Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Niskie ciśnienie oleju 2.4 po uruchomieniu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie Niskie ciśnienie oleju 2.4 po uruchomieniu

    Witam, już pytałem o tą kwestie, ale nie uzyskałem odpowiedzi. Problem polega na tym, że po kilku godzinach postoju po uruchomieniu silnika 2.4 pojawia się komunikat 'insufficient engine oil pressure, stop and turn off engine' , jak silnik jest ciepły to problem nie występuje. Wiem że w silnikach 2.0 jtd wymienia się gumową uszczelkę między smokiem a pompą oleju. W 2.4 sprawa trochę wygląda inaczej (inna uszczelka). Może ktoś zna rozwiązanie problemu, lub miał podobny przypadek ?

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar kolekszy
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Namysłów
    Auto
    AR 156 SW 1.9JTDm-jet 140km powered by
    Postów
    978

    Domyślnie

    Ja bym najpierw pojechał do mechanika i sprawdził faktyczne ciśnienie oleju, może czujnik wariuje. Jeśli manometr pokażę niskie ciśnienie trzeba iść dalej.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Alfa Romeo 156 SW 1.9Jtd m-jet
    HONDA CBR 1000RR REPSOL

    Moja śliczna http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...jtd_m_jet.html
    Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi
    Kasowanie błędów -Namysłów i okolice pisać PW

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Spróbuj naładować akumulator.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Akumulator jest raczej dobry, chyba miskę trzeba będzie zdjąć dla pewności. Tylko to jest trochę dziwne zachowanie, tak jak by pompa nie mogła sobie poradzić z zassaniem zimnego oleju. Wiem że w 2.0 winą była zwykle uszczelka miedzy smokiem a pompą, tutaj widzę że uszczelka do 2.4 jest to tylko ogumowana blaszka więc tam aż takich strat nie powinno być. Jak by pompa była zużyta to nie radziła by sobie z gorącym olejem. Nie mogę doszukać się na forum podobnego przypadku.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie, czy w układzie smarowania znajduje się może jakiś zawór zwrotny, czy może raczej po zgaszeniu silnika cały olej spływa do miski ?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    W układzie filtra oleju jest oring, który jak mi się wydaje powinien zapobiegać spływaniu oleju z filtra. Może on ma problem i powoduje po długim postoju jakieś chwilowe braki.
    Spróbuj wyłączyć zimny silnik zaraz po pierwszym odpaleniu i uruchom ponownie. Jeśli pompa nie radzi sobie z zimnym olejem problem wystąpi, a jeśli to oring w filtrze nie powinno być ponownie komunikatu.
    Akumulator sugerowałem, ponieważ jeśli spada nisko napięcie przy rozruchu pojawiają się różne komunikaty.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Sytuacja z dzisiaj, przejechane około 1.5 kilometra, silnik zgaszony, po 2 godzinach odpalam i nie ma komunikatu wszystko ok. A ten oring to ten który jest dołączany do filtra oleju czy może jakiś inny ?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Do filtra Bosch'a miałem dołączony tylko duży do dekla. Chodzi mi o ten mały na końcu bagnetu. W wielu autach o podobnych filtrach jest w zestawie do wymiany
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Problem już rozwiązany, pomogła wymiana pompy oleju. Jak się okazało to stara pompa wyglądała całkiem dobrze, lecz jednak na dekielku zamykającym od strony wewnętrznej pompę są dziwne zarysowania nie wynikające z zużycia pompy, powodujące delikatne rozszczelnienie pompy. Podczas pracy silnika uzyskiwała oczekiwane ciśnienie, lecz po dłuższym postoju olej spływał z pompy. W konsekwencji pojawiał się komunikat o niskim ciśnieniu, ponieważ pompa musiała dopompować olej.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    ja 2.4 w 156 wlasnie w ten sposob zabilem, ze przy spawaniu miski, nie wymienilem oringa na smoku olejowym. Nie bylo zadnych komunikatow cisnienie ladowal ale za male, i stanął tłok na 5 garnku, a reszta sie przytarła. Cisnienia starczylo na panewki ktore nei ucierpialy ale juz na smarowanie denka tłoków brakło

Podobne wątki

  1. [159] Niskie ciśnienie oleju - nie odpala
    Utworzone przez kamilmar w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-04-2019, 12:48
  2. niskie ciśnienie oleju 1.6 TS
    Utworzone przez wronx88 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-02-2013, 17:34
  3. [164] Niskie ciśnienie oleju??
    Utworzone przez krycho91 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 10-03-2012, 09:41
  4. MSCF i niskie ciśnienie oleju
    Utworzone przez ant w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-02-2012, 16:21
  5. niskie ciśnienie oleju
    Utworzone przez T omek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-01-2007, 20:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory