Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Temat: krótka historia awarii turbiny w tbi

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar szymonjot
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Warszawa/Opole
    Auto
    159 TBI Ti
    Postów
    305

    Domyślnie

    Dzięki wielkie.

  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał Piotriix Zobacz post
    Sitko niestety jest i dość trudno się do tej śruby dostać.
    Sitka zresztą sá i w silnikach 1.4 tb.
    Z ciekawości nie święcił ci się czek?
    Dla informacji dla demontujácych turbinę .
    Jeżeli podczas demontażu którąkolwiek szpilka w kolektorze się ruszyła to należy já zdemontować i wkleić powtórnie.
    Otwory sá na wylot do kanałów olejowych.Nie wiem czy wszystkie ale pierwsze od rozrządu napewno.

    P 9
    W 1.9 JTDm otwory pod szpilki też są na wylot? Będę niedługo samodzielnie wymieniał turbinę i w planach miałem również wymianę szpilek na nowe, żeby uniknąć ich pęknięcia przy dokręcaniu. Muszę na coś specjalnie zwrócić uwagę przy wymianie szpilek (uszczelnienie itd.) czy po prostu wykręcam stare, wkręcam nowe? Jak najłatwiej wykręcić stare?

    Drugie pytanie już w temacie - czy ta śrubka z otworem do przepływu oleju jest problematyczna w montażu? Pytam pod kątem wymiany turbiny - wiadomo, będę ją musiał wykręcić i wkręcić ponownie. Mam komplet uszczelek miedzianych, ale widziałem że śrubka ma chyba otwór w poprzek i zastanawiam się czy nie trzeba jej przypadkiem ustawić w jakiejś konkretnej pozycji żeby był przepływ oleju?

  3. #13
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Nie ma żadnej filozofii, śrubę po prostu dokręcasz z uczuciem. Dostęp do turbiny w 16V jest bardzo dobry.
    Jaki masz zestaw? Ja kupiłem Elring 2 lata temu i pasowała z niego tylko uszczelka pod kolektor. Nawet szpilki były jakieś inne.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  4. #14
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    12 2010
    Auto
    159 1.9 JTDm 16V 150 KM 2008 r.
    Postów
    226

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Nie ma żadnej filozofii, śrubę po prostu dokręcasz z uczuciem. Dostęp do turbiny w 16V jest bardzo dobry.
    Jaki masz zestaw? Ja kupiłem Elring 2 lata temu i pasowała z niego tylko uszczelka pod kolektor. Nawet szpilki były jakieś inne.
    Kupowałem osobno nie w zestawie. Pod kolektor mam Elringa, a reszta po numerach z eper dobierana przez kolegę tanifiat na Allegro. Po opakowaniach widzę że chyba oryginały: opisane jako Ricambi Originalli i logo Alfy.

    Spróbuję dokręcić z wyczuciem, ewentualnie wspomogę się kluczem dynamometrycznym jeśli nie będę pewny, tylko obawiam się żeby nie pogiąć podkładek, bo klucz mam 20-110 nm więc mogę ustawić 20 najmniej nm (dla tej śruby kolega pisał że zalecany moment to 14-16).

    A co ze szpilkami? Wykręcać i wymieniać na nowe? Jakiś patent jak je najbezpieczniej wymienić? Wszystko z nimi dobrze, ale chciałbym uniknąć niespodzianki przy dokręcaniu turbiny (trzask i po zabawie).

    Przy okazji - widzę że kolega pisał o momencie dokręcenia śrub jaki podaje eper - w którym miejscu tego szukać? W eperze kiedy kliknę w numer części, w przypadku śrub nie pojawia mi się nigdzie info na temat momentu dokręcenia. Są to ogólnodostępne informacje?

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Pstryknie ktoś zdjęcie gdzie ta śruba jest w TBI ? Czyścił ktoś smok w tym silniku? Jakiś instruktarz? Bo śrubę kupiłem nową już rok temu i tak leży. A około 10 tysięcy temu przy wymianie rozrządu serwisant poinformował mnie że smok jest trochę przytkany.

  6. #16
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Pstryknie ktoś zdjęcie gdzie ta śruba jest w TBI ? Czyścił ktoś smok w tym silniku? Jakiś instruktarz? Bo śrubę kupiłem nową już rok temu i tak leży. A około 10 tysięcy temu przy wymianie rozrządu serwisant poinformował mnie że smok jest trochę przytkany.
    Smok miałem czyszczony. Po zdjęciu miski masz dobry dostęp. Przy okazji warto wymienić uszczelkę między smokiem a pompą oraz sprawdzić śruby na korpusie pompy.

  7. #17
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    A do miski jest łatwy dostęp?
    Trzeba kupować jakieś uszczelki itp.?


    P 9
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  8. #18
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    [MENTION=65855]levinson[/MENTION]
    jak szukalem auta ok 1.5 roku temu zalozylem temat o tej srubce-filterku w tbi, bo niepokoila mnie ilosc ogloszen tbi na zagranicznych portalach, gdzie auta miały wymieniane turbo przed 100tys km.

    generalnie sprawe znalem z forum giulietty bo mam tez 1.4tb (choc w 1.4 turbiny nie padaja),ale forumowicze ostrzegali ze to sitko albo sie zapycha albo rozpada i potencjalnie moze uszkadzac turbine.

    problematyczny tez moze byc waz zasilania oleju do turbo, on tez ponoc sie zapycha.

    w obu autach robie plukanki i wymieniam olej co 10tys, olej w miare przyzwoity np motul. wymienialem tez te sruby-filterki.

    w przyszlosci chyba wywale to sitko tzn zaloze srube jak na powrocie oleju.

  9. #19
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    Cytat Napisał taczka464 Zobacz post
    Pstryknie ktoś zdjęcie gdzie ta śruba jest w TBI ? Czyścił ktoś smok w tym silniku? Jakiś instruktarz? Bo śrubę kupiłem nową już rok temu i tak leży. A około 10 tysięcy temu przy wymianie rozrządu serwisant poinformował mnie że smok jest trochę przytkany.
    To mechanik miskę zdejmował do rozrzádu skoro widział ,że smok przytkany?

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. [159] Historia zakupu - Historia sprawy
    Utworzone przez Tward-y w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 22-12-2015, 19:12
  2. [146] krótka skrzynia
    Utworzone przez timo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-12-2014, 20:18
  3. [159] Od miłości do nienawiści... krótka historia 159.
    Utworzone przez enx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 26-10-2012, 11:59
  4. [164] Krótka przerwa w zasilaniu.
    Utworzone przez flup w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory