Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: 2.4 210KM 2008 mocno dymi po starcie - przyczyna/obawa?

  1. #11
    ZBANOWANY Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    https://t.me/pump_upp
    Auto
    159 SW Q4 2.4 JTDM @235HP 505Nm Bez klap, egr i dpf :-)
    Postów
    257

    Domyślnie

    Assistance i hol do najbliższego warsztatu gdzie całość zajęła niecałą godzinę na podnosniku.
    A odnośnie różnic w komorze silnika to chciałbym żeby zmiana żarówek od długich świateł była tam łatwa jak w 1.9...

    Naskrobane przez Galaxy S7 EDGE
    Ostatnio edytowane przez lesnik201 ; 12-02-2017 o 01:29

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie

    Tylko zastanawiam się, gdyby to była dziura w dolocie, nieszczelność przy kolektorze czy zawór VGT, czy nawet problem z rurami do/z IC, a już w ogóle z wtryskami - to auto powinno dymić mocno cały czas czy może dymić tylko po uruchomieniu tak jak opisuje, a potem przestać całkowicie?

    Bo faktycznie, po przejechaniu się tym autem i dociśnięciu parę razy, dymienie całkowicie znikło, nie było nawet pary wodnej.

  3. #13
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Przede wszystkim, gdyby auto dostawało za mało powietrza, to dymiłaby na czarno, a nie na biało, czy szaro. Jeśli dymienie ustaje po przejażdżce, to moim zdaniem dziura w dolocie jest złym tropem, bo przecież nie zatka się po rozgrzaniu.

  4. #14
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Oczywiście, że może dymić na szaro. Jeśli nieszczelność będzie w kolektorze (lub innej części metalowej) to po rozgrzaniu metal zwiększa swoją objętość i skutki dziury będą mniejsze.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gziemzik Zobacz post
    Tylko zastanawiam się, gdyby to była dziura w dolocie, nieszczelność przy kolektorze czy zawór VGT, czy nawet problem z rurami do/z IC, a już w ogóle z wtryskami - to auto powinno dymić mocno cały czas czy może dymić tylko po uruchomieniu tak jak opisuje, a potem przestać całkowicie?

    Bo faktycznie, po przejechaniu się tym autem i dociśnięciu parę razy, dymienie całkowicie znikło, nie było nawet pary wodnej.
    Jeśli nie znajdziesz źródła usterki to ja bym odpuścił, chyba że cena będzie odpowiednio atrakcyjna.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  5. #15
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie

    [MENTION=25095]magil[/MENTION]

    Będę szukał, dzięki
    Zadam Ci pytanie jeszcze jedno, sformułowane trochę inaczej:
    Załóżmy, że auto jest sprawne technicznie, stało długo na mrozie i palone było jedynie na postoju. Czy mogło się tak zachować, bo nabrało dużo wilgoci i silnik był lodowaty, a dodatkowo przez to, że palone było jedynie na postoju dla klientów, EGR zapchał silnik smołą i potrzebowało jedynie pojeździć żeby oczyścić nagar z silnika ewentualnie by przepchać/przepalić DPF?

    Muszę być dociekliwy, bo nie było jakichkolwiek innych objawów, ciężko stwierdzić co jest nie tak tylko na podstawie nadmiernego kopcenia, które całkowicie znikło po przejechaniu 3km ;p Jakby kopcenie nie znikło to oczywiście, że coś jest mocno nie tak i nawet bym się nie zastanawiał.

    Cholera, do tej pory miałem same benzyny, nie było z nimi tyle problemów xd
    Ostatnio edytowane przez gziemzik ; 12-02-2017 o 09:48

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Trzy kilometry? To jak najbardziej może być wilgoć w układzie. Myślałem, że zrobiliście ze dwadzieścia .
    Pamiętaj, że diesel nagrzewa się wolniej od benzynówki, w tych temperaturach potrzeba mu co najmniej 5-7 km spokojnej jazdy ( a nie stania na światłach) żeby złapał temperaturę.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie

    [MENTION=53720]Zenonzlasu[/MENTION]

    Tak, diesel to diesel, jednak głównym powodem do niepokoju jest to, że była odpalona druga Alfa, z tym samym silnikiem - i ona nie kopciła, to znaczy, kopciła po odpaleniu tak samo, ale kiedy ja się przejechałem tą pierwszą, którą chcę kupić (przez pierwsze 2km to chmura ciągnęła się za autem konkretna) i dopiero wtedy przestała kopcić, tak ta druga przestała kopcić zwyczajnie stojąc na parkingu.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Widocznie ta druga krócej stała lub podczas poprzedniej jazdy zdążyła wyparować woda. Jeśli po 3km przestała kopcić, to naprawdę nie doszukiwałbym się uszkodzeń.

  9. #19
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    To mogła być para wodna, kwestia co to znaczy "chmura konkretna".
    Jeśli masz możliwość to odwiedź sprzedawcę jeszcze raz i sprawdź auto ponownie. Zwróć szczególną uwagę jak pracuje silnik zaraz po odpaleniu. Nie powinien się zadławić, może pracować głośniej, ale powinien równo. 2.4 ma dobrą kulturę pracy. Skoro wydaliło parę wodną, za drugim razem nie powinno być kłębów dymu.
    Użytkowałem diesla, teraz mam benzynę, która stoi w nieogrzewanym garażu. Auto jest odpalane max raz w tygodniu, żeby przejechać kilkadziesiąt/kilkaset km. I żadne z aut nie zostawiało chmury za sobą. Owszem, dymek był widzialny w lusterku. Benzyna w zimie bardziej "dymi".
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie

    "silnik zaraz po odpaleniu. Nie powinien się zadławić"

    Zero dławienia, odpalił od kopa i równo, głośniej tak jak mówisz, ale równiutko

    "kwestia co to znaczy "chmura konkretna"

    Bardzo ciężko to zdefiniować, bo nigdy nie jeździłem mocnym dieslem, ale po wyjechaniu z parkingu i chwili jazdy odwróciłem się, żeby popatrzyć przez tylną szybę, a przez tylną szybę było widać po prostu dym, dużo dymu. Jednak auto na drodze przyśpieszało i zachowywało się bardziej niż prawidłowo.

    "teraz mam benzynę, która stoi w nieogrzewanym garażu"

    Też mam nieogrzewany garaż, ale mimo wszystko garaż jest szczelny, także zawsze jest tam cieplej niż na zewnątrz (w przydomowym garażu jest dużo cieplej, taki mam) i jeżeli wszystko jest ok, to zbiera się tam bardzo mało wilgoci, zresztą - jakbyś miał wilgoć w garażu, to miałbyś od razu pleśń na ścianach ;p Także, mimo że nie ogrzewany, dalej trzymasz samochód w bardzo dobrych warunkach.

    Sam już nie wiem... będę testował jeszcze raz wszystko i sprawdzał. Dzięki chłopaki za pomoc, dalej jestem niepewny i zakłopotany, ale przynajmniej już wiem na co patrzyć.

Podobne wątki

  1. 1.6 ts dymi mocno przy odpalaniu
    Utworzone przez barjew w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 13:52
  2. Alfa 147 1.9 JTD - nie dymi za mocno - film
    Utworzone przez zasit w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2011, 08:06
  3. Światła świecą mocno w dół. Przyczyna?
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 28-03-2010, 20:48
  4. 2.0 ts dość mocno dymi na czarno
    Utworzone przez LSTOMAS w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 20:58
  5. Dymi przy starcie
    Utworzone przez mikahan w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-04-2009, 14:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory