Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123456789101112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 137

Temat: 1.9jtdm rzuciła palenie - brak tropu

  1. #11
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Z tymi dawkami u kumpla to fake przecież jego alfa odpalała więc to normalne że pojawiały się dawki i korekty u mnie są zera bo przeciez auto nie odpala

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Sprawdz wtryski. Na poczatek przelew - odepnij je i krec rozrusznikiem i napisz ile leci ropy. Bo cos mi sie wydaje, ze 4ty wtrysk puszcza wszystko przelewem.
    Też o tym myślałem ale skąd mam wiedzieć czy wszystko idzie na przelew czy nie. Przecież przy normalnej pracy silnika na przelew idzie kilkukrotnie więcej niż w gar więc to będzie nie do zauważenia. No chyba że wiecie jakie dokładnie ilości ma mi wypluć.

    - - - Updated - - -

    Poza tym ta próba przelewowa to się chyba nie uda bo przecież na samym rozruszniku to ja nie pociągne dłużej niż kilkanaście sekund....

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Wedle mojej wiedzy i jak dobrze pamiętam do nie więcej jak 40ml w przeciągu 5m pracy ciepłego silnika.
    U ciebie chodzi jedynie o porównanie, ile który puszcza przy rozruchu.
    Z logów nie mam sie do czego przyczepić.
    Teraz wypadałoby wywalić wtryski i zobaczyć poza autem czy podaja paliwo.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Właśnie... na ciepłym.... A ja przecież nie pokręcę dłużej niż kilka sekund. W dodatku to przelew więc lecieć będzie na pewno. A porównać nie będzie do czego.
    Musiałbym podejść od strony elektrycznej. Czyli jakiego napięcia na którym pinie wtyczki wtryskiwacza mam się spodziewać??? I czy w ogóle to jestem w stanie zmierzyć multimetrem?
    Gdyby to była benzyna to bym wyciągnął wtrysk i po prostu zobaczył czy podaje paliwo. A w guźliku? Da się tak? W sensie co i jak zrobić żeby nie spieprzyć? Tam jakieś podkładki, sztywne przewody.... to raczej nie jest takie proste.

  4. #14
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Zrób przelew i porównamy między wtryskami. Wyjecie wtrysków to juz jest troszkę zabawy i śmiesznych kosztów. Możesz jeszcze wykręcić świece żarowe i zobaczyć czy są mokre.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #15
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Możesz jeszcze wykręcić świece żarowe i zobaczyć czy są mokre.
    Ooo... i to brzmi rozsądnie zobaczę jutro.
    Niby brak błędów sugeruje usterkę mechaniczną, ale z drugiej zaś strony jakby wtryskiwacze mechanicznie padły to raczej by już nigdy auto nie odpaliło. A czasami odpala mało to. Po ostatniej robocie z czyszczeniem nawet kilkaset kilometrów zrobiła....
    A jak sprawdzić czy do cewki wtryskiwacza dochodzi odpowiedni sygnał otwarcia????

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Też o tym myślałem ale skąd mam wiedzieć czy wszystko idzie na przelew czy nie. Przecież przy normalnej pracy silnika na przelew idzie kilkukrotnie więcej niż w gar więc to będzie nie do zauważenia. No chyba że wiecie jakie dokładnie ilości ma mi wypluć.
    Przy kręceniu rozr. nic nie powinno iść na przelew, bo pompa CR nie wytworzy ciś. paliwa potrzebnego do rozruchu silnika(200-300Bar). Po odpaleniu, jak któryś wtrysk ma uszkodzoną "górę" to gołym okiem to widać, bo po chwili naleje dużo więcej paliwa niż inne.

  7. #17
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Przy kręceniu rozr. nic nie powinno iść na przelew, bo pompa CR nie wytworzy ciś. paliwa potrzebnego do rozruchu silnika(200-300Bar)
    To zobacz w logach że wytwarza

    - - - Updated - - -

    Ogólnie ten przelew uważam że w moim przypadku uja da. Widze na filmikach jak powoli paliwo leci przelewem przy pracy silnika. Więc przy kręceniu rozrusznikiem nie poleci nic. Albo kapka. To bez sensu. Nic tym nie uzyskam. Sprawdzę jutro tak jak danus pisze czy świece są mokre. Pomęczę go kilka razy i zobaczę. To ma sens.
    Liczę jeszcze na jakieś wskazówki "prądowe" od [MENTION=4833]maly_777[/MENTION]. Może jeszcze coś da się zmierzyć, sprawdzić podłączyć.
    To jest przecież niemożliwością żeby kilkuletnie auto o tak zaawansowanej technologii robiło mnie w uja uniemożliwiając znalezienie problemu.
    Zanim wykręcę wtryskiwacze i oddam je do naprawy/diagnozę za kosmiczną cenę to chciałbym się upewnić że dostają prąd. Tylko jak?

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Marek na każdym wtrysku masz tylko 2 piny, więc tam nie ma filozofii z pomiarem
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #19
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Wtryskiwacz elektrycznie jest cewką.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  10. #20
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Qwa gnida odpaliła. Naładowałem aku i postanowiłem kręcić aż padnie znowu. Oczywiście z przerwami. za czwartym razem coś zachurchlał, za piątym odpaliła. Chodziła jakby na dwa gary ale nie gasła. Wtedy silnik nie reagował na dodawanie gazu. Po chwili załapała normalnie i już można było dodać gaz. Zrobiłem szybko logi i zobaczcie jak wyglądają korekty. Po paru minutach pracy zgasiłem i odpaliłem ponownie. Wtedy już odpaliła od strzała.
    Poza odczytem były walory dźwiękowe silnik chodził jak stary turbodiesel. Klekotał jak młotek o blachę, chodził twardo i nerwowo.
    I co teraz? Jak jutro też odpali (i jak znajdę jakieś rurki) to zrobię tą próbę przelewową.

    - - - Updated - - -

    Aha, odnośnie tego pomiaru wtryskiwacza to co mam mieć ciągłe 12v między pinami?
    Attached Files Attached Files

Podobne wątki

  1. [159] Rzuciła palenie
    Utworzone przez Budzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-11-2015, 12:39
  2. 147 JTD 16 rzuciła palenie
    Utworzone przez omen w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2013, 19:32
  3. [164] Alfa rzuciła palenie
    Utworzone przez Andy1970 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 23:28
  4. Alfa rzuciła palenie!!!
    Utworzone przez Tomas40 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 19:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory