Strona 1 z 10 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 100

Temat: Rozsypany silnik. Prośba o poradę ... :(

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcin555
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    19

    Domyślnie Rozsypany silnik. Prośba o poradę ... :(

    Witam was wszystkich.
    Trochę doszedłem do siebie więc postanowiłem opisać swój problem i prosic was o sugetie z przyczyną bo mój mechanik który serwisował Belle umywa ręce od wszystkiego.
    A więc od początku.
    Bella jezdziła od zera do 150 tyś bez zadnych kłopotów. Po pewnym czasie zaczęła delikatnie pukać dwumasa. Z racji tego i chciałem utrzymać auto w stanie idealnym zdecydowałem się na wymianę kompletnego sprzęgła z dwumasą, łożyskiem oraz wysprzęglikiem. Miesiąc później wymiana rozrządu. Po jakimś czasie Alfa miała wysoką korekcję na jednym z cylindrów. Po sprawdzeniu wtrysków okazało się że klapy wirowe nie działają prawidłowo. ( pisałem o tym problemie na forum). Klapy zostały usunięte w kamiennej górze u pana który się tym zajmuje profesjonalnie. Mechanik założył kolektor i zaczęły się problemy. ( dodam że sciągając kolektor zrzucał pasek rozrządu) Byłem i widziałem jak brałem kolektor do regeneracji. Bella zaczęła cięzej odpalac i dziwnie się gasiła. Przy odpalaniu i gaszeniu taki wstrzas silnikiem. Spalanie wzrosło o około 1l/100km. Głosniejsza praca silnika i jak by troszkę słabsza. Wróciłem zeby to sprawdził to stwierdził ze mogły pasc wtryski. Dziwne ze 4 na raz a byly sprawdzane. Ale Ok. pojechałem na kolejne sprawdzenie bo korekcje byly wyzsze na wszystkich 4. Zostaly wymienione rozpylacze, wtryski skalibrowane na maszynie, zalozone i efekt ten sam. Wróciłem do niego ze może pasek zle zalozyl i dlatego taki objaw. Od razu rzucil sie z pyskiem ze jak by sie pomylil o zabek to auto by nie odpalilo i byla by kolizja i dodal ze setki rozrzadow zrobil i jak ja moge wogole go podejrzewac o to. Nastepnie zbywal mnie z terminami i tak oto po niecalych 6000 tys km silnik stanal podczas jazdy.
    Zawiozlem belle do innego warsztatu . Po wyjeciu silnika wyglada to tak.
    - wał korbowy pekniety na pół. wyszedł w 2 częściach
    - korbowód na tłoku uszkodzony (zarysowany z zapinaczem)
    - KOŁO dwumasowe tłucze i wychodzi na zewnatrz prawie 1cm ( przebieg 6000tyś) + pełno opiłków przy dwu masie
    Mechanik który wczesniej to robił twierdzi ze pech. Wadliwy korbowod itp. Umywa ręce ze gdzies popełnił bład.
    Mało tego. Teraz przy oględzinach Belli wyszło wiele innych rzeczy.
    - Zapłaciłem za wachacz górny z firmy Lemforder zamontowany chinczyk bez oznaczeń jakichkolwiek !!!
    - podobno zalany nowy olej do skrzyni przy wymianie sprzegła a spóśćiłem czarny jak smoła i zuzyty.
    - łożysko na skrzyni tez podobno nowe a wodać ze jeszcze oryginalne, szumi i ma luzy
    - Mówiąc mu o demontażu kolektora ze zrzucał pasek rozrzadu idzie w zaparte ze sciagnał bez zrzucania gdzie byłem i widziałem.

    ehhhh.
    Powiedzcie czy źle ustawiony rozrzad lub wadliwa nowa dwu masa mogła spowodować pęknięcie wału korbowego ??? To najbardziej mnie nurtuje....

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    poszukuję
    Postów
    4

    Domyślnie

    Ja pier***e czytam i rece opadają bo smierdzi to taką lewizną że szok. Wlasnie z takiego powodu ja mojej 9 staram sie uczyć i powoli wymieniac wszystko samemu, choc trwa to znacznie dluzej, no i koszt sprzetu....
    Na logike przesunięcie sekwencji na rozrzadze prowadzi do wzrostu obciązeń skrecajacych na wale i moze tak byc. Do tego wibracje z ewentualnej wadliwej dwumasy i moglo sie posypac. Z tym ze niech wypowiedza sie osoby, ktore sie na tym znaja. Ja tylko analizuje sytuacje.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    16

    Domyślnie

    Facet Cię załatwił na amen ja bym zlecił sprawdzenie u rzeczoznawcy który oceni szkody i co było powodem i oddał gościa do sądu....

    Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Stefan9952
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    ALFA 159 2.4
    Postów
    103

    Domyślnie

    A masz jakieś faktury od niego za robotę za części ? Bo jak kolega napisał wyżej rzeczoznawca opinia i do mechanika niech płaci a jak nie to do sądu, z tego co wyczytałem to nieźle wybuliłeś za części i naprawę

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Piszesz że klapy nie działał prawidłowo.A były wszystkie???Czy któraś się urwała???(kolektor plastik?)
    Przestawienie rozrządu w takich granicach że tłoki nie miały spotkania z zaworami na pewno nie spowoduje takich spustoszeń.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Powiem Ci, że zajebisty mechanik. Ładnie zrobił Cię w wała. "Będzie pan zadowolony" to przy nim przedszkole.
    Z rzeczoznawcą teraz to strata kasy. Trzeba było założyć sprawę przed rozebraniem silnika.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar adam_159
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    22

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mustang148 Zobacz post
    Facet Cię załatwił na amen ja bym zlecił sprawdzenie u rzeczoznawcy który oceni szkody i co było powodem i oddał gościa do sądu....

    Wysłane z mojego XT1635-02 przy użyciu Tapatalka
    Dobrze gadasz[emoji41] chłopie, a swoją drogą w garażu u Janusza robiłeś tą alfe?


    Wysłane z iPhone

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Powiem Ci, że zajebisty mechanik. Ładnie zrobił Cię w wała. "Będzie pan zadowolony" to przy nim przedszkole.
    Z rzeczoznawcą teraz to strata kasy. Trzeba było założyć sprawę przed rozebraniem silnika.
    Zanim zlinczował bym mechanika poznał bym najpierw przyczyny i fakty.
    Bo coś tu nie pasuje.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Co masz na myśli?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Co masz na myśli?
    Przyczyny tego stanu rzeczy. Autor tematu milczy jak na razie.
    Interesowało by mnie co z klapami.
    Jak jest uszkodzony korbowód(?) i jak wygląda tłok z tego korbowodu.
    Marcin555 pisze "- KOŁO dwumasowe tłucze i wychodzi na zewnatrz prawie 1cm ( przebieg 6000tyś) + pełno opiłków przy dwu masie" ale to skutek pękniętego wału nie przyczyna pęknięcia.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Prośba o poradę
    Utworzone przez swap126p w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 06:43
  2. [147] Prośba o poradę
    Utworzone przez mich123cz w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 19:05
  3. 147 prośba o poradę
    Utworzone przez pan bebek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 10:04
  4. GTV - prośba o poradę
    Utworzone przez akiryz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 10:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory