Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 1234567891011 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 110

Temat: 2.4JTD bardzo ciężko odpala na mrozie

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar JAC0
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 120HP -> 150HP
    Postów
    307

    Domyślnie

    Rozrusznik w tym przypadku raczej odpada, przecież kręci ewidentnie a auto ma problem z uzyskaniem zapłonu, prawie łapie i za chwile znowu kręci - tutaj często winne są wtryski, ale kolega mówi, że regenerował. To pozostaje mi kompresja na myśli w następnej kolejności

    Sprawdź też czy nie masz nieszczelności gdzieś na kolektorze, na szpilkach, przy klapie gaszącej etc.

    A dawki startowe podnoszone były?
    Ostatnio edytowane przez JAC0 ; 29-01-2017 o 21:27

    Jest: Alfa Romeo GIULIA Veloce 2.0 280KM
    Była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 120KM 2001
    Była: Alfa Romeo 147 1,6 T.Spark 120KM 2003
    Jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 2006 120KM -> 150KM by ConMir.pl - polecam.

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159 JTD 150
    Postów
    12

    Domyślnie

    Witam Panowie!

    Mam podobny problem. Mam Alfe 1.9 JTDm 150 km. Przy większych mrozach też są trudności z odpalaniem. Zdarza się, że zapala przy drugim, lub trzecim naciśnięciu przycisku zapłonu. Auto ma nowy EGR i kolektor dolotowy. Wydaje mi się, że rozrusznik się kręci, ale dosyć słabo. Jeżeli zbyt długo naciskam przycisk zapłonu wyskakuje komunikat o niedziałającym ABSie i konieczności skontrolowania temperatury płynu układu chłodzenia. Zastanawiam się, czy to może być kwestia po prostu akumulatora ( zasadzie byłaby to najtańsza opcja). Dodam, że na ciepłym silniku nie ma żadnego problemu z zapłonem. Problem dotyczy wyłącznie zimnego silnika, na ciepłym nie ma żadnego problemu. Silnik rusza od kopa.

    Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

    Pozdrawiam!

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Wydaje mi się, że kluczem do zagadki jest to wysokie ciśnienie paliwa przy rozruchu. Zrób test przelewowy wtryskiwaczy. Zakładam, że całe paliwo zamiast być wtryskiwane ucieka do przelewu.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #24
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tribbiani Zobacz post
    Witam Panowie!

    Mam podobny problem. Mam Alfe 1.9 JTDm 150 km. Przy większych mrozach też są trudności z odpalaniem. Zdarza się, że zapala przy drugim, lub trzecim naciśnięciu przycisku zapłonu. Auto ma nowy EGR i kolektor dolotowy. Wydaje mi się, że rozrusznik się kręci, ale dosyć słabo. Jeżeli zbyt długo naciskam przycisk zapłonu wyskakuje komunikat o niedziałającym ABSie i konieczności skontrolowania temperatury płynu układu chłodzenia. Zastanawiam się, czy to może być kwestia po prostu akumulatora ( zasadzie byłaby to najtańsza opcja). Dodam, że na ciepłym silniku nie ma żadnego problemu z zapłonem. Problem dotyczy wyłącznie zimnego silnika, na ciepłym nie ma żadnego problemu. Silnik rusza od kopa.

    Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

    Pozdrawiam!
    Cześć

    Naładuj dobrze akumulator, powinno doraźnie pomóc. Sprawdź go potem testerem, bo może jest już po prostu zużyty.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #25
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tribbiani Zobacz post
    Witam Panowie!

    Mam podobny problem. Mam Alfe 1.9 JTDm 150 km. Przy większych mrozach też są trudności z odpalaniem. Zdarza się, że zapala przy drugim, lub trzecim naciśnięciu przycisku zapłonu. Auto ma nowy EGR i kolektor dolotowy. Wydaje mi się, że rozrusznik się kręci, ale dosyć słabo. Jeżeli zbyt długo naciskam przycisk zapłonu wyskakuje komunikat o niedziałającym ABSie i konieczności skontrolowania temperatury płynu układu chłodzenia. Zastanawiam się, czy to może być kwestia po prostu akumulatora ( zasadzie byłaby to najtańsza opcja). Dodam, że na ciepłym silniku nie ma żadnego problemu z zapłonem. Problem dotyczy wyłącznie zimnego silnika, na ciepłym nie ma żadnego problemu. Silnik rusza od kopa.

    Będę wdzięczny za pomoc i sugestie.

    Pozdrawiam!
    Jak widzę większość ma ten sam problem mróz słabe zapalanie itd. Proponuję zrobić jedną rzecz. Wyjąć akumulator udać się do serwisu, tam podłączą odpowiednie urządzenie

    ( http://auteks.pl/portfolio-view/akumulatory/ )


    celem sprawdzenia żywotności akumulatora, jeśli pokaże , ze jest żywy tylko trzeba go naładować to zostawić do ładowania w serwisie. Odebrać i problem zniknie. Szukanie innych przyczyn w kontekście dobrego zapalania na ciepłym jest irracjonalne.
    Otóż też miałem taki przypadek, wykonałem wszystkie wyżej czynności i po bólu.
    Alternator nigdy nie naładuje tak akumulatora jak prostownik i co jakiś czas akumulator należy ładować przy pierwszych oznakach słabego odpalania. Poza tym każdy akumulator z czasem traci swoją "moc" określoną dla nowego akumulatora. W kontekście codziennej eksploatacji w okresie mrozów, ( rada od bardzo dobrego fachowca w tej dziedzinie jaką dostałem) Akumulator należy pobudzić zapalając wpierw światła na pół minuty aby elektrolit zaczął w akumulatorze "płynąć", następnie zgasić i przystąpić do normalnego uruchomienia.

    Inną przyczyną mogą być niesprawne świece żarowe, których tak naprawdę nie da się sprawdzić bez ich wykręcenia.

    https://www.youtube.com/watch?v=nWL_yy3GKnk
    Ostatnio edytowane przez ris ; 30-01-2017 o 06:57

  6. #26
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    Już pisałem akumulator w pierwszym rzędzie do naładowania lub wymiany. W 2.4 JTD musi być duży prąd rozruchu i to rzeczywisty a nie napisany na obudowie akumulatora dziwnej firmy. Taki jest dobry na chwilę i jak nie ma dużych mrozów. Przecież jak było cieplej to nie mieliście problemów z zapalaniem!!!!
    Nawet Bosch/Warta czy coś innego prawie połowę swojej sprawności traci już po roku a jak jest jeszcze temperatura na - to są problemy tego typu z rozruchem.

    Co do problemu z kolega z silnikiem 2.4 JTDm to tam albo wtryski były lub są źle dawkujące, albo coś z mieszanką powietrze/paliwo, bo okropnie go telepie i nie trzyma obrotów. Trzeba posprawdzać bo na oko to nie wywnioskuje co jest a tak nie powinno być.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta Avatar JAC0
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 120HP -> 150HP
    Postów
    307

    Domyślnie

    Dlatego mówiłem, aby dał korekty wtrysków na rozgrzanym silniku pomimo tej regeneracji zawsze mogli zrobić "regenerację" zamiast regeneracji

    Jest: Alfa Romeo GIULIA Veloce 2.0 280KM
    Była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 120KM 2001
    Była: Alfa Romeo 147 1,6 T.Spark 120KM 2003
    Jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 2006 120KM -> 150KM by ConMir.pl - polecam.

  8. #28
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,994

    Domyślnie

    juz ktos wyzej pisał, ale nie zostalo to skomentowane przez autora . w wersjach 2.4 bez q4 sa bledy w eperze odnośnie swiec zarowych, w rzeczywistosci maja byc dluzsze o ile dobrze pamietam z 156.5mm 20A gn069 jesli ktos bierze beru. jest o tym watek tu na forum, chyba pampik byl pierwszy ktory pisal o tym i u niego zmiana swiec na wlasciwe pomogla.

    to oczywiście jedna z mozliwych przyczyn, warto sprawdzic co w aucie jest zamontowane.

    przy okazji wykrecania swiec sprawdzic kompresje, bo w 2.4 glowice czasem pękają
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 30-01-2017 o 14:00

  9. #29
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Przyczyną może być także złej jakości paliwo, które gęstnieje na mrozie i wtryskiwacze nie chcą go rozpylić. Trochę by to tłumaczyło wysokie ciśnienie na listwie przy rozruchu. Nie wiem czemu wszyscy szukają w akumulatorze , świecach, rozruszniku a nie widzą wysokiego ciśnienia paliwa. Problem jest w układzie wtryskowym.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta Avatar JAC0
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 120HP -> 150HP
    Postów
    307

    Domyślnie

    Jeśli ciśnienie paliwa przy rozruchu jest wysokie, to powinien rozruch być łatwiejszy niż przy za niskim ciśnieniu (?)

    Jest: Alfa Romeo GIULIA Veloce 2.0 280KM
    Była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 120KM 2001
    Była: Alfa Romeo 147 1,6 T.Spark 120KM 2003
    Jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 2006 120KM -> 150KM by ConMir.pl - polecam.

Podobne wątki

  1. Nie odpala na mrozie 1.6
    Utworzone przez ThyLight w dziale 147
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 18-01-2017, 14:49
  2. bardzo ciężko odpala w mrozie
    Utworzone przez arturbydgoszcz w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-01-2016, 10:10
  3. [159] Bardzo ciężko pali, albo zupełnie nie odpala... chodzi nie równo
    Utworzone przez ekstranio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 17-12-2015, 19:50
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-11-2012, 13:22
  5. Ciężo odpala na mrozie 1.9 JTD 8V
    Utworzone przez Natanael w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 16-02-2012, 20:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory