Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Jasne wnętrze

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa 159, 1.9 150KM
    Postów
    18

    Domyślnie Jasne wnętrze

    Witam Koleżanki i Kolegów Alfaholików,

    Spotkał się ktoś z Was może z Alfiną 159 w jasnym wnętrzu ? Tzn kremowe skóry na siedzeniach i beżowy/jasny brązowe deska rozdzielcza i boczki w drzwiach ?

    Co to za wersja, kiedy się pojawiała - ktoś może wie coś więcej na ten temat i się podzieli ?

    z góry dziękuję

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie wiem czy wiesz, ale przy zamówieniu można było konfigurować auto wedle upodobań. Wszystko zależy od grubości portfela. Handlarz napisałby w ogłoszeniu "wersja Giugiaro"
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata Zobacz post
    Witam Koleżanki i Kolegów Alfaholików,

    Spotkał się ktoś z Was może z Alfiną 159 w jasnym wnętrzu ? Tzn kremowe skóry na siedzeniach i beżowy/jasny brązowe deska rozdzielcza i boczki w drzwiach ?

    Co to za wersja, kiedy się pojawiała - ktoś może wie coś więcej na ten temat i się podzieli ?

    z góry dziękuję
    W Alfie było kilka konfiguracji kolorystycznych foteli i deski rozdzielczej, tutaj masz foto takiej jasnej wersji. Generalnie auta z jasnym środkiem w Hiszpanii czy Włoszech to codzienność.
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...o_wnetrza.html

    Góra deski rozdzielczej była w przynajmniej trzech kolorach (beż, jasno szary i czarny). Dodatkowo były też wersje obszywane skórą. Fotele skórzane były w przynajmniej czterech kolorach (szary, beż, brąz, czarny, czerwony), materiałowe też w kilku (w tym chyba dwa odcienie jasnego). Plus odmiany z lepszej jakości skórą. I oczywiście Ti jasne i ciemne. Nie wszystko można było łączyć nawzajem, ale wariantów jest dużo. To nie VW, że wszystko jest na czarno. Włosi generalnie lubują się w robieniu ciekawego środka auta.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 17-01-2017 o 21:40

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2014
    Auto
    Alfa 159, 1.9 150KM
    Postów
    18

    Domyślnie

    A jaka jest Wasza opinia na temat jasnego wnetrza w ciemnej Alfie ? W Polsce dosyć chyba nietypowe..

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar Kruk
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lubliniec
    Auto
    159 SW
    Postów
    176

    Domyślnie Jasne wnętrze

    Ja mam czarny lakier (nero oceano) i beżowe, materiałowe fotele. Góra deski czarna, dół i boczki beżowe i wyglada to naprawdę świetnie.

    PS: samochód z polskiego salonu.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Mirinda41
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm /Alfa Romeo 147 FL 1.9 jtd/GTV 2.0 tspark. 96r.
    Postów
    151

    Domyślnie

    ja posiadam takie jasne wnętrze, ładnie to wygląda, tylko trochę więcej trzeba poświęcić na sprzątanie fury
    (kolor lakieru grigio vesuvio)

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał agata Zobacz post
    A jaka jest Wasza opinia na temat jasnego wnetrza w ciemnej Alfie ? W Polsce dosyć chyba nietypowe..
    Materiały są dobrej jakości. Raz na rok profesjonalne pranie tapicerki i będą wyglądać świeżo.
    Co do koloru deski rozdzielczej, kwestia gustu. Ona się już tak bardzo nie brudzi
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Ja mam jasne fotele (alfatex) i deskę rozdzielczą z jasnym dołem. W temacie mojej alfy możesz spojrzeć jak się to wszystko komponuje z czarnym lakierem.
    Z utrzymaniem czystości nie mam większego problemu, chociaż jestem przyzwyczajony do cotygodniowego odkurzania auta. Ewentualnie max co 2 tygodnie. Wnętrze w zeszłym roku prałem raz, ale nie było jakoś specjalnie brudne. Bardziej celem odświeżenia. Ogólnie uważam, że jeśli nie jesteś jakimś samochodowym brudasem, to łatwo utrzymać takie wnętrze w czystości.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Ja mam jasny dół i ciemną górę. Nie pamiętam kiedy odkurzałem, a skórę to chyba ja jako pierwszy w historii tego auta czyściłem i konserwowałem. Pomimo tego wstydu nie ma.
    Wiosną będę testował profesjonalno-amatorskie pranie własonoręczne wykładzin. Takie trójetapowe.

    Denerwuje mnie tylko jasny bagażnik. Nie dla pedanta.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp.
    Auto
    AR 159 1.9, Brera 1,75 Ti
    Postów
    12

    Domyślnie

    Również mam ciemną górę i jasny dół deski rozdzielczej, beżowe alfatexy na siedzeniach w czarnej 159. Jeżeli nikt nie zahaczy butem o drzwi to utrzymanie czystości nie nastręcza problemów. Jeszcze często pasy lubią się brudzić tu i ówdzie. Dobór kolorów świetnie pasuje do czarnej alfy.

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory