Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Łańcuchy na koła 17".

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    Cytat Napisał szampan33 Zobacz post
    No tak. Mam nadzieję że będzie ok. A poprawić można. Te z niższym profilu to pewnie 7 mm??
    ja w 159 TBi na 225/50R17 używałem Pewag Servo Sport - skręcane 7mm co i tak jest wartością poza tym na co pozwala instrukcja, nie miałem jednak z nimi nigdy żadnego problemu, a wyjazdów na nich zrobiłem kilkanaście razy przez 3 sezony, odcinek za każdym razem 2x3.5km, droga biała, różnica wysokości ok 400m, kręta droga na szczyt Magurki Wilkowickiej (zakaz ruchu ale mam pozwolenie, znak nakazu wymagane łańcuchy).
    teraz te łańcuchy wskoczyły do Giulii, mimo Q4 będę je zakładał bo tam jest miejscami naprawdę stromo i można pojechać, poza tym jest nakaz.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #22
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    mazda 323f, alfa 159 2.2, alfa 147 1.6ts
    Postów
    68

    Domyślnie

    szampan33 czy możesz napisać jak te łańcuchy się sprawdziły? Też właśnie stoję przed zakupem na koła 225/50/17 + eibach

  3. #23
    Użytkownik Świeżak Avatar karolpinkii
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Żukowo/ Lillehammer
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1.9 jtdm
    Postów
    51

    Domyślnie

    Witam ja kupiłem takie : Łańcuchy TAURUS DIAMENT 9mm 225/50r17 235/45r17 http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7602308274
    Na 17” i rozmiarze opony 225/50 pasują idealnie nic nie ocierają, tylko ciężko się zakłada przez zawieszenie w Ti no i pierwszy raz montowałem łańcuchy.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #24
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Hej,
    Mam opony 225/45 R17,
    Myslicie ze zwykle lancuchy dadza rade, czy trzeba kupic te plaskie? Jade w miejsce gdzie nie powinny sie przydac ale ostatnio mocno sypie

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    akurat niższy profil 45 tu nic nie zmienia, chodzi o odległość za oponą najbardziej z tego co wiem. jednak tu z tego co powiedział mi gość z Pewag-a (siedziba głównego dystrybutora na PL w Mesznej k/B-B) po tym jak pomacał ręką za kołem w mojej byłej 159 TBi, to jest niby w miarę dużo miejsca. Ja i tak wziąłem wariant bezpieczniejszy ze skręcanymi ogniwami 7mm (Pewag Servo Sport), ale pewnie większe ogniwa też wejdą - na pewno chodzi też o jakiś margines bezpieczeństwa - łańcuchy mają to do siebie że nie da się ich założyć idealnie - zawsze po przejechaniu 100-200m trzeba poprawiać a i czasem po kolejnych 500 jeszcze raz. jak starannie założysz i poprawisz, to moze i zwykłe wejdą. pomacaj sobie za kołem sam i oceń czy będzie wystarczająco zapasu.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #26
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 2.0 JTDM
    Postów
    28

    Domyślnie

    Dzieki za rade
    Kupilem zwykle jope, po zalozeniu okazuje sie ze jest sporo miejsca za opona, wiec mysle ze jak bedzie koniecznosc mocowania sie z tym na trasie to wystarcza

Podobne wątki

  1. Tyłek bardzo "siedzi". Prześwit w AR156 koła 195/65/R15
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 10-01-2013, 15:30
  2. Łańcuchy śnieżne na koła 15
    Utworzone przez xweb w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 20:18
  3. Łańcuchy na koła 17"
    Utworzone przez Dariush w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 02-01-2011, 19:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory