Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Błotnik, nadkole - ktoś kupował?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie Błotnik, nadkole - ktoś kupował?

    Cześć wszystkim,

    Muszę kupić nowy błotnik do pięknej oraz nadkole i tu pojawia się mała wątpliwość - w internecie widzę, że jest kilku producentów zamienników. Czy ktoś kupował już jakiś, montował i może z czystym sumieniem polecić konkretna firmę?

    To samo odnośnie nadkola/osłony - wymieniałem kiedyś osłony, bo mi popękały przez zahaczanie nimi o różnego rodzaju rzeczy, i przyznam że mocniej słychać opony, nie mówiąc o otworach które zupełnie nie pasowały :/
    Gdzieś wyczytałem, że włosi dwukrotnie zmieniali nadkole, (raz coś tam poszerzyli a drugi raz pożebrowali gdzieś nadkole, żeby podobno lepiej dźwięki tłumiły). Pytanie identyczne - czy ktoś z forumowiczów może polecić miejsce/firmę do kupienia zamiennika nadkola?

    Pozdrawiam,
    Rafał

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8v 120km
    Postów
    69

    Domyślnie

    Wymieniałem kiedyś w mojej 159 dwa przednie błotniki plastikowe. Kupiłem jakieś najtańsze na allegro nawet nie wiem ile to kosztowało, ale chyba jeden mniej niż 30zł. Wymieniałem bo stare były oberwane u dołu. Powiem tak, że otwory pasowały idealnie, lecz z błotnikiem trzeba się przy montażu bardzo delikatnie obchodzić, bo lekko mi pękł ... Ogólnie to nie wiem jak i z czego musiałby być wykonany taki błotnik żeby eliminować hałas. Po wymianie z seryjnych nie zauważyłem różnicy w hałasie. Może dlatego, że na przodzie mam nowe opony.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Wymieniałem jedno przednie nadkole w swojej 159 (130zł używany oryginalny element z allegro) i jest tak jak napisałeś: są dwa oryginalne rodzaje tego elementu, różnica jest widoczna gołym okiem (bo mam dwa inne) co do tłumienia dźwięku to nie mam pojęcia jak to się odnosi - nie zauważyłem jakiś negatywnych zmian po wymianie.

    Wiem natomiast, że kolega [MENTION=23322]Bebok[/MENTION] robił wytłumienie pod CA w 159SW i z tego co pamiętam matami tłumiącymi oklejał nadkola, jeśli Ci na tym zależy możesz go zapytać co i jak..?
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    [MENTION=73114]AlfaOne[/MENTION] - 130zl za używane nadkole? Mówisz o tym plastikowym elemencie co znajduje się nad kołem czy o metalowym elemencie karoserii?

    Ponadto czym one się różnią?
    Ostatnio edytowane przez wawraf ; 07-05-2017 o 17:57

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał wawraf Zobacz post
    Cześć wszystkim,

    Muszę kupić nowy błotnik do pięknej oraz nadkole i tu pojawia się mała wątpliwość - w internecie widzę, że jest kilku producentów zamienników. Czy ktoś kupował już jakiś, montował i może z czystym sumieniem polecić konkretna firmę?

    To samo odnośnie nadkola/osłony - wymieniałem kiedyś osłony, bo mi popękały przez zahaczanie nimi o różnego rodzaju rzeczy, i przyznam że mocniej słychać opony, nie mówiąc o otworach które zupełnie nie pasowały :/
    Gdzieś wyczytałem, że włosi dwukrotnie zmieniali nadkole, (raz coś tam poszerzyli a drugi raz pożebrowali gdzieś nadkole, żeby podobno lepiej dźwięki tłumiły). Pytanie identyczne - czy ktoś z forumowiczów może polecić miejsce/firmę do kupienia zamiennika nadkola?

    Pozdrawiam,
    Rafał
    Błotnik używany będzie o wiele lepszy od najlepszego zamiennika.
    Nadkole to nie ma znaczenia ale ja na pewno wolał bym całą używkę.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Cytat Napisał wawraf Zobacz post
    [MENTION=73114]AlfaOne[/MENTION] - 130zl za używane nadkole? Mówisz o tym plastikowym elemencie co znajduje się nad kołem czy o metalowym elemencie karoserii?

    Ponadto czym one się różnią?
    miałem na myśli nadkole - ten plasticzan bezpośrednio nad kołem w który napierdziela żwir i inny syf z koła.
    Czym się różnią od czego? od zamienników czy te oryginały montowane w przed i poliftach?
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    267

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfaOne Zobacz post
    miałem na myśli nadkole - ten plasticzan bezpośrednio nad kołem w który napierdziela żwir i inny syf z koła.
    Czym się różnią od czego? od zamienników czy te oryginały montowane w przed i poliftach?
    To o czym pisałeś czym się różnią oryginały?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Montowal to mechanik ja tylko mogę powiedzieć że jeden jakby bardziej wypełnia blotnik - lepiej do niego przylega i to jest ten po lifcie. Ten który kupiłem przed litrowy jest taki jakby wezszy i troszkę głębiej osadzony w blotniku przez co jakby bardziej blotnik od wewnątrz był odsłonięty. Ale musiał bym się lepiej przyjrzeć, bo szczerze to jakoś się tym nie interesowałem.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

Podobne wątki

  1. [159] Łaty na błotniki, ktoś kupował/ wymieniał?
    Utworzone przez SimonG w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-08-2015, 20:28
  2. Ktoś kupował u nich???
    Utworzone przez KRS w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 14:14
  3. [156] Skóry MOMO. Czy ktoś kupował używane?
    Utworzone przez Paweł24 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-02-2009, 23:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory