Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: POMOC!!! Przegub węwnętrzny prawy i poduszka silnika tylna tzw "lizak" 1.9JTDm 16v

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Pomiechówek (woj. mazowieckie)
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 16v
    Postów
    38

    Domyślnie POMOC!!! Przegub węwnętrzny prawy i poduszka silnika tylna tzw "lizak" 1.9JTDm 16v

    Witam drodzy forumowicze otóż w swojej belli mam objawy takie że odczuwalne jest to najbardziej na 1 i 2 biegu w okolicach 2 tys obrotów później dzwiek troche zanika , dźwięk cos w podobie sowy "hu-hu" po dzisiejszej wizycie na podnośniku Tata mój ze znajomym mechanikiem przeswietlili i czuć luz na przegubie wewnętrznym prawym najbardziej góra dół ma luz. Możliwe że przez to takie dzwieki są słyszalne przez ten przegub? Czy do 159 Sportwagon 1.9jtdm 16v 150km 2006 rok droga jest taka część? na allegro tego jak na lekarstwo. Czy sam przegub jest dostępny czy wszystko razem z półośką?

    Drugi objaw to prawdopodobnie ta poduszka tylna tzw lizak , guma jest w nim popekana objawy są takie że na 3 biegu przyspieszam tak do 2,5 tys obrotów puszczam gaz a lewarek drzy jakby mial z tego biegu wyskoczyć, przy spokojnej jeździe też wibruje dość mocno jednak najgorzej jest jak wczesniej napisałem . Na 4 biegu tez czuc ze mocno lewarek wibruje ale nie tak mocno jak na 3 biegu.
    Ostatnio edytowane przez CYGANHIO1992 ; 11-04-2017 o 17:36

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Poduszka pod skrzynią do sprawdzenia plus łożysko podpory pół osi. Przegub prawy jest razem ze sztycą tj razem z pół osią plus krzyżak.

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR 159 SW 1.9 8v 2006
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał CYGANHIO1992 Zobacz post
    odczuwalne jest to najbardziej na 1 i 2 biegu w okolicach 2 tys obrotów
    A w jakim stanie jest EGR? Zabrudzony lubi robić problemy właśnie przy ok 2 tys obrotów.
    Niedawno też czytałem o zacinającej się zmiennej geometrii turbiny, co daje również efekt dźwiękowy.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Pomiechówek (woj. mazowieckie)
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 16v
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał olo_84 Zobacz post
    Poduszka pod skrzynią do sprawdzenia plus łożysko podpory pół osi. Przegub prawy jest razem ze sztycą tj razem z pół osią plus krzyżak.

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    Zamówiony mam juz taki zestaw obczaj jesli mozesz: allegro.pl/przegub-wewnetrzny-prawy-alfa-romeo-159-1-9-jtdm-i6025456074.html?snapshot=MjAxNy0wNC0xMlQxNjo1Nzo1 Ni40ODBaO2J1eWVyO2YwMjkwMWZjYmM0Mzg3MWU3MjJlM2MwMj U3YzJlOTUyYmRmMGU4MWNlNWE0ZDY3MzcyOTFjMDExOGJhYmZh M2U%3D . Poduszki wszystkie sprawdzałem i wyszło że tylko ta tylnia " krótki lizak" jest w srodku guma popękana i nową już zdobyłem

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał latawiec Zobacz post
    A w jakim stanie jest EGR? Zabrudzony lubi robić problemy właśnie przy ok 2 tys obrotów.
    Niedawno też czytałem o zacinającej się zmiennej geometrii turbiny, co daje również efekt dźwiękowy.
    EGR raczej nie bo był wyprogramowany i zaslepiony u Pablo Garage to fakt daje to taki dzwiek i moje turbo tez niestety to ma na postoju po dodaniu gazy słychac ze świszczy cos w turbo ale na razie oleju nie bierze i nie kopci auto. Co mozna zrobic z ta zacinająca sie geometrią? tylko regeneracja kompleksowa ewentualnie nowe turbo?

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    AR 159 SW 1.9 8v 2006
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał CYGANHIO1992 Zobacz post
    Co mozna zrobic z ta zacinająca sie geometrią? tylko regeneracja kompleksowa ewentualnie nowe turbo?
    Aby sprawdzić czy to na pewno to można rozruszać łopatki ręcznie. Nie pytaj mnie jak, bo tego osobiście nie robiłem.
    Jeśli potwierdzi się, że to turbo, to można wyczyścić. Nie trzeba regenerować. Mechanik z pojęciem o turbinach da radę.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Pomiechówek (woj. mazowieckie)
    Auto
    Alfa Romeo 159 Sportwagon 1.9JTDm 16v
    Postów
    38

    Domyślnie

    a coś z tym drgającym lewarkiem jakieś sugestie ? przy delikatnym przyspieszaniu do 2,5 tys obrotów lewarek na trójce nie wibruje, zaś przy dynamicznym przyspieszaniu wibrowanie jest caly czas i to mocno odczuwalne. Nie ma problemów z wrzuceniem biegów, na innych biegach wszystko jest w należytym porządku cicho nie szumi nic. Gdy ten lewarek wibruje to po dotknieciu go i skierowaniu lekko góra i dół już nie wibruje wtedy. Sprawdzałem wszelkie poduszki pod silnikiem skrzynią i ta centralna krótki lizak (była pęknieta guma , wymieniłem ją na nową)

Podobne wątki

  1. [159] "Dziwny" wyciek oleju 1.9JTDm
    Utworzone przez kML w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-02-2016, 20:37
  2. [159] 1.9JTDm Q-Tronic, "podwójna zmiana" biegu z 2 na 3.
    Utworzone przez wiktor_p w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2015, 15:03
  3. pomoc, przegub zew prawy
    Utworzone przez Izane w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 23:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory