Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 62

Temat: Regeneracja wahaczy

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 jtdm 8V Distinctive, egr off
    Postów
    21

    Domyślnie Regeneracja wahaczy

    Witam,

    Od jakiegoś czasu przeglądam forum, szukając różnych informacji. W tym momencie najbardziej interesuje mnie temat regeneracji wahaczy dolnych i górnych w AR 159. Z tego co zdążyłem przeczytać widzę, że jest na forum użytkownik jasio79, który proponuje taką usługę. I teraz takie pytanie (pewnie najlepiej jakby się jasio wypowiedział) - czy udziela gwarancji na zregenerowane części? Czytałem, że dużo osób chwali sobie zregenerowane przez niego wahacze, ale fajnie byłoby jakby forumowicze wypowiedzieli się na temat jakości zregenerowanych wahaczy, jak i wyrazili swoją opinię na temat tego elementu zawieszenia - czy lepiej regenerować czy jednak kupić nowe części? Może jest też inna osoba, która wykonuje taką usługę?
    Dzięki z góry i pozdrawiam!

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar szybson
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Bełchatów/Łódź
    Auto
    159 1.9 JTDm 8v, CHIP + EGR i DPF OFF
    Postów
    260

    Domyślnie

    ja polecam jasio79 a co do reszty to jest już osobny temat i znajdziesz tam dużo opini reszty forumowiczów.

    Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 jtdm 8V Distinctive, egr off
    Postów
    21

    Domyślnie

    Dzięki. Szczerze to znalazłem dwa osobne tematy dotyczące regeneracji wahaczy, w których nie ma zbyt wielu informacji. Przeglądałem tematy odnośnie zawieszenia i wymiany wahaczy, ale chciałbym usystematyzować trochę te kwestie, dlatego założyłem nowy wątek. Jeżeli jest jakiś temat, który zawiera wszystkie odpowiedzi na moje pytanie to byłbym wdzięczny za link. Dzięki!

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Nikt nie udzieli Ci gwarancji na elementy zawieszenia, nawet producent nowej, oryginalnej części. A jeżeli nawet taka gwarancja zostanie udzielona, to każdy wniosek o wymianę części zostanie odrzucony.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Montowałem w swojej 9 dolny wahacz od jasio79 i nie mam żadnych zastrzeżeń. Co prawda przejechałem na nim ok. 15 tys. km, więc dziwne, żeby nie wytrzymał, ale myślę, że jak drugi mi padnie, to też kupię od niego.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159 1.9 jtdm 8V Distinctive, egr off
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Nikt nie udzieli Ci gwarancji na elementy zawieszenia, nawet producent nowej, oryginalnej części. A jeżeli nawet taka gwarancja zostanie udzielona, to każdy wniosek o wymianę części zostanie odrzucony.
    Szczerze, pierwsze słyszę... Nie zdarzyło mi się jeszcze kupić jakiejkolwiek części zawieszenia bez gwarancji, a raz udało mi się oddać wadliwy produkt przy zwrocie gotówki (a więc gwarancja uwzględniona). Gwarancja w zasadzie powinna być udzielana na wszystko, a już rękojmia za wady fizyczne obowiązkowo.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Ja też otrzymałem 2 lata gwarancji na wahacz TRW i jak poszedł do reklamacji, to uwzględniono

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Odpowiadając na wasze pytania:
    - gwarancja - jako takiej gwarancji nie udzielamy, jeśli cokolwiek będzie z wahaczem nie tak ujawni się to w pierwszym tygodniu, wtedy wahacz wymieniamy na inny
    - trwałość wahacza - sam wahacz ma trwałość podobną do orginału, dotyczy to sworznia, cukierka i tulei do amortyzatora. Nieco gorzej jest z tylną tuleją gdyż jej nie regenerujemy tylko kupujemy w IC zazwyczaj jest to Moog.
    Tylna tuleja wytrzymuje 60-100 tyś km lub 3-4 lata(guma twardnieje i pęka) co wybije pierwsze. Górne mają mocniejsze tuleje niż ori więc w teorii wytrzyma więcej, ja w swoim zrobiłem na razie 80 tyś km i luzów nie ma

    - reklamacje zdarzyły się 2, jedna na górny i jedna na dolny

    Co lepiej kupić, wahacz dolny u mnie kosztuje 400 zł, górny 200 zł, za tą cenę kupisz kiepski zamiennik dolnego, górnego nie kupisz. Wielu na forum już przerabiało temat zamienników górnych. Tu rade daje tylko orginał lub regenerowany.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Ultra Violence
    Dołączył
    02 2013
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Maserati Quatroporte GTS
    Postów
    212

    Domyślnie

    ja też mam od jasia dwa dolne, na prawym przejechałem jakieś 30-40 tys, lewy około 15 tys. Nic się nie dzieje, wiec polecam.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    1.9 150KM
    Postów
    398

    Domyślnie

    Jasiu a jak nie mam na wymianę ori to po ile wtedy cenisz bo tak wyszło że latam na zamiennikach. Na razie są ok ale to krótko potrwa bo już mam podejrzenia co do górnego prawego i dolnego

Podobne wątki

  1. Regeneracja wahaczy
    Utworzone przez Martuś w dziale 166
    Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 11-02-2015, 15:56
  2. Regeneracja sworzni wahaczy
    Utworzone przez fred123411 w dziale GT
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 19:46
  3. regeneracja wahaczy
    Utworzone przez PHOENIX w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-01-2013, 15:32
  4. Regeneracja wahaczy
    Utworzone przez bieniak w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 10:40
  5. Regeneracja waHaczy
    Utworzone przez r-sokol w dziale 156
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 08:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory