Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem z rozrusznikiem 2.4 jtdm

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pandariuszb
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    DK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 ~240PS
    Postów
    38

    Domyślnie Problem z rozrusznikiem 2.4 jtdm

    Siemanko, chcialbym opisac po krotce swoj problem i poprosci przy okazji o porade.
    Otoz jest to znana dolegliwosc, bo wiele juz o niej czytalem tutaj jak i na zagranicznych forach - rozrusznik nie kreci - tzn, czasem nie kreci jak mu sie nie chce wszystko dziala, swiatla, navi, nawiewy, pompa, wszystko wszystko, aku 100% sprawne, nowy alternator itp itd, ale po zaladowaniu i probie odpalenia jest tylko magiczny KLIK! I tyle jeszcze do niedawna pomagalo poruszanie kablami pod maska, ale wczoraj juz nie pomoglo. Ciezko jednoznacznie powiedziec, czy to kable nie stykaja, czy jakis inny problem. Dziala jak mu sie podoba.

    Mimo wszystko jest pytanie - chcialbym puscic dodatkowa mase do rozrusznika z aku, ewentualnie wymienic jakies przewody lub sprawdzic wtyczki, ale nie wiem gdzie sie tym powpinac? Jak patrze z gory na tyl silnika, to miejsca tam jak na lekarstwo.. jak sie do tego zabrac? A juz w ogole, jak ewentualnie wyjac ten rozrusznik? Problem mam od paru miesiecy, nawet kupilem nowy rozrusznik i lezy dalej w pudelku, bo stary przestawal krecic tylko okazjonalnie. Problem w tym, ze nie widze przy bloku nic co wygladaloby nawet choc troche podobnie do tego nowego Czy moglby ktos laskawie zaznaczyc mi na obrazku, jak dla debila, gdzie jest i gdzie szukac tego cholernego rozrusznika? O ile w ogole mozliwa jest wymiana od gory?

    Dzieki i sorki za dlugiego posta

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar adam_159
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    a może problem jest tego typu, że w siedzeniu jest czujnik? trzeba mieć wciśnięte sprzęgło... inaczej słyszysz magiczny KLIK. w mojej 159 jak nikt nie siedzi na miejscu kierującego to nie odpala. może coś Ci nie styka do końca a rozrusznik sprawny.

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Najlepiej po prostu wymień oba kable masowe (aku -> blacha, skrzynia -> podłużnica). Są już stare i skorodowane. Jeśli sam je dorobisz, koszt nie przekroczy 50 zł. Potrzebujesz przewód miedziany 35 mm2, dwie końcówki kablowe płaskie 8 x 35 oraz dwie łamane 90 stopni oraz koszulkę termokurczliwą. Do tego zagniatarka.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,083

    Domyślnie

    No i regeneracja kompleksowa rozrusznika powinna też wynieść max 150zł Może warto i być pewnym że jest OK

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pandariuszb
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    DK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 ~240PS
    Postów
    38

    Domyślnie

    Spoko dzieki Panowie, wlasnie wstalem i lece ogladac te kable. Hm, a nie moge po prostu dac grubszego, miedzianego drutu z instalacji domowej? Jest przystosowany na min. 3kW nie mam za bardzo jak nawet dojechac do sklepu

    Rozrusznik jesli juz kreci, to odpala na dotyk, nic nawet nie pisnie, wiec podejrzewam ze jest w dobrym stanie. Jesli chodzi o czujniki to raczej odpada, bo przeciez wystarczy miec wcisniety jeden z pedalow, sprzegla badz hamulca, i dziala. Poza tym jak wlacze przycisk start i nie trzymam pedala w podlodze to jest inna reakcja - wszystko gasnie i po prostu rozlacza zaplon. Takze to nie to. Szukam dalej z masa poki co. Choc obstawiam, ze cos slabo laczy z rozrusznikiem, tylko nie wiem ktore to kable i gdzie on jest - slepy jestem i go u mnie nie wiedze nie poratuje nikt fotka z zaznaczonym od gory rozrusznikiem?
    Ostatnio edytowane przez pandariuszb ; 22-02-2017 o 13:16

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Wymiana rozrusznika tylko i wyłącznie od dołu

Podobne wątki

  1. Problem z rozrusznikiem 2.4 jtd
    Utworzone przez Meler w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2015, 19:59
  2. problem z rozrusznikiem 147 JTD
    Utworzone przez fenovski0809 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-12-2012, 15:09
  3. [145] Problem z rozrusznikiem 145 1.9 JTD
    Utworzone przez boogieman w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-08-2012, 20:21
  4. Problem z rozrusznikiem?
    Utworzone przez stanki w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 20:44
  5. [155] Problem z rozrusznikiem
    Utworzone przez Chudy0 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-03-2010, 18:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory