Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Ciśnienie doładowania

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    No da się ustawić w danym zakresie inaczej VNT dokładnie tym co piszesz. Tylko to jest właśnie leczenie objawowe, a nie rozwiązanie problemu. Oczywiście jeśli problem jest ciężki i kosztowny do rozwiązania to można tak go obejść. Przepływkę pożycz od kogoś na jakimś zlocie i podmień. Będziesz miał jasność czy wyłożyć kasę czy nie.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  2. #22
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Zastanawia mnie jeszcze czy po usunięciu ekologi z auta turbo nie wstaje właśnie zbyt szybko przez odetkany wydech i czy tego sterowania nie trzeba by ruszyć chociaż chyba standardowo przy usuwaniu DPF'a rusza się też sterowanie n75?

  3. #23
    Użytkownik Pasjonat Avatar @sdero
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    RAV4 / Ducati Diavel Carbon
    Postów
    3,133

    Domyślnie

    Problem znany z niektórych fordów. Gdy tam usuwa się DPF turbina lubi "poszaleć". W Alfie miałem kilka razy takie efekty ale pokazywały się takie swego rodzaju szpilki przy odpuszczaniu gazu.
    Chip tuning, EGR off , DPF off, SCR off, Lambda off , modyfikacja dawki startowej oraz inne.

    Więcej informacji: www.conmir.pl, lub Fanpage na FACEBOOK
    Trochę o korektach - > Motoblog - wpływ korekt pod obciążeniem
    Trochę o DPF - > Motoblog - co warto wiedzieć o DPF

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Ten problem akurat często występuje szczególnie po ruszaniu ekologii. Gdyby to był problem z geometrią w turbo to na pełnym obciążeniu pojawiały by się cuda. Korekta ustawienia vnt w tym zakresie rozwiązuje problem i nie jest to " leczenie objawowe". Zdarzają się również przypadki iż trzeba ruszać mapy vnt do nowiutkiego turbo. Fabryczne softy nie są idealne w 159 1.9 16v występował problem ze sterowaniem turbo.

  5. #25
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał mlody2788 Zobacz post
    Ten problem akurat często występuje szczególnie po ruszaniu ekologii. Gdyby to był problem z geometrią w turbo to na pełnym obciążeniu pojawiały by się cuda. Korekta ustawienia vnt w tym zakresie rozwiązuje problem i nie jest to " leczenie objawowe". Zdarzają się również przypadki iż trzeba ruszać mapy vnt do nowiutkiego turbo. Fabryczne softy nie są idealne w 159 1.9 16v występował problem ze sterowaniem turbo.
    Jestem skłonny przyznać rację. Miałem tak właśnie w 1.9. Przeważnie przy delikatnym dodawaniu gazu przy 2800 obr na 1 i 2 biegu było czuć "cofnięcie" się turbiny. Przy pełnym bucie było OK. Zaślepienie EGR nie miało na to wpływu, DPF był na pokładzie. Po chipie "problem" się uwydatnił. Też wymieniałem przepływomierz na ori, overboost, czujnik ciśnienia doładowania, demontowałem turbo (było jeszcze fabryczne, nie wyważałem). Ostatnim krokiem miała być wymiana samej gruszki, ponieważ przy tym demontażu rozruszałem ją ręcznie i przez jakiś czas dół w doładowaniu nie występował. Ale nie było to na tyle uciążliwe, żeby mi się z tym spieszyło. W końcu sprzedałem auto ;]
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  6. #26
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Czyli tak jak myślałem szkoda wywalać kasę no wymianę i sprawdzanie kolejnych podzespołów. Musze uderzyć do kogoś kto mi to ogarnie online po wysłaniu mojej mapy i wtedy się wyjaśni czy pomogło czy nie.

  7. #27
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Jestem skłonny przyznać rację. Miałem tak właśnie w 1.9. Przeważnie przy delikatnym dodawaniu gazu przy 2800 obr na 1 i 2 biegu było czuć "cofnięcie" się turbiny. Przy pełnym bucie było OK. Zaślepienie EGR nie miało na to wpływu, DPF był na pokładzie. Po chipie "problem" się uwydatnił. Też wymieniałem przepływomierz na ori, overboost, czujnik ciśnienia doładowania, demontowałem turbo (było jeszcze fabryczne, nie wyważałem). Ostatnim krokiem miała być wymiana samej gruszki, ponieważ przy tym demontażu rozruszałem ją ręcznie i przez jakiś czas dół w doładowaniu nie występował. Ale nie było to na tyle uciążliwe, żeby mi się z tym spieszyło. W końcu sprzedałem auto ;]
    Po chipie jak najbardziej może się uwydatnić, jak nie było robionej korekty vnt. Większa ilość spalin, przez zwiększoną ilość paliwa i doładowanie, musi byś skorygowana otwarciem vnt.

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie

    U mnie po wywaleniu DFP i załataniu egr z tego co wiem to w programie ruszany było właśnie sterowanie turbiną, i tak czasem na jałowym potrafi załadować 0.8 bara po dodaniu gazu a czasem ledwie się ruszy.

  9. #29
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tutaj logi jak by ktoś chciał zerknąć jak to się zachowuje.

    Pierwsze to gaz w podłodze na 4 biegu widać turbo dobija i idealnie trzyma ciśnienie.



    Drugie powolne przyspieszanie na 3 i 4 biegu. Widać jak turbo już przy 2K obr i lekko wciśniętym pedale gazu już wali 1,3b a zadane ma 0,6b i nagle zawór overboost reaguje i drop na takie jak powinno być.



    Imo turbo po prostu za szybko się rozkręca i n75 za późno i za gwałtownie zbija ciśnienie.


    [MENTION=4929]mlody2788[/MENTION] sam robisz korekty softu czy ktoś Ci to robi? Bo szukam kogoś kto miał z tym problemem styczność i wie jak to ogarnąć.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 17-03-2017 o 17:32

  10. #30
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Stilo JTD 8v 192KM/384NM, 156 TI 2.4 JTD 20v 280KM/554NM, 159 2.4 Q4 Ti 301KM/630NM
    Postów
    450

    Domyślnie

    Mechanicznie ogarniam sam, soft w Cinsoft, w tym kilka na dużym turbo i softy robione konkretnie pod to co chciałem. Doświadczenie i chęć tunera do pracy to podstawa. Bo na pełnym bucie nie jedziesz cały czas, a to weryfikuje jak soft jest zrobiony.

Podobne wątki

  1. JTD ciśnienie doładowania
    Utworzone przez Kali_33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 11-03-2018, 12:34
  2. nie wzrasta ciśnienie doładowania
    Utworzone przez yeye w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 22:12
  3. Ciśnienie doładowania
    Utworzone przez krzysieking w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 17:56
  4. Ciśnienie doładowania w 1,9 JTD 8v cf2
    Utworzone przez jajcek w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-04-2011, 11:49
  5. [156] ciśnienie doładowania
    Utworzone przez piotrek164 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-01-2008, 18:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory