Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Padnięty alternator, dziwne obroty silnika

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar JAC0
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8V 120HP -> 150HP
    Postów
    307

    Domyślnie

    Nawiązując jeszcze do mojego przypadku jako autora tematu - przyczyną był u mnie spalony mostek prostowniczy oraz regulator napięcia w alternatorze. Zregenerowałem go i działa :-)

    Jest: Alfa Romeo GIULIA Veloce 2.0 280KM
    Była: Alfa Romeo 156 1,9 JTD 120KM 2001
    Była: Alfa Romeo 147 1,6 T.Spark 120KM 2003
    Jest: Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 2006 120KM -> 150KM by ConMir.pl - polecam.

  2. #12
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Chętnie bym wywróżył ale niestety nie mam przy sobie szklanej kuli... ludzie nie oczekuje 100% diagnozy przez internet. Masz zlokalizowanego winowajce podjedz do elektromechanika obejrzy, pomierzy, sprawdzi i Ci powie co jest nie tak. Może regulator, może szczotki, może łożyska, a może któraś rolka zatarta na napędzie.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    U mnie rozszczelnił się przewód od wspomagania i płyn lał sie na alternator. Ponieważ jakiś inteligentny włoch wymyślił że kontrolka od ładowania jest na wyświetlaczu i jak jest śnieżynka informująca że temp zew<3 stopnie sie nie zapala przegapiłem to i z nart wróciłem na lawecie. Szczorki sie stopiły. Za wymontowanie/założenie i regeneracje z wymianą paska w 2.4 zapłaciłem troche ponad 7 stów

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2017
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 SW 1.9 8V 120KM
    Postów
    42

    Domyślnie

    Mam chyba podobną sytuację co autor wątku:

    Cytat Napisał JAC0 Zobacz post
    Padł mi chyba alternator, na początkowych obrotach ruszając było słychać delikatne buczenie-wycie które ustawało przy zwiększeniu obrotów (dźwięk podobny do turbiny), z okolic paska był wyczuwalny zapach topiącej się gumy jakby. Pojawiła się kontrolka ze zdjęcia. Pech chciał, że była to autostrada, zrobiłem na wyłączonych światłach, nawiewie, radiu itd. dla pewnosci, 150 km by dojechać do domu. Napięcie podczas jazdy na aku pokazuje 11,30V raz mniej raz więcej minimalnie, jak sprawdziłem po dojechaniu na miejsce na postoju to taki sam wynik.
    U mnie było tak, że po godzinnym postoju uruchomiłem silnik i usłyszałem wycie. Narastało ono wraz z obrotami i również przypominało uszkodzoną turbinę. Coś jak na tych filmikach: KLIK, KLIK, przy czym bardziej przypominało to z drugiego filmiku. Na przemian z kontrolką o niskiej temperaturze pojawiła się ikonka akumulatora. Przejechałem około 100m, zjechałem na pobocze i zgasiłem silnik. Poczułem wtedy lekki zapach topiącego się tworzywa (ale bardziej przypominało to plastik). Pod maską nic nie budziło podejrzeń, nie wyczułem też żadnego zapachu. Po ponownym odpaleniu wycia już nie było, pozostała kontrolka aku. Pomyślałem że może jest słaby i musi się doładować więc kontynuowałem powrót do domu. Po około 30km zaczęły się wyłączać systemy, więc zjechałem na pierwszy możliwy parking i po zgaszeniu auto nie odpaliło.

    Podejrzewałem uszkodzone koło pasowe, ale teraz widzę że to będzie raczej alternator. Czy to na pewno on się uszkodził, czy jest jakieś prawdopodobieństwo że to jednak koło pasowe? Czy wystarczy zregenerować alternator, czy może na wszelki wypadek wymienić pasek (wymieniany rok temu) lub koło pasowe?

    Dodam jeszcze że silnik 1.9JTDm 8v 120KM 250tys. przelotu.

    EDIT: Przyczyną zamieszania okazał się alternator. Poddałem go regeneracji. Montaż, demontaż wykonałem samodzielnie, pomocny okazał się ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=lo5POUDM8fw&t=48s
    Ostatnio edytowane przez kli.mat ; 09-04-2018 o 22:45

Podobne wątki

  1. [159] Alternator/ładowanie - dziwne zachowanie?
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-02-2021, 01:39
  2. Dziwne obroty
    Utworzone przez Robert3029 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-05-2011, 09:13
  3. Alternator wydaje dziwne dźwięki na niskich obrotach.
    Utworzone przez djkubas w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-04-2011, 21:45
  4. Dym z silnika - alternator
    Utworzone przez Sash w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 14:16
  5. dziwne obroty
    Utworzone przez moreeek w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-03-2009, 22:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory