Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 26

Temat: Wycena Alfy 159

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Fawkes
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo 2.0 JTDm 170 KM Sport Plus; JEST: Alfa Romeo 159 1750 TBi Sport Plus
    Postów
    136

    Domyślnie Wycena Alfy 159

    Hej, ile wg Was może być warta Alfa 159 2.0 JTDM, rocznik 2011, przebieg 80000 km, poziom wyposażenia SPORT PLUS, serwisowana w ASO, kolor czarny metalik, wnętrze półskóra beżowa, czarne aluminium?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michuw81
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Manchester - Nysa
    Auto
    159 SW 2.0 170 Ti
    Postów
    264

    Domyślnie

    Sprzedajesz czy kupujesz?
    Porównaj z autoscout, autotrader. Będziesz mieć jakieś referencje.
    Jeśli auto serwisowane ze sztuka to bym oscylowal od 30k zł w górę.


    Sent from my E6633 using Tapatalk
    Always Loking For A drive

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pitek
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 jtd 16v m-jet 2003, Alfa Romeo 159 SW Ti 1.75 TBI 2011
    Postów
    40

    Domyślnie

    W życiu, za 30 tyś to się takich G. naoglądałem, że dziękuje (a wydałem chyba ze 3tyś na poszukiwanie auta, łącznie z tym że jedną 2.4 oddałem po 1 dniu - bo facet osoba prywatna której jak idiota zaufałem robił mnie w balona).
    Jeśli ma 100% realny przebieg udokumentowany (a robiłeś w ASO wsio więc możesz prosić ich o wydruk) ma oryginalny lakier bez przesadnych zarysowań itp. Ma ksenony i czujniki parkowania przód tył to biłbym w okolice 40-50.
    Jeśli ma wszystko co ta: http://www.mobile.de/pl/Samochod/Alf...239359077.html
    to tyle bym zaśpiewał. Pamiętaj, że do ceny z Niemiec trzeba doliczyć - wyjazd\przyjazd autem, czas spędzony przy wyrejestrowaniu\zarejestrowaniu, opłaty za tablice, oclenie (spełnia normę 4 wiece pewnie w okolicach 2k).
    Auto jest tu na miejscu w Polsce. Takie auto to rarytas. Jeśli wszystko ładnie udokumentujesz i opiszesz sprzeda się w tydzień.
    Gdyby nie fakt tego, że obraziłem się na kręcone liczniki, bite, tanio picowane auta itp. to pewnie nadal bym szukał JTDm'a i pewnie bym od razu je odkupił od ciebie (no może jednak nie bo szukałem SW ;P) a tak wybrałem TBI bo te kręcone to rzadkość.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar michuw81
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Manchester - Nysa
    Auto
    159 SW 2.0 170 Ti
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał pitek Zobacz post
    W życiu, za 30 tyś
    Dlatego napisałem od 30 w górę a nie za... I aby porównac na ogłoszeniach zagranicznych :-)
    http://www.veloces.co.uk



    Sent from my E6633 using Tapatalk
    Always Loking For A drive

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fawkes Zobacz post
    Hej, ile wg Was może być warta Alfa 159 2.0 JTDM, rocznik 2011, przebieg 80000 km, poziom wyposażenia SPORT PLUS, serwisowana w ASO, kolor czarny metalik, wnętrze półskóra beżowa, czarne aluminium?
    ceny w Polsce popsute są przez różne kombinowane powypadkowe, kręcone, popowiodziowe itp auta. Jak szukałem 1.5roku temu TBI (SW, 2010-2011 do 100tyś km min Distinctive), to w Polsce było parę sztuk po ok 40-45tyś zł (ale mimo wszystko z większymi przebiegami), a w całej Europie(autoscout24/mobile.de/subito.it) kosztowały tego typu auta ok 12-14tyś EUR (a nawet trafiały się sztuki w Luxie czy Holandi po 18-20tyś EUR, i to nie Ti). Pytałem w Autka.pl (u kumpli TomekKRK) i sami mówili że trzeba liczyć ok 60tyś minimum, tyle że przez 2 miesciące nic mi nie mieli do zaoferowania. W końcu sam kupiłem we włoszech TBI SW 2010 Distinctive (bez żadnych dodatków) z przebiegiem niecałe 50tyś km, za 12.5tyś EUR (wystawiona za 13.5tyś, ale stargowałem EUR1k bo miała obtarcie felgi, uszkodzoną oponę z boku, nadkole plastikowe złamane i lekkie wgniecenie od dołu progu za oponą - wyglądało na bardzo świerzą sprawę). Na dzień dobry sprowadzenie itp to ok EUR1k (auto musiałem wyrejestrować bo odliczałem VAT, pojechało na jednej małej lawecie do Mediolanu (EUR200), a z tamtąd na drugiej dużej (TIR) do Polski (EUR250). Mimo że auto było praktycznie OK i nie wymagało wkładu (oprócz wymiany jednej opony), na dzień dobry dołożyłem do niej kilkanaście tysięcy zł, bo oprócz 18" podków malowanych na customowy kolor + nowe opony premium, +17" nowych zimówek premium, poprawek lakierniczych (rysy na zderzaku), rozrządów i masy innych drobiazgów, dołożyłem xenony ori ze spryskami i poziomowaniem, zderzak z PDC przód + spryski + malowanie, centralka PDC przód+tył, B&M. Pisze o tym, że dobrze wyposażone (po moim doposażeniu) auto 5.5letnie byłem skłonny (i dałem) na dzień dobry ok 70tyś zł, a jakbym dzień później je wystawił na otomoto to pewnie za 50 ciężko byłoby sprzedać.

    Z doświadczenia o JTDM (bo też z ciekawości śledziłem ceny, i były trochę niższe niż TBi) wiem, że na zachodzie cena solidnego (niekombinowanego, w dobrym stanie) JTDMa o tym wyposażeniu (Sprot Plus to chyba Navi, nie wiem czy masz xenony, jakie koła) i o tym przebiegu to będzie dzisiaj w okolicach EUR12-13tyś. Cena zależy w jakim naprawdę masz stanie wnętrze, fotele, czy masz duże felgi czy może standardowe 17" policyjne, czy opony są nówki i czy znajdziesz klienta któremu akurat Twoja kolorystyka (np czarna alu konsola), tapicerki itp odpowiadają to moze i 55tyś dostaniesz, inny powie że 45tyś to za dużo, a ktoś inny będzie marudził że nie wystawisz faktury VAT 23%.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał Fawkes Zobacz post
    Hej, ile wg Was może być warta Alfa 159 2.0 JTDM, rocznik 2011, przebieg 80000 km, poziom wyposażenia SPORT PLUS, serwisowana w ASO, kolor czarny metalik, wnętrze półskóra beżowa, czarne aluminium?
    Na dzień dzisiejszy max to okolice 50 tysięcy.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Fawkes
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    BYŁA: Alfa Romeo 2.0 JTDm 170 KM Sport Plus; JEST: Alfa Romeo 159 1750 TBi Sport Plus
    Postów
    136

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Na dzień dzisiejszy max to okolice 50 tysięcy.
    A rozsądne minimum rynkowe?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar sprajt
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 1.9 JTDM
    Postów
    208

    Domyślnie

    Odświeżę temat. Noszę się z zamiarem sprzedaży swojej Alfy 159. Rocznik 2006, przebieg aktualnie 183000. 1.9 16v (150KM). Bez skóry, tempomatu , xenonu. Salon Polska. Mechanicznie - stan bardzo dobry , wizualnie - ruda na progach (do roboty) . Jak myślicie ile realnie mógłbym wołać? Dzięki pozdrawiam

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał sprajt Zobacz post
    Odświeżę temat. Noszę się z zamiarem sprzedaży swojej Alfy 159. Rocznik 2006, przebieg aktualnie 183000. 1.9 16v (150KM). Bez skóry, tempomatu , xenonu. Salon Polska. Mechanicznie - stan bardzo dobry , wizualnie - ruda na progach (do roboty) . Jak myślicie ile realnie mógłbym wołać? Dzięki pozdrawiam
    moze cos Ci to podpowie:
    ja swoja (z podpisu JTDM 16V zrobiona na 190HP) 2005r grudzien/rej 2006 maj 2mce temu sprzedalem za 16.5tys distinctive z salonu z polski, 8 lat u mnie, xenon, skory podgrzewane, tempomat,pdc przod i tyl, skl lusterka itp ale bez navi i dachu szklanego, przebieg 154tys km, zrobiona skrzynia, sanki silnika wymienione, roczny aku, kupiec wzial tylko z 16 alu, 17 ze zdjecia sprzedalem potem osobno.
    stan wnetrza bardzo dobry mialem, zewnatrz troche otarc na zderzakach i troche rdzy na jednym z progow. oc konczylo mi sie na dniach jak sprzedawalem.

    EDIT - pisalem z komorki I widze ze nie wstawilo sygnatury (teraz dodaje)- moze ktos mogl pomyslec ze sprzedalem za tyle TBi - nieee
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 04-01-2018 o 14:38
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    czemu tak mało?

Podobne wątki

  1. Wycena Alfy Romeo
    Utworzone przez Adasko9412 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-07-2016, 23:55
  2. [146] Wycena mojej Alfy
    Utworzone przez Zwol4 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-02-2016, 17:31
  3. Wycena Alfy podczas likwidacji szkody
    Utworzone przez Aster156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 06-08-2012, 08:56
  4. Kupno Alfy 156 Kłodzko. Wycena napraw
    Utworzone przez Prezess w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-05-2010, 10:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory