Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 34567891011121314151617 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 161

Temat: Porównanie Alfa 159 1.75 TBi vs. 2.2 JTS

  1. #121
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    AUDI A6 3.0 TDI
    Postów
    109

    Domyślnie

    Jak dla mnie cały ten temat to jałowa dyskusja, problem moim zdaniem nie jest w silnikach dieslowskich tylko problem ma Fawkes bo po prostu nie umie nimi jeździć. Jak ktoś uważa że diesel nie jest elastyczny to podziw, np. 2.4 na 5 biegu - spokojnie można jechać 80km/h, delikatne muśniecie gazem i wyprzedzam komfortowo, podejrzewam że 2.0 też nie powinno mieć problemu, a jeśli tak nie jest to ewidentnie coś nie tak jest z jego egzemplarzem. Spróbuj tak zrobić w benzynie, zobaczysz jaka jest przepaść. A jeśli jesteś już takim maniakiem doznań akustycznych i potrafisz słyszeć przerażający klektot w zakresie 2-3.5 rpm, to kup sobie E60 550i, będzie ładnie brzmieć, silnik będzie elastyczny i spalanie na poziomie TBI(bez urazy dla posiadaczy TBI). Aha i skrzynia biegów ma 6 biegów po to aby je zmieniać a nie jeździć cały czas na jednym i piłować, no chyba że jesteś starszym dziadziuniem, bo z takimi mi się kojarzy Twój opis stylu jazdy. A jeśli jesteś zwolennikiem tezy, że ropę leje się tylko do traktora, to nie trzeba było kupować diesla i nie miałbyś teraz problemu , ale nie piszcie że diesle są takie złe, napiszcie że po prostu Wam nie odpowiadają.

  2. #122
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=64656]Fawkes[/MENTION],w tbi nawet okazjonalne dociskanie/wyprzedzanie na trasie bardzo zmienia wynik śr spalania. oceniam ze oba style i predkosci jakie opisales na trasie to bedzie ok 10l i 12-13l w zaleznosci ile tego dociskania bedzie. w jtdm bys mial odpowiednio cos ok 5.5 i 7.
    nie pudruj rzeczywistosci, oszukujesz sie a nie jezdzikes tbi. gwarantuje Ci ze te 5l na 100 tbi wypije Ci wiecej
    Popieram w 99%

  3. #123
    Użytkownik Świeżak Avatar Fawkes
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo 2.0 JTDm 170 KM Sport Plus; JEST: Alfa Romeo 159 1750 TBi Sport Plus
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    [MENTION=64656]Fawkes[/MENTION],w tbi nawet okazjonalne dociskanie/wyprzedzanie na trasie bardzo zmienia wynik śr spalania. oceniam ze oba style i predkosci jakie opisales na trasie to bedzie ok 10l i 12-13l w zaleznosci ile tego dociskania bedzie. w jtdm bys mial odpowiednio cos ok 5.5 i 7.
    nie pudruj rzeczywistosci, oszukujesz sie a nie jezdzikes tbi. gwarantuje Ci ze te 5l na 100 tbi wypije Ci wiecej
    Nie pudruje. Wiem dokładnie jakie spalanie robi 2.0 JTDm - nigdy na trasie przy normalnej jeździe nie wyszło 5.5 - spokojnie jadąc zszedłem do 6.5-6.8, a jak trzymałem średnią 140-150 to było 7.5 minimum. I jest to spalanie w pełni sprawnego i zadbanego JTDm, bez żadnych problemów technicznych, w sedanie i na oponach 17tkach nówkach.

    A co do dociskania, to prawda że dociskanie zmienia wynik..i tak jak pisałem wcześniej w dieslu dociskanie mniej zmienia średnie spalanie bo zakres obrotów i możliwości kręcenia jest mniejszy wiec nie da się mocno wpłynąć na spalanie, a w benzynie da się bardziej, wiec te różnice są większe po prostu i to wiem.
    Ja dociskam nie jakoś strasznie, tak jeżeli jadę powiedzmy 130 i muszę wziąć tira to cisnę tak do 180 max i tyle i wracam do 130.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał pitek Zobacz post
    To nie jest KOMBI to jest SPORTWAGON!!!!
    Wiem... ale wygląda jak kombi.... i niestety kojarzy mi się z panami w podeszłym wieku w kaszkietach na głowie i skrzynką ogórków z ruynku w bagażniku;-) Nie obrażajcie się..ale tak zawsze czułem...serce nie sługa;-)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał mac_kris Zobacz post
    Jak dla mnie cały ten temat to jałowa dyskusja, problem moim zdaniem nie jest w silnikach dieslowskich tylko problem ma Fawkes bo po prostu nie umie nimi jeździć. Jak ktoś uważa że diesel nie jest elastyczny to podziw, np. 2.4 na 5 biegu - spokojnie można jechać 80km/h, delikatne muśniecie gazem i wyprzedzam komfortowo, podejrzewam że 2.0 też nie powinno mieć problemu, a jeśli tak nie jest to ewidentnie coś nie tak jest z jego egzemplarzem. Spróbuj tak zrobić w benzynie, zobaczysz jaka jest przepaść. A jeśli jesteś już takim maniakiem doznań akustycznych i potrafisz słyszeć przerażający klektot w zakresie 2-3.5 rpm, to kup sobie E60 550i, będzie ładnie brzmieć, silnik będzie elastyczny i spalanie na poziomie TBI(bez urazy dla posiadaczy TBI). Aha i skrzynia biegów ma 6 biegów po to aby je zmieniać a nie jeździć cały czas na jednym i piłować, no chyba że jesteś starszym dziadziuniem, bo z takimi mi się kojarzy Twój opis stylu jazdy. A jeśli jesteś zwolennikiem tezy, że ropę leje się tylko do traktora, to nie trzeba było kupować diesla i nie miałbyś teraz problemu , ale nie piszcie że diesle są takie złe, napiszcie że po prostu Wam nie odpowiadają.
    No i 2.0 nie ma z tym problemu... ale po prostu wkurza mnie jego dźwięk (tak na postoju jak i na wyższych obrotach) i kwestie ekologii i faktycznie nie trzeba było go kupować.
    Nie mówię że JTDM jest zły... jest lepszy niż jakikolwiek diesel jaki w życiu widziałem (TDI, CTid, CRD itp)... ale MI NIE ODPOWIADA;-)

    A co do biegów to nie kręci mnie mieszanie w kółko biegami, bo co do za frajda?
    Zwłaszcza że w dieslu trzeba się naprawdę dużo namieszać w niskim zakresie obrotów, bo JTDM 2.0 ma naprawdę słaby dół....
    Poza tym JTDm ma strasznie sztywno i nieprzyjaźnie ułożone biegi 1-3, co jest związane z naprawdę wąskim zakresem użytecznych obrotów w dieslu - przykład: jadę przepisowo 50 km/h na 3 biegu w mieście obroty sa w okolicach 2000 (normalne), wjeżdża mi zawalidroga, muszę zwolnić do około 35km/h - obroty na 3 by spadły do 1500 i totalny brak ciągu jest, a poza tym pomimo że dwumasą tłumi świetnie wszelkie drgania, wiem ze pod maską napęd dostaje po dupie... więc redukuję na 2 bieg - obroty skaczą na 2500 i auto wyje jakby miało zaraz wybuchnąć, że aż zęby bolą i jak tu jechać... nie da się.. a na pewno nie da się tego robić z przyjemnością.... Dlatego m. in. diesel mnie wkurza.
    Ostatnio edytowane przez Fawkes ; 29-03-2017 o 12:33

  4. #124
    Użytkownik Świeżak Avatar pawel_159
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Wawa
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    137

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fawkes Zobacz post
    A co do dociskania, to prawda że dociskanie zmienia wynik..i tak jak pisałem wcześniej w dieslu dociskanie mniej zmienia średnie spalanie bo zakres obrotów i możliwości kręcenia jest mniejszy wiec nie da się mocno wpłynąć na spalanie, a w benzynie da się bardziej, wiec te różnice są większe po prostu i to wiem.
    Spalanie w Dieslu to również kwestia AFR - Diesel prawie ciągle pracuje na ubogiej mieszance. Benzyna potrzebuje stałego AFR, benzyna z turbo nawet bogatszego.

  5. #125
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    zdecydowanie musisz się przejechać obiema wersjami benzynowymi i sam zdecydować, bo jeśli Jtdm przy 2500 tyś obrotów dla Ciebie auto wyje jakby miało wybuchnąć to raczej nikt tutaj nie jest w stanie wyłożyć Ci co jak brzmi i zapewnić że Tbi przy 5000 obrotów nie będzie Ci wył. Wtedy tez sprawdzisz czy nie za dużo jest mieszania biegami.

  6. #126
    Użytkownik Świeżak Avatar grzesb156
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Wroclaw
    Auto
    Byla -156fl 1,9jtd jest 159 2.4
    Postów
    99

    Domyślnie

    A propo 1750 Tbi to jazda jak najbardziej na plus, oprocz brzmienia, to 2.4 jtdm pod tym wzgledem zjada go na sniadanie.

  7. #127
    Użytkownik Romeo Avatar italiano_83
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.4 170 MA Distinctive/ Premium/Dach/Bose
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A wszystko przez to, że Alfa zawaliła z motorami do 159 i Brery. I teraz takie rzeczy się dzieją
    Zawaliła z benzynowymi zrobili szeroką gamę bezużytecznych jednostek które pasują do 159 jak drzwi do lasu.
    http://www.forum.alfaholicy.org/signaturepics/sigpic54175_2.gif

    Było Mk4 1.9 TDI ALH 90PS 230Nm- upgrade 0.216 + soft = 151PS 309Nm

    Ducati Monster 696

  8. #128
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Proszę trzymać się tematu
    ,,Porównanie Alfa 159 1.75 TBi vs. 2.2 JTS,,
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  9. #129
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Ja będę trzymał się tematu

    TBi powinien mniej palić od 2.2 JTS ale pod warunkiem, że kierowca potrafi jeździć samochodem z silnikiem downsizingowym.
    Przy normalnej jeździe nie zmieniamy przełożeń tak wysoko jak wolnossaku tylko w granicach uzyskania maksymalnego momentu (w TBI pewnie trochę wyżej bo maksymalny moment łapie ekstremalnie nisko). Jeśli ja korzystając z tej zasady nigdy nie dochodzę na drogach krajowych - starając się trzymać przelotową prędkość 120km/h jeśli oczywiście są ku temu dobre warunki (średnia z trasy wychodzi wtedy między 70 a 80 km/h) - do 7 litrów a koledzy w Giuliettach z TBI mają w trasie spalanie o około pół litra wyższe, to nawet sporo cięższa 159 powinna mieścić się w granicach 8 litrów.
    Narzekanie na bezpłciowość TBI w sedanie klasy D jest nie na miejscu - biorąc pod uwagę, że nie jest to topowa wersja a jedynie zwinny samochód o średniej mocy do komfortowego przemieszczania się dla mężczyzn w średnim wieku - ma być w nim cicho a silnik może jedynie o sobie delikatnie przypominać na wyższych obrotach. TBI idealnie wpisuje się w charakter sedana, fatalny klekot fiatowskich diesli już nie bardzo...
    Jeśli ktoś potrzebuje więcej sportowych wrażeń od wozu to lepiej wybrać Giuliettę Veloce TBI 240KM - brzmi o niebo lepiej, wyżej się kręci, ma dwusprzęgłowy automat o robi setkę w 6 sekund.
    https://www.youtube.com/watch?v=pefKu5yaToo
    Na tym filmiku można posłuchać jak brzmi TBI w Giulietcie.

  10. #130
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    No mruczy fajnie.W 159 nie powinno być problemu aby taki lub podobny dźwięk uzyskać.
    Ciekawe jak brzmi 2.2 jts

    P 9
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Porównanie 147 GTA vs GT 3.2
    Utworzone przez Kamien w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 28-01-2017, 20:24
  2. [159] Porównanie Radio-Nawigacja Alfa 159-Prośba
    Utworzone przez Patrol1987 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 10:20
  3. Niebanalne kompakty - Porównanie: Seat Leon II, Honda Civic VIII, Alfa Romeo 147
    Utworzone przez adventure w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 21:05
  4. Alfa Romeo 164- porównanie dwóch "przypadkowych" m
    Utworzone przez fiergloo w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-03-2008, 13:37
  5. Porównanie alfa 156 1.8 vs mondeo 1.8
    Utworzone przez tomkap w dziale 156
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-11-2007, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory