Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: 2.4JTDm 200km auto nie reaguje na przycisk START STOP

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Domcio156
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    była Alfa Romeo 156 2.0JTS a jest Alfa 159 2.4JTDm
    Postów
    5

    Domyślnie 2.4JTDm 200km auto nie reaguje na przycisk START STOP

    Witam! Problem jak w temacie. Dziś wychodze z pracy, ucieszony że widzę (3dni wcześniej zakupiony) samochód. Wchodze, dupe wklejam w fotel, wciskam pedał hamulca, sprzęgła, wciskam przycisk start-stop i - cisza ;x Załamka... Kontrolki się załączają, słychać że przekaźnik pyka po wciśnięciu przycisku, kierownica się odryglowuje. Po kilkunastu próbach nic. Odpiąłem akumulator, próbuje, dalej nic. Druga próba po podłączeniu aku rozrusznik kręci, auto odpala. Uff.. Ale co teraz? Pojade gdzieś i nie będę pewien czy auto odpali? Zrobiłem rundke po mieście i auto jak odstawiłem to już normalnie reaguje na przycisk..

    Przepraszam, może jest już taki temat itd, aczkolwiek wpisałem różne rzeczy w wyszukiwarce i nic konkretnego nie znalazłem

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Akumulator w jakieś kondycji? Ja bym go wziął na tapetę. Podejdź do jakiegoś punktu i niech go pomierza. Jeżeli jest leciwy to z definicji go wymień

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Domcio156
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    była Alfa Romeo 156 2.0JTS a jest Alfa 159 2.4JTDm
    Postów
    5

    Domyślnie

    Akumulator ma niecały rok, jeszcze na gwarancji. Mówiąc szczerze jakby aku był słaby, to by kręcił, ale powoli . Więc na 100% nie aku, bo sam robie z aku nie raz na warsztacie czy coś. Więc to nie to, niestety..

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Połączenia masowe? Akumulator silnik sinik buda? albo sam rozrusznik może coś boleć.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar szampan33
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    159, 2.4 JTD
    Postów
    185

    Domyślnie

    Sprawdź rozrusznik. Szczotki mogą się zawieszać. Ja tak właśnie kiedyś miałem, co prawda w innym aucie, ale objawy te same.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Sprawdź oba kable masowe, jeden może być naderwany lub bardzo zaśniedziały.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Domcio156
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Libiąż
    Auto
    była Alfa Romeo 156 2.0JTS a jest Alfa 159 2.4JTDm
    Postów
    5

    Domyślnie

    Rozpoczne od tego co proponujecie. Sprawdzić wszystkie masy jak wyglądają itd . Póki co auto będzie stało, bo właściciel chory więc będize czekać, i zobaczymy jak odpali po kilku dniach stania na mrozach, ale własciciel poprzedni podobno w górach przy -27 palił ją bez większych problemów

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2011
    Auto
    Alfa Romeo rzecz jasna
    Postów
    12

    Domyślnie

    Sprawdź ten aku na wszelki wypadek w innym aucie jeśli możesz. Albo inny w swoim. Sezon na akumulatory w pełni w końcu...

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159
    Postów
    148

    Domyślnie

    czujnik sprzęgła-niepozwala odpalać

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    gdyby był czujnik sprzęgła a auto na biegu to by gasły kontrolki, nic o tym było wspominane, a nawet było wspomniane o przekaźniku który cyka? Domcio156, doprecyzuj.
    Może rozrusznik potrzebuje drobnego remontu (szczotki, czy tam jest bendiks?). Może przekaźnik już nie w formie, a może po prostu klemy były zaśniedziałe, a teraz jak je ruszyłeś to przeczysciły się wystarczająco i jest walnięcie?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [159] Przycisk Start-Stop
    Utworzone przez Sebix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 17-12-2016, 09:38
  2. 159 2,4JTDM 200KM vs 2,4JTDM 210KM
    Utworzone przez thunderbird w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 80
    Ostatni post / autor: 04-10-2016, 16:30
  3. [Giulietta] Start & Stop
    Utworzone przez aivon w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 22:06
  4. [MiTo] Start & Stop
    Utworzone przez piotr_c w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 10:32
  5. [159] asr/vdc raz działa raz nie ale nie reaguje na przycisk
    Utworzone przez radziaczek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-04-2013, 00:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory