Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 42

Temat: ile oleju wchodzi do silnika 1750 TBi

  1. #11
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Alfa Romeo 159 tbi
    Postów
    168

    Domyślnie

    kurde... ja zawsze leje 5 litrów + 200ml AR. 5 litrów na bagnecie, daje poziom minimum.

  2. #12
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Jakim cudem?
    Może masz jakiś zły bagnet?
    Ja przed pomiarem oleju wyjmuję bagnet i zostawiam tak z pół godziny , dopiero potem wkładam i mierzę.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    u mnie też weszło 5L + 125ML AR9100 + 50ml AR9200, czyli jakieś 5.2L łącznie. Oryginalna włoska instrukcja z 11/2009 (auto sprowadziłem z włoch, produkcja 4/2010) podaje 5.0L, choc faktycznie widzę że np PL pdf z lutego 2011 podaje 4.6L.
    Na bagnecie wydawało się akurat w okolicach max po zalaniu tego 5.2L. Wskaźnik w aucie pokazuje 5 kresek (czyli bez ostatniej) lub max 6 kresek zależy od dnia.
    Tyle że ja przed wymianą dobrze rozgrzałem silnik, wlałem płukankę i dość długo dałem skapać staremu olejowi (blisko 1h), może właśnie o to chodzi żeby porządnie zlać stary olej? Myślę że w przypadku odsysania (niekórzy preferują taką metodę wymiany) albo szybkiego zlania to te 4L z drobnym haczykiem to będzie tak akurat.

    No chyba że w zależności od rynku lub daty produkcji były różnice w misce olejowej? Zaraz sprawdzę w ePerze i uzupełnię wpis. pójdę też sprawdzić jeszcze raz na bagnecie poziom.

    EDIT,
    wg ePera była tylko jedna miska olejowa wspólna dla modelu TBI X9 jak i X8 (drugi face lifting).
    Starałem się sprawdzić poziom oleju na bagnecie, ale po 10 próbach poddałem się - nie wiem czy to kwestia tego że mój bagnet jest trochę pokrzywiony czy co, ale wydaje mi się ze olejem brudzi prowadnicę i przez to ciężko odczytać bo powyżej max też jest olej (choć wydaje się nie na całym obwodzie, tylko jakby mazy), a mam wrażenie że akurat poziom jest blisko max. Z resztą problemy z odczytaniem poziomu też są w giulietcie czy inni forumowicze też się skarżyli (trzeba z 10-30 razy wyciągać i czyścić bagnet, w końcu zaczynają się prawdziwe wyniki bez dodatkowych mazów - pewnie jak już prowadnica się wyczyści). Może kiedyś przy okazji u mechanika odessam ze 300-400ml i sprawdzę co pokaże wskaźnik i bagnet.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 14-01-2017 o 20:27
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #14
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    A chłodnicę oleju masz?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    nie mam pojecia. gdzie to mialoby sie miescic?

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w ePerze nie mogę czegos takiego zlokalizować, na pewno to jest w TBi? Co do ilości oleju, to co instrukcja to inaczej 4.25, 4.6, 5.0L... Ehhh Ci Włosi.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Nie wiem czy w TBI jest chłodnica ale jak jest taka jak w 2,4 to z niej i tak olej nie spływa do miski wiec przy wymianie nie ma znaczenia. W takim 2.4 prawie 1,5 zostaje w układzie z czego spora część właśnie w chłodnicy.

  8. #18
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Dość dziwne no nie? Silniki niby te same a dane inne

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    u mnie też weszło 5L + 125ML AR9100 + 50ml AR9200, czyli jakieś 5.2L łącznie. Oryginalna włoska instrukcja z 11/2009 (auto sprowadziłem z włoch, produkcja 4/2010) podaje 5.0L, choc faktycznie widzę że np PL pdf z lutego 2011 podaje 4.6L.
    Na bagnecie wydawało się akurat w okolicach max po zalaniu tego 5.2L. Wskaźnik w aucie pokazuje 5 kresek (czyli bez ostatniej) lub max 6 kresek zależy od dnia.
    Tyle że ja przed wymianą dobrze rozgrzałem silnik, wlałem płukankę i dość długo dałem skapać staremu olejowi (blisko 1h), może właśnie o to chodzi żeby porządnie zlać stary olej? Myślę że w przypadku odsysania (niekórzy preferują taką metodę wymiany) albo szybkiego zlania to te 4L z drobnym haczykiem to będzie tak akurat.

    No chyba że w zależności od rynku lub daty produkcji były różnice w misce olejowej? Zaraz sprawdzę w ePerze i uzupełnię wpis. pójdę też sprawdzić jeszcze raz na bagnecie poziom.

    EDIT,
    wg ePera była tylko jedna miska olejowa wspólna dla modelu TBI X9 jak i X8 (drugi face lifting).
    Starałem się sprawdzić poziom oleju na bagnecie, ale po 10 próbach poddałem się - nie wiem czy to kwestia tego że mój bagnet jest trochę pokrzywiony czy co, ale wydaje mi się ze olejem brudzi prowadnicę i przez to ciężko odczytać bo powyżej max też jest olej (choć wydaje się nie na całym obwodzie, tylko jakby mazy), a mam wrażenie że akurat poziom jest blisko max. Z resztą problemy z odczytaniem poziomu też są w giulietcie czy inni forumowicze też się skarżyli (trzeba z 10-30 razy wyciągać i czyścić bagnet, w końcu zaczynają się prawdziwe wyniki bez dodatkowych mazów - pewnie jak już prowadnica się wyczyści). Może kiedyś przy okazji u mechanika odessam ze 300-400ml i sprawdzę co pokaże wskaźnik i bagnet.
    Mialem to samo, dopiero upuszczenie 0.7 spowodowalo ze powyzej max bagnet jest kompletnie czysty i nie ma tam oleju .Wczesniej wychodzil powyzej max, ale nie bylem pewny czy bagnet brudzi sie w trakcie wyjmowania, czy jest wiecej oleju .Teraz olej dalej mam na max na bagnecie i nic wiecej, czyli wniosek ze mialem za duzo.Oczywiscie w kabinie pokazuje max.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  10. #20
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    na 99% wydaje mi się, że u mnie te 5.2L wlane po dokładnym spuszczeniu oleju to jest właściwy poziom (max). laliśmy olej ze znajomym, czekaliśmy trochę, potem było sprawdzane zarówno na bagnecie jak i co wyświetlało na wyświetlaczu. po jakimś czasie wyświetlało albo 5 albo pełne 6 kresek. rok temu też było zalane trochę ponad 5L (tym razem zmieniane przez mechanika, wiem bo zabrakło 5L bańki, dokupiona została druga i wlane tam jakieś 200ml).
    spróbuję zorganizować jakiś wężyk cienki i większą strzykawke, tak żeby odessać z 200ml i zobaczę co wtedy będzie pokazywać, ale jestem przekonany że poziom na bagnecie i wyświetlaczu będzie wtedy ok połowy. dam znać jak to zrobię.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [MiTo] iile wchodzi oleju 1.4 105 MA
    Utworzone przez adekt w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-06-2016, 13:52
  2. [159] Ile wchodzi oleju do 1.9 JTDm 8v
    Utworzone przez kiniek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 23:47
  3. [156] Ile oleju wchodzi do JTS'a
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 14-09-2011, 20:04
  4. [33] Ile wchodzi oleju do silnika alfa romeo 33 1.4 boxer
    Utworzone przez alfa 33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-12-2010, 10:36
  5. [Brera] 1750 TBi - jak sobie radzicie ze sprawdzaniem poziomu oleju bagnetem?
    Utworzone przez pafka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory