Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Silnik nagle zgasł.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    AR159 1.9 JTDm 2006r.
    Postów
    42

    Domyślnie Silnik nagle zgasł.

    Witam.

    Swoją 159 mam od niedawna, a już zaczynają się problemy... Sprzęgło zaczyna mi się ślizgać, chyba, ale to pikuś. Dzisiaj wyjeżdżałem z marketu i po jakiś 100m od parkingu auto zgasło, zablokowało kierownice, wyskoczył jakiś komunikat i tyle. Piszę "jakiś" komunikat bo od razu znikł, nie było czasu go przeczytać. Po całej przygodzie auto odpaliło bez problemu, nie było żadnych kontrolek itd. Pomyślałem "hmm, pewnie coś mu sie pomieszało i tyle, jade dalej". Jakieś 3 km dalej miałem powtórkę z rozrywki, identycznie jak powyżej, przy czym było to na wjeździe w rondo i zablokowana kierownica spowodowała u mnie mini zawał, na szczęście jechałem powoli i nic się nie stało.

    Sytuacja bardzo niebezpieczna bo blokuje kierownicę, może być nieprzyjemnie przy większej prędkości + zakręt. Jutro jadę do mechanika podpiąć auto pod komputer, mam nadzieję że się to wyjaśni. Dodam że EGR i DPF jest off i niema klap wirowych (piszę podobno bo sam tego nie robiłem, powiedział mi to sprzedający). Olej poziom MAX, wymieniany 2 tygodnie temu, filtry nowe. Silnik był zimny (ok. 60-70 stopni). 1.9 JTDm 150 km

    Moje pytanie brzmi, czy miał ktoś podobny problem? Do jutro zeżrą mnie nerwy, chciałbym się czegoś dowiedzieć. Stresuje się bardzo bo jak na razie moje wymarzone autko zamiast cieszyć, podwyższa mi ciśnienie :/

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159 JTDm kombi 2006r. progression
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ja miałem podobnie w okolicy listopada jak zaczęło się robić zimno. Zgasł mi przy wyjeżdżaniu z garażu a później na skrzyżowaniu. Wyskoczył komunikat, chyba że abs unavailable. Na kompie nie było błędów. Posprawdzałem czy coś się nie odpięło pod maską ale nic nie znalazłem. Wymieniłem filtr paliwa i zalałem na innej stacji. Od tamtej pory jeżdżę bez problemów. Może zatankowałeś jakiegoś błota?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Może problemy z przewodem masowym i odcina prąd? Tylko dziwne, że po chwili wraca.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawel4x Zobacz post
    Moje pytanie brzmi, czy miał ktoś podobny problem? Do jutro zeżrą mnie nerwy, chciałbym się czegoś dowiedzieć. Stresuje się bardzo bo jak na razie moje wymarzone autko zamiast cieszyć, podwyższa mi ciśnienie :/
    Pierwszy podejrzany w takiej sytuacji to EGR. Ale jeśli EGR jest na pewno zaślepiony pełną zaślepką i wyprogramowany, to trzeba szukać dalej. U mnie w rodzinie podobne problemy dawała uszkodzona klapa gasząca/przepustnica. W naszych 159 ona pracuje w czasie jazdy i potrafi się przyciąć powodując zgaszenie silnika. Przyczyną awarii jest to, że olej spływa do elektroniki tego elementu i powoduje uszkodzenia. Łatwo to sprawdzić właśnie oglądając płytkę z elektroniką, powinna być sucha.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar JAC0
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 120HP -> 150HP
    Postów
    307

    Domyślnie

    Temperatura sugeruje czujnik położenia wałka rozrządu

    Jest: Alfa Romeo GIULIA Veloce 2.0 280KM
    Była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 120KM 2001
    Była: Alfa Romeo 147 1,6 T.Spark 120KM 2003
    Jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 2006 120KM -> 150KM by ConMir.pl - polecam.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Luki78
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    PJA
    Auto
    159SW 1,9 JTDm 16V '08r. Ducato III 2,3 D '07r., Twingo 1,2b '12r.
    Postów
    192

    Domyślnie

    Miałem podobnie - luźny przewód masowy od aku.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,984

    Domyślnie

    pytanie do autora w celu wyjaśnienia co sie zdazylo, zablokowalo calkiem kierownice(nie sądzę) czy tylko wspomaganie przestalo dzialac bo zgasl silnik i zaczeka bardzo ciezko działać?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Jeżeli komunikat od razu zgasł zgodnie z tym co pisze autor wątku to ja bym dokładnie sprawdził przewody masowe czy nie są luźne lub "spróchniałe" w środku. Jeżeli zablokowało kierownicę to tak jakby odcięło prąd na chwilę.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pytanie do autora w celu wyjaśnienia co sie zdazylo, zablokowalo calkiem kierownice(nie sądzę) czy tylko wspomaganie przestalo dzialac bo zgasl silnik i zaczeka bardzo ciezko działać?
    Myślę, że to drugie. Ale efekt jest podobny, człowiek nie spodziewa się nagłej utraty wspomagania i nie jest przygotowany na manewrowanie bez niego.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    AR159 1.9 JTDm 2006r.
    Postów
    42

    Domyślnie

    Witam. Kierownice zablokowało całkowicie, choć głowy za to urwać sobie nie dam, była to szybka akcja, silnik gaśnie, ja jadę prosto na krawężnik, odpalam znów i skręcam. Paliwa nalałem dzień prędzej, na BP ten droższy diesel, poprzednio było to samo paliwo, zero problemów. O 15 jadę na komputer, dam znać czy coś wyszło.

    Nie wiem czy ma to jakieś znaczenie, po odpaleniu auta, zanim to się stało obroty falowały na zimnym silniku co się prędzej nie zdarzało.

    Gdzie szukać tej płytki z elektroniką od klapy gaszącej?

    Btw. do jakiej temp. dochodzą wasze auta? Jechałem wczoraj vectrą kolegi, z tym samym silnikiem, temp. nie przekraczała 70-75 stopni, a u mnie dochodzi do 90 i utrzymuje się na tym poziomie.
    Ostatnio edytowane przez pawel4x ; 22-01-2017 o 10:02

Podobne wątki

  1. Błąd P0340, silnik zgasł, kreci nie odpala, silnik 1.6 TS
    Utworzone przez maryszkens w dziale 147
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 19:41
  2. silnik nagle zgasł
    Utworzone przez tropiciel4 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 08:10
  3. Silnik zgasł i ...
    Utworzone przez zales00 w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-01-2012, 08:30
  4. [146] 1,9 JTD - silnik sam zgasł
    Utworzone przez motyk84 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 07:42
  5. [GTV] Silnik kaplica - silnik zazgrzytał i zgasł. Rozrusznik nie kręci wałem...
    Utworzone przez Ferrari-1 w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 98
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 07:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory