elementy (nie pamietam), co sie dało mechanik przesmarowal jakimś stalym smarem (chyba tuleje) , do tego tez cos tam prysnal do przejscia drazka kierownicy przez grodz silnika. od tego czasu parę lat juz cisza.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Epsonix już drugi raz trafiłeś w 10. Dzięki śliczne.
    Cały dzień skrzypiało na 1, 2 i przy najeżdzaniu na wysepki (chyba zwracałem na to większą uwagę) - pojechałem na stację i gdy opisałem mechanikowi to jak na złość przestało. Chłopaki starannie sprawdzili zawieszenie na trzepaczkach i... nic. Wszystko w porządku - od spodu wszystko sztywne, a gumy w dobrym stanie. Chyba dopiero przy trzecim sprawdzeniu zauważyli, że na lewym przednim wahaczu jest troszkę rozerwana guma i minimalny luz. Tak więc mam przyczynę. Dzięki jeszcze raz.
    Może spróbujesz strzelić odnośnie tego świerszczenia/bulgotania? (Jutro będę kombinować z plastykową osłoną silnika - na postoju przy otwartej masce słyszałem jak wibrowała, a przy próbie pociągnięcia za nią 1/4 się uniosła - odchodząc od gumowego bolca na którym była "osadzona" z prawej górnej strony)

    No i niestety mam nową przypadłość. Na rozgrzanym silniku na 4 biegu jak ściągam nogę z gazu (1,5-2 k obrotów) to potrafi delikatnie szarpnąć (czuję na fotelu) zamiast wyhamowywać płynnie silnikiem - jedno szarpnięcie i potem normalnie. Podejrzewam poduszki pod silnikiem luub skrzynią, ale będę diagnozować po wymianie wahacza. Chyba, że ktoś miał taką przypadłość i podpowie co to może być?

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    oby to był wahacz.

    na filmiku nie słyszałem nic, a poza tym mechanikiem nie jestem, więc chyba nie pomogę. ale faktycznie plastikowa osłona przynajmniej w 16V lubiła się telepać i rezonować - nawet wymieniałem gumy, potem samą osłonę (bo 2 uchwyty były nadłamane), nic nie pomagało, potem kombinowałem coś z podłożeniem jakiejś pianki żeby było naprężenie i nie telepotała się.tylko u mnie to było czasem i tylko na wolnych obrotach. w 8V jest chyba dodatkowo śrubka mocująca, zgadza się czy coś zle kojarzę? jesli tak to nie powinna się tak telepać. inne takie jakby dzwięk wibrowania/drżenia przenoszący się przez instalacje klimatyzacji w "nogi pasażera" jakie miałem to było od przewodu z filtra paliwa - musiałem go trochę usztywnić 2 trytytkami, bo przy spadku obrotów (zmiana biegów) wydawał dziwne dzwięki jak już silnik (a zatem guma wężyka) się rozgrzał(a). swego czasu komuś na forum o tym tez powiedziałem i u niego tez problem rozwiązało.

    Dziwne dzwięki wydają tez klapy nawiewów jak zmieniają pozycję, takie właśnie trochę chrobotanie/bulgotanie i trwa to jakiś tam czas. jesteś pewien że to nie jest to u Ciebie (nadmuch off i odczekać jakiś czas jak się wszystko pozamyka)?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. Głóśna praca JTD po dodaniu gazu
    Utworzone przez kamil_bielany w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 15:32
  2. Czarny dym przy dodaniu gazu 2.4 20V JTD
    Utworzone przez dareme89 w dziale 166
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 20:32
  3. Szarpie po dodaniu gazu
    Utworzone przez Smith w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 20:28
  4. szarpie przy dodaniu gazu
    Utworzone przez ares443 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 19:46
  5. Gaśnie przy dodaniu gazu
    Utworzone przez lukasmily w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 08:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory