Strona 7 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 110

Temat: 2.4JTD bardzo ciężko odpala na mrozie

  1. #61
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    na końcu zmierzyłem kompresje i wyszło po 25 bar na cylinder czyli do bani
    nie sądzę żeby 2.4 różnił się wiele od 1.9jtdm, 25bar to jest normalny wynik z tego co się orientuję.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Col Zobacz post
    Witam,
    czy ktoś uporał się z tym problemem?
    W moim przypadku gdy temperatura spadnie 1° poniżej zera, auto nie chce odpalić, łapie ale nie zapala tak jakby coś zamarzało, gdy jest 0,5° powyżej zera, pali normalnie.
    Dodam że korekty wtrysków są dobre.
    Proszę o jakieś podpowiedzi.

    - - - Updated - - -

    Oczywiście filtr paliwa jest nowy, a paliwo Verva...
    dwie sprawy. po pierwsze wykręć świece żarowe, zasil z aku na parę sekund i zobacz czy każda ładnie grzeje na samej końcówce - z tym jest różnie szczególnie u niektórych producentów marnie.

    druga sprawa długość świec. w katalogach (nawet ePerze w ASO, a może i właśnie przez to), są błędy - i dla niektrórych wersji silnikowych/napędu Q4 itp wpisali świece o 5mm krótsze (co się np nie pokrywa z idento silnikiem/mocą/napędem w Brerze i potwierdza jakieś błędy w katalogach). Były też przypadki że jak komuś padła, wyjął ori starą a miał już kupiony nowy komplet w ASO i potwierdzał że nowe była krótsza i były problemy i kupował te dłuższe. Jest cały długi temat o tym tu na forum. od tego bym zaczął, ale oczywiście przyczyn może być znacznie więcej. bywają nieszczelności układu paliwa i po dłuższym postoju układ się zapowierza trochę (wkładanie parę razy kluczyka na kilka sekund pomaga, ale to tak jak w przypadku słabych czy za krótkich świec)), pompa wysokiego ciśnienia paliwa może nie daje dobrego ciśnienia, kompresja, któryś czujnik, rozrusznik/elektrowyłącznik do regeneracji, słaby aku itp itd.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #62
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Panowie łączę się w bólu w mojej mam to samo zrobił się lekki minus i wcale nie odpala nawet nie daje oznak życia było wcześniej źle ale teraz jest tragedia.Sprawdzałem już wszystko i na końcu zmierzyłem kompresje i wyszło po 25 bar na cylinder czyli do bani nadmienię że w zeszłym roku zdejmowałem głowicę i cylindry były ok,sprubuję zalać tłoki od góry nafta bo prawdopodobnie trzyma pierścienie no ale pewności nie mam.To auto powoli doprowadza mnie do furii.
    Jeśli na każdym jest min. 25 bar to silnik powinien palić. Szukaj przyczyny gdzie indziej.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #63
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    w 1.9jtd 25 to takie minimum chyba.ja mam na trzech po 30 na jednym 28.umnie ciężko pali od -10

  4. #64
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jeśli na każdym jest min. 25 bar to silnik powinien palić. Szukaj przyczyny gdzie indziej.
    Tylko już nie bardzo wiem gdzie.Z tego co wyczytałem ten silnik powinien mieć w nominale 32bary a minimalnie 24.Zawsze długo kręcił zanim zaskoczył ale teraz wogule nie chce zapalić,wszystko sprawdzałem wtryski,cisnienie na listwie czujniki walu i wałka rozrządu,swiece,klap i EGR nie ma rozrusznik regenerowany,aku nowy,dodatkowa masa na silnik już nie mam pomysłów co jeszcze może być nie tak.

  5. #65
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Zrobiłem taką próbę wzrosło do 30 dlatego zalalem cylindry naftą bo chyba połapało pierścienie.

  6. #66
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    wątpliwa sprawa by pomogło.

  7. #67
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Tylko już nie bardzo wiem gdzie.Z tego co wyczytałem ten silnik powinien mieć w nominale 32bary a minimalnie 24.Zawsze długo kręcił zanim zaskoczył ale teraz wogule nie chce zapalić,wszystko sprawdzałem wtryski,cisnienie na listwie czujniki walu i wałka rozrządu,swiece,klap i EGR nie ma rozrusznik regenerowany,aku nowy,dodatkowa masa na silnik już nie mam pomysłów co jeszcze może być nie tak
    Jakie błędy ? odepnij czujnik temperatury na termostacie wtyczkę i sprawdz, odepnij przepływomierz sprawdz , ja bym tam czujnik ciśnienia na pompie obstawiał lub wtyczkę na nim ? odpal na plak i zobacz czy załapie od kopa?

    - - - Updated - - -

    I i jeszcze filtr paliwa? i paliwo

  8. #68
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    okolice tarnobrzega
    Auto
    159 2.0jtdm
    Postów
    493

    Domyślnie

    a przepływomierz też ma wpływ na odpalanie?

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    U mnie problem wystepuje w 2.4 jak wloze kluczyk i nacisne starter to bedzie krecil i krecil az w koncu zaskoczy w wielkim oblokiem siwego dymu z tylu. Ale jak wloze kluczyk odczekam chwile wyjmę i włoze znowu to zapali od strzala. Pompa niedomaga ?? paliwo sie cofa ??

  10. #70
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Whiplash Zobacz post
    U mnie problem wystepuje w 2.4 jak wloze kluczyk i nacisne starter to bedzie krecil i krecil az w koncu zaskoczy w wielkim oblokiem siwego dymu z tylu. Ale jak wloze kluczyk odczekam chwile wyjmę i włoze znowu to zapali od strzala. Pompa niedomaga ?? paliwo sie cofa ??
    Pocieszę cię że u mnie na początku też tak było z czasem coraz gorzej aż rzuciła zupełnie palenie dzisiaj jest na plusie to odpali bez problemu.

Podobne wątki

  1. Nie odpala na mrozie 1.6
    Utworzone przez ThyLight w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 14:49
  2. bardzo ciężko odpala w mrozie
    Utworzone przez arturbydgoszcz w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 10:10
  3. [159] Bardzo ciężko pali, albo zupełnie nie odpala... chodzi nie równo
    Utworzone przez ekstranio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 19:50
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 13:22
  5. Ciężo odpala na mrozie 1.9 JTD 8V
    Utworzone przez Natanael w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 20:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory