Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: brak reakcji na regulacje temp. orzewanie grzeje na maxa

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar Argosan
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 150 km
    Postów
    118

    Domyślnie

    Dziś jak jechalem, właczylem full auto czyli z klimą itd i grzal normalnie slychac ze cos tam sie otwiera zamyka.po pracy przeczyszcze tez te wloty na czujnik temp bo sa faktycznie zabrudzone i zobaczymy moze obejdzie sie bez grzebania

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar menmar1
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Witam
    Mam podobny problem z regulacją ogrzewania. W mojej, po uruchomieniu silnika ogrzewanie daje na full, bez możliwości regulacji. Jedynie jak dam na maksymalne chłodzenie, skwar przestaje lecieć z kratek. Grzeje tak przez ok. 15-20 min., po czym można już normalnie sterować temperaturą. Co ciekawe, dzieje się tak tylko wtedy, gdy na zewnątrz jest temperatura zbliżona do zera lub też niższa. W lecie wszystko chodzi normalnie. Czy regulacja ogrzewania jest jakoś uzależniona od temperatury zewnętrznej i co może być przyczyną takiego zachowania mojego ogrzewania?

  3. #13
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    Jak to przez 15-20 minut? Ogrzewanie zaczyna działać dopiero gdy ruszy się wskazówka temperatury cieczy chłodzącej. Wtedy załącza się wyższy bieg wentylatora i zaczyna walić ciepłem po nogach. Jest rzeczą normalną, że jak ustawiasz 16 stopni i więcej, to w takim scenariuszu, jak to tylko możliwe, do momentu osiągnięcia temperatury zadanej grzeje z maksymalną mocą.
    Tak jak już ktoś pisał w temacie, możesz mieć zanieczyszczony lub nieprawidłowo działający czujnik temperatury wewnętrznej.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar menmar1
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    Jak to przez 15-20 minut? Ogrzewanie zaczyna działać dopiero gdy ruszy się wskazówka temperatury cieczy chłodzącej. Wtedy załącza się wyższy bieg wentylatora i zaczyna walić ciepłem po nogach. Jest rzeczą normalną, że jak ustawiasz 16 stopni i więcej, to w takim scenariuszu, jak to tylko możliwe, do momentu osiągnięcia temperatury zadanej grzeje z maksymalną mocą.
    Tak jak już ktoś pisał w temacie, możesz mieć zanieczyszczony lub nieprawidłowo działający czujnik temperatury wewnętrznej.
    Wiadomo, że ogrzewanie zaczyna chodzić, po jakieś chwili (zależnej od temp. na zewnątrz), kiedy silnik chwyci odpowiednią temperaturę. Od tego momentu moje ogrzewanie daje na maksa przez ok. 15-20 minut. W tym czasie można sobie regulować temperaturą, zmniejszać - zwiększać, nic to nie daje. Jedynie jak dam maksymalne chłodzenie, włącza się klima i z nawiewów leci chłodniejsze powietrze. Regulować można jedynie prędkością nawiewu. Wiem o co Ci chodzi, ale nie jest to mój pierwszy samochód z klimatronikiem i orientuję jak on działa. Na pewno nie powinien chodzić w ten sposób. Obniżam temperaturę na 16 stopni, a z nawiewów daje gorącem tak jak przy maksymalnym ogrzewaniu. W samochodzie robi się taki ukrop, że nie da rady wytrzymać. Trzeba wtedy albo obniżyć moc nawiewu, albo całkiem go wyłączyć. Nad tą kratką też się zastanawiałem, ale co jest dziwne, gdy temperatura na zewnątrz wynosi około 10 stopni lub więcej, nawiew chodzi normalnie, tj. na początku daje ostro, ale gdy tylko temperatura wewnątrz samochodu zaczyna rosnąć, klimatronik dostosowuje się do tego.
    Nie wiem już o co chodzi, ale tak jak mi ktoś kiedyś powiedział, lepiej że w zimie grzeje, chociaż na maksa, niż miało by tylko chłodzić

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar menmar1
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Z tego wszystkiego zapomniałem jeszcze dodać, że nie ma u mnie dogrzewania elektrycznego nagrzewnicy - specjalnie sprawdzałem, brak odpowiednich bezpieczników.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    No więc problem jest z czujnikiem temperatury.

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar menmar1
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 150KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał Klonek Zobacz post
    No więc problem jest z czujnikiem temperatury.
    Masz na myśli czujnik wewnętrzny czy zewnętrzny? Z tego co mi się wydaje i z objawów, to winny byłby zewnętrzny. Ale czy klimatronik z nim współpracuje? I czy to ten sam czujnik, co pokazuje na wyświetlaczu temperaturę? Temperatura wskazywana na wyświetlaczu jest ok.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Oba sprawdź.
    Jak zewnętrzny dobry, to trzeba patrzeć na wewnętrzny.

    Wewnętrzny jest bardziej podejrzany.

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2021
    Auto
    alfa romeo 159 1.9 jtdm
    Postów
    1

    Domyślnie Ogrzewanie

    Witam. Udało się zdiagnozować problem? Mam dokładnie takie same objawy jak opisałeś

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2020
    Mieszka w
    Okrzeja / lubelskie
    Auto
    ALFA 147 1,6 120KM 2006 LPG
    Postów
    15

    Domyślnie

    Zewnętrzny czujnik temperatury umiejscowiony w lewym lusterku zewnętrznym ma wpływ przy chłodzeniu wnętrza. Być może również przy ogrzewaniu.

Podobne wątki

  1. 156 2.5 v6 Brak reakcji na gaz.
    Utworzone przez marcin713 w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-12-2014, 19:18
  2. brak reakcji po podłączeniu akumulatora,brak zapłonu
    Utworzone przez krzys-krzys w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-12-2013, 22:13
  3. klimatronik, temp 16,5 C a grzeje
    Utworzone przez sportowiec w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-03-2013, 20:11
  4. Brak nawiewu + brak odczytu z czujnika temp. na zewnątrz
    Utworzone przez robcio646 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-01-2013, 15:19
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 00:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory