Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 57

Temat: Alfa 159 rdza

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Ja w swojej poprzedniej 159 robiłem konserwację podwozia bo widać było już rudą w wielu miejscach i był to ostatni dzwonek. Zapłaciłem 600zł przy czym demontowano nakładki progowe TI, a także zapuszczono profile zamknięte, a także drzwi, klapę i maskę silnika. Na efekty piaskowania widoczne na rantach przednich błotników nie ma rady. Póki jest ori lakier to najlepiej okleić folią i systematycznie ją wymieniać.
    U założyciela tematu korozja jest już mocno zaawansowana. Żeby zrobić do dobrze faktycznie będzie kosztować i nie ma 100% pewności, że po kolejnej zimie problem nie powróci...
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Hameenlinna Finlandia
    Auto
    Alfa 156 2,4 jtd 136KM 99r >Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150 KM 2006r.
    Postów
    85

    Domyślnie

    Mój brat jest z wykształcenia lakiernikiem, więc powiem co o ja tym myślę.
    Zdjęcie nr 1 jeżeli jest to male ognisko rdzy to można spokojnie oczyścić zaszpachlować i polakierować cieniując do kierunkowskazu oraz lekko drzwi( zawsze jednak lepiej malować cały element ale i tak drzwi, maskę i zderzak będzie trzeba cieniować, ponieważ nigdy nie dobierzesz idealnego koloru lakieru).
    Zdjęcie nr 2. Klapę oczyścić zaszpachlować i można polakierować do szyby wyżej tylko przycieniować ( jeżeli to SW jak sedan to tylko do miejsca złamania się klapy)
    Zdjęcie nr 3. Obszar skorodowany trzeba oczyścić i zobaczyć jak duże są wżery. Jeżeli niewielkie to także można to oczyścić zaszpachlować i polakierować sam łuczek o ile ruda nie zaatakowała dalej. Następnie zabezpieczyć łuczek gumą ochronną.
    Zdjęcie nr 4. Jeżeli cały próg jest w bardzo zlej kondycji to najlepiej go wymienić. Jeżeli tylko niewielki kawałek można wyciąć kawałek skorodowany wstawić blaszkę zaszpachlować i pomalować. Wiem z tym wstawianiem kawałka progu to do starej astry a nie do naszej pięknej belli.

    Cena zależy od regionu a także czy robisz to w profesjonalnej firmie czy też u kogoś prywatnie czyli w mojej okolicy od 250-300 za element. Mój brat z moim znajomym nie potrzebują komory lakierniczej aby pomalować auto lepiej niż niektóre firmy lakiernicze.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez raffan ; 23-01-2017 o 22:35

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 159 SW 1.9 jtdm 16V
    Postów
    19

    Domyślnie

    Witam
    Jesienią zleciłem konserwację sanek, co wiązało się wydatkiem 1 tys. PLN. Rdzawy nalot obecny na elementach zawieszenia, które póki co nie wymagają interwencji. Wcześniej powierzchnia próg - nadkole przednie, gdzie zabezpieczeniem jest folia ochronna (efekt kamieni spod kół). Dla ścisłości - auto z 2007 roku.
    pozdrawiam

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Miałem pierwszą w Polsce skorodowaną 156 i mam pierwszą w Polsce 159 gdzie nie ma grama rdzy

    Progi w każdym aucie rdzewieją od wilgoci, która nie może się wydostać przez zapchane (przybrudzone) odpływy. Czasami jest to wada konstrukcji, a czasami jakieś uszkodzonie. Moim zdaniem nie opłaca się tego naprawiać. To walka z wiatrakiem....no chyba, że mamy auto zabytkowe.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pawel2910
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Były: 156 2.4 JTD 02r. AR 159 2.4 JTDM 06r. Jest: Giulietta QV 12r.
    Postów
    927

    Domyślnie

    Ze względu na dość specyficzny kształt nadwozia jaki ma 159, jest ona narażona na takie kwiatki, widziałem, na forum jak ktoś zalepiał szczeliny w progach pod plastikowymi nadkolami. Ja bym się ograniczył raczej do dobrego wyczyszczenia i wypłukania progów. Na koniec dobra konserwacja i nie ma szans na rudą, chyba, że już się rozwinęła.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar prezes9100
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo159
    Postów
    8

    Domyślnie

    Dzieki Pany za odpowiedzi

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    159 1.9 JTDm 150KM 2006r.
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Progi w każdym aucie rdzewieją od wilgoci, która nie może się wydostać przez zapchane (przybrudzone) odpływy. Czasami jest to wada konstrukcji, a czasami jakieś uszkodzonie. Moim zdaniem nie opłaca się tego naprawiać. To walka z wiatrakiem....no chyba, że mamy auto zabytkowe.
    Gdzie w 159 są te odpływy albo jakieś otwory konstrukcyjne przez które można by zabezpieczyć od środka progi?

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Damian156JTD
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16V
    Postów
    1,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Miałem pierwszą w Polsce skorodowaną 156 i mam pierwszą w Polsce 159 gdzie nie ma grama rdzy

    Progi w każdym aucie rdzewieją od wilgoci, która nie może się wydostać przez zapchane (przybrudzone) odpływy. Czasami jest to wada konstrukcji, a czasami jakieś uszkodzonie. Moim zdaniem nie opłaca się tego naprawiać. To walka z wiatrakiem....no chyba, że mamy auto zabytkowe.


    Niestety nie masz ,bo moja tez nie ma grama rdzy Wgl myślałem ,ze 159 nie rdzewieje ,ale w takim razie jutro biorę się za profile zamknięte profilaktycznie
    http://s1.zmniejszacz.pl/113/imag0615__586673.jpg

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Ja też myślałem, że 159 nie rdzewieją a mam już drugą.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Tarnów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 16v 06r
    Postów
    100

    Domyślnie

    Nie chce być złośliwy to tylko moja opinia, piszecie o progach i nadkolach że rdzewieją od piaskowania, no ale skoro panuje opinia żeby nie psuć wyglądu 159 chlapaczami to się wcale nie dziwie że wam się lakier zdziera.
    Mam alfę drugi rok, kupiłem jakoś pod koniec zimy, w lecie jak tylko zobaczyłem co się dzieje z lakierem w dolnych warstwach auta po piasku z drogi i jak szybko się niszczy, nie zastanawiałem się długo. Przełknąłem cenę oryginalnych fartuchów i powiem że nie żałuje ani złotówki.
    Auto wygląda nieźle, śladów korozji (odpukać) brak, na chlapaczach widać ślady po kamieniach więc robotę robią, warto dodać że oryginał ma taki kształt że naprawdę zakrywa pół auta. Co do zepsutej sylwetki alfy, wg mnie wygląda nawet lepiej coś jak quattro z wrc
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 16v - Berlina Grigio Stromboli
    Dpf / Egr / Klapy Off + mod by conmir

Podobne wątki

  1. Lotna rdza
    Utworzone przez Driller w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2021, 09:53
  2. Rdza
    Utworzone przez Krzysiek723 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 19:51
  3. [159] Rdza po zimie
    Utworzone przez porterneon w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-04-2016, 20:56
  4. [156] RDZA RDZA RDZA RDZA
    Utworzone przez nfear w dziale 156
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 18:48
  5. rdza w alfach 156 !!!!
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-10-2006, 17:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory