Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Łańcuchy na koła 17".

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar freemen11
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon Ti 2.0 JTDm 2010
    Postów
    4

    Domyślnie Łańcuchy na koła 17".

    Witam. W najbliższym czasie wybieram się moją Alfą w góry i postanowiłem, że zabiorę ze sobą łańcuchy (Thule cb12). Chcąc się upewnić czy wszystko będzie z nimi ok sprawdziłem instrukcje i... Zonk.
    "Na oponach typu 225/50 R17” można używać wyłącznie łańcuchów typu “promieniowe-
    go”.".
    Więc mam pytanie do was. Próbował ktoś z was zakładać zwykle łańcuchy na takie opony? Jakie były rezultaty?

    Jeżeli będę pionierem w naginaniu instrukcji to jutro je założę, sprawdzę w czym jest problem.
    Ostatnio edytowane przez freemen11 ; 04-01-2017 o 20:08

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Jak miałem jeszcze JTDM to na zimę były 16" alusy, a na nie miałem Pewag Snox, szybko montowalne ale miały chyba właśnie 12mm grubosci elementy łączące na bokach opony. W nowszej 159 dostałem 17", zostawiłem je na zimę (z resztą 16" się nie da założyć bo w TBi jest duże Brembo, podobnie jak u Ciebie w Ti) mimo że każdego roku musze zakładać łańcuchy ok 5-10 razy (wyjazdy na trasy narciarstwa biegowego). Z gościem z Pewagu (główna siedziba w Polsce) pogadałem, odradzał tu Snox ale przymierzył mi Pewag Servo Sport, pomacał za kołem przy różnych ustawieniach kół czy jest wystarczający luz do różnych elementów (wahaczy głównie) i powiedział że jest OK. tyle że servo sport mają 7mm, są skręcane/płaskie i dlatego droższe. Nie wiem ile tam jest tak naprawdę luzu, i czy 12mm Thule będą OK. Na pewno musisz je dobrze naciągnąć a po jakiś 100-200m dociągnąć.
    Na moich łańcuchach już wyjeżdżałem w tym roku 2 razy, w zeszłym tez kilka stromą trasą na Magurkę Wilkowicką - to ok 3.5km i 400m różnicy wzniesień, droga biała + trochę serpentyn (nawet na łąńcuchach miga kontrolka VDC w wielu miejscach), więc uznaję że jest OK.

    PS> teraz moje Snoxy są używane w Giulietcie żony, tam na 225/45R17 można tylko stosować łańcuchy o niskim profilu (tak jak moje obecne Servo Sport), ale próbowałem te Snoxy raz na tym podjezdzie i też się sprawdziły OK. Czasem trzeba nagiąć trochę instrukcję, co zrobić.

    PS2. Oficjalnie dla 17" w 159 masz stosować tzw spidery - ale kost to ok 1500-2000zł (Thule/Pewag/Weissenfels), poza tym te które gdzieś widziałem zajmują kupę miejsca w bagażniku.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 05-01-2017 o 01:28
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hesus88
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Praga( ta czeska)
    Auto
    Daewoo Nubira II była, Alfa 159 1.9 JTDm16v jest
    Postów
    315

    Domyślnie

    podepne sie pod temat bo tez mnie narty czekaja - sa jakies spcjalne wymagania dla lanuchow na zwykle stalowe felgi 16 ? czy mozna byle co kupic?

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar freemen11
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon Ti 2.0 JTDm 2010
    Postów
    4

    Domyślnie

    Dzięki za odpowiedź.
    Zaraz założę łańcuchy i zobaczę co i jak.

    - - - Updated - - -

    Kolego według instrukcji od 17" wzwyż zaczynają się schody. Więc na twoim miejscu śmiało bym zakładał.

    A więc łańcuchy założone. Zrobione zostało według licznika 1100m. Maksymalna prędkość 40 km/h plus cztery osoby na pokładzie i jedna na początku testu na zewnątrz aby słuchała czy coś się złego nie dzieje.
    Rezultat... Nic nie ociera, ale przerwa między łańcuchem a wahaczem jest dosyć mała. Dla pewności zdjąłem koło i obejrzałem elementy zawieszenia i wyglądało wszystko ok. Zero obtarć, czy innych uszkodzeń.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2745.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	90.5 KB
ID:	218961Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_2746.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	74.6 KB
ID:	218962
    Ostatnio edytowane przez freemen11 ; 05-01-2017 o 13:33

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar rozyk
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm 210 KM
    Postów
    156

    Domyślnie

    [MENTION=72211]freemen11[/MENTION] jaki koszt? Za który model? I rozumiem że to 225/50 r17?

    Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez rozyk ; 05-01-2017 o 17:57

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar freemen11
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon Ti 2.0 JTDm 2010
    Postów
    4

    Domyślnie

    Tak opony mam 225/50/R17,a model łańcucha to Thule cb12 rozmiar 100.

    Kupiłem je za 100 bo znajomemu nie pasowały do samochodu. Na allegro widziałem że są po 230.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Tylko po co pchać się w normalne/grube łańcuchy na 12mm i jednak ryzykować że jak łańcuch się trochę obluzuje to zaczenie gdzieś zaczepiać o wahacz. Są łańcuchy ze skręcanymi ogniwami, o profilu 9 lub lepiej 7mm, zawsze to kolejne 3/5mm większy odstęp od łańcucha, więc może lepiej takie kupować jeśli się jeszcze żadnych nie ma?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  8. #8
    Użytkownik Ogier Avatar rozyk
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm 210 KM
    Postów
    156

    Domyślnie

    Co masz konkretnie na myśli na kapcia 225/50/r17 ar 159?

    Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał rozyk Zobacz post
    Co masz konkretnie na myśli na kapcia 225/50/r17 ar 159?

    Wysłane z mojego Apollo Lite przy użyciu Tapatalka
    przeczytaj post numer 2, tam wszystko dokładnie opisałem. co do cen to sprawdź sobie w necie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar freemen11
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon Ti 2.0 JTDm 2010
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    Tylko po co pchać się w normalne/grube łańcuchy na 12mm i jednak ryzykować że jak łańcuch się trochę obluzuje to zaczenie gdzieś zaczepiać o wahacz. Są łańcuchy ze skręcanymi ogniwami, o profilu 9 lub lepiej 7mm, zawsze to kolejne 3/5mm większy odstęp od łańcucha, więc może lepiej takie kupować jeśli się jeszcze żadnych nie ma?
    W przyszłości pewnie zainwestuję w Pewag Servo Sport bo wyglądają bardzo ciekawie i tak jak napisałeś zostawiają więcej miejsca miedzy łańcuchem a wahaczem. Muszę założyć Thule bo jutro jadę do Szklarskiej Poręby. Wcześniej nawet nie myślałem o zakładaniu łańcuchów, ba o kupnie też. Dopiero w trakcie rozmowy z właścicielem od którego wynajmować będę domek dowiedziałem się, żeby koniecznie mieć ze sobą łańcuchy bo w ostatnich dniach nasypało sporo śniegu. A że cena była ok, rozmiar też to kupiłem... a później przeczytałem instrukcję. Resztę już znacie.

Podobne wątki

  1. Tyłek bardzo "siedzi". Prześwit w AR156 koła 195/65/R15
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 15:30
  2. Łańcuchy śnieżne na koła 15
    Utworzone przez xweb w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 20:18
  3. Łańcuchy na koła 17"
    Utworzone przez Dariush w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 19:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory