Strona 3 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 100

Temat: Rozsypany silnik. Prośba o poradę ... :(

  1. #21
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    To zdjęcie nic nie wnosi nowego. Zdjęce denka tłoka i korbowodu pokaż.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa 159SW 2,4 JTD 210CV. Alfa 159SW 1,9 150CV, Alfa 166 2,4 140CV, była Alfa 156SW 2.4 175CV
    Postów
    44

    Domyślnie

    W tym silniku aby walnąć się w rozrządzie trzeba wykazać się dużą nie kompetencją albo brakiem myślenia przy składaniu. W tych silnikach praktycznie rozrząd można ustawić bez blokad. Pytanie nr 1 po jaką cholerę zdejmować rozrząd do kolektora. 2 zakładanie paska i napinaczy który już chodziły, mój znajomy który troszkę się ścigał dawno temu potem prowadził warsztat powiedział " pasek i rolki założone po zdjęciu to się jedynie nadają do....." ale co nie którzy "Panie jak nie będzie chodzić jak będzie tyle aut już zrobiłem..." 3 W tych silnika przy przestawionym rozrządzie z reguły w pierwszej kolejności powinny paść dźwigienki popychaczy (umyj je dobrze i zobacz czy nie są pęknięte). Jak była kolizja na 99% przynajmniej dwie powinny być pęknięte. Jak wygląda góra tłok i zawór czy są ślady bliskiego spotkania. Z reguły jak pęknięty wał to przyczyna to właśnie bliskie spotkanie tłoka z zaworami. Jak wyglądają gładzie cylindrów może tam coś wpadło, w jakim stanie panewki?? Na "pocieszenie" musisz od razu dać turbinę do sprawdzenia ponieważ jak sobie jakieś opiłki zaczęły krążyć w obiegu to nie wiadomo czy jej też nie dojechały. Co dowaliło tylko tak dwu-masę?? Zobacz na tarczy i dwu masie powinny być bite daty może ci jakoś regenerowaną wsadził, jak dużo starta jest tarcza sprzęgłowa? Jak masz papiery na wcześniejsze naprawy, to jak bym ryzykował rzeczoznawce, pojechał z jakimś świadkiem jeszcze raz do mechanika i powiedział o tych wszystkich kwiatkach. Nie wiem co się działo w skrzyni że masz olej czarny??

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcin555
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    19

    Domyślnie

    silnik stanłą przy prędkości 40km/H akurat przy zmianie biegu na wciśniętym sprzęgle. Był taki mocny charakterystyczny zgrzyt jak by jakims metalowym elementem przejechać po metalowej tarce ( nie potrafię tego opisać inaczej). Po ściągnięciu lawetą autka do domu podłączyłem komputer. Nie próbowałem jej ani razu odpalać bo czułem ze jest zablokowany silnik wrzucając 6 bieg i próbująć ją delikatnie przepchnąć. Stała w miejscu jak wryta. Błędy takie mi wyskoczyły.Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	(10970) received_1545003542190680.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	91.3 KB
ID:	227910

    - - - Updated - - -

    Jutro zrobię zdjęcia wału i korbowodu. Może już będzie zdjeta głowica to także popstrykam. Z tego co mechanik tylko sprawdził to góra się obraca na wałku. Zaraz wrzucę film jak stuka dwumasa po 6000 tyś. Była kupiona nowa z kompletnym sprzęgłem, łożyskiem i wysprzęglikiem.

    - - - Updated - - -



    - - - Updated - - -

    Ktoś pytał wcześniej czy wszystko ten sam mechanik robił...tak. Ten sam mechanik to robił. Wszystko odbyło się w krótkim czasie. Najpierw wachacz, klocki, poźniej dwumasa z rorządem i kolektor. Dopiero po tym jak urwał się wał korbowy zacząłem przeglądać i sprawdzać co za kit mi wcisnął . I weź tu ufaj człowiekowi.
    Ostatnio edytowane przez Marcin555 ; 07-05-2017 o 22:10

  4. #24
    Użytkownik Świeżak Avatar MadSkillz
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    174

    Domyślnie

    dwumasy w to nie mieszaj, masz teraz dwumas ęsachsa? wiem bo sam przechodzilem perypetie...kupiłem valeo na lożysku kulowym...poszła..wiec zamowiłem sachsa na łożysku slizgowym, telepie na boki jak u Ciebie ale pracuje wzorowo (długo by tlumaczyc) rozmawialem dluuugo z sachsem na sluchawce po zakupie ich sprzętu. Na moje ''oko'' rozrząd , sa znaki na zdjęciach czerwone i białe. biale to te które robil jakiś totalny amator, zaden szanowany sie zakład nie ustawia rozrzadu na mazak.

    szukaj winnego u tego mechanika.

  5. #25
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar omen
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Piekary Śląskie
    Auto
    GT
    Postów
    5,030

    Domyślnie Rozsypany silnik. Prośba o poradę ...

    Po pierwsze pekniety wal to sprawa rozrzadu, moze klap..
    Dwumasa stuka bo dostala od peknietego walu porzadny strzal. Do takiej amortyzacji stworzona nie zostala.

    Niewiem jak mozna ustawiac rozrzad na marker w JTD jezeli to jest tak banalne.
    Daj namiary tego warsztatu, zeby nikt inny tam juz nie trafil.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Kolego Marcin555, masz dwumas z opla... sprzęgło to wygląda jak z astry/merivy 1.7 cdti
    Komplet dwumasu i sprzęgła z opla jest za wysoki do alfy 159 skrzynie M32 różnią się kołnierzami, dwumas się zapadł bo wysprzęglik, który był za blisko go rozwalił, przy okazji wyciskając wał na drugą strone silnika, a to pewnie pomogło w jego pęknięciu...
    Też ostatnio robiłem po jakimś imbecylu taki przypadek wykręciłem nowy świecący i rozje... dwumas. Klient twierdził, że na 100% mylę się z diagnozą ponieważ ma nowy komplet sprzęgła z dwumasem
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  7. #27
    Użytkownik Świeżak Avatar MadSkillz
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Siedlce
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 150KM
    Postów
    174

    Domyślnie

    `Fabryzny dwumas do alfy 159 1,9 150 km nie ma kołnierza, valeo tez nie makołnierza , ma go sachs, wiem bo juz przerobiłem wszystkie dwumasy, luka miłemna chwile ale tez był wiadomo czyj - valeo. (tak na marginesie komplet dwumasa, sprzeglo, docisk, wysprzeglik valeo oddany na gwarancje po 20 tys km dnia 23 grudnia 2016 roku nadal jest w valeo i oczekje na odpowiedz w sprawie odlołania do reklamacji, i wiecie co? ich odpowiedz pierwsza na zlzonąreklamacje byla taka sama jak do wiekszosci uzytkowników, przegrzanie masy wtórnej ( w końcu dwumasa i tarcza sprzegła jest elementem ciernym) ciągniecie zbyt duzego ciezaru na przyczepce ( gdzie moja alfa nie ma haka) chip tunning (gdzie nie miala wtedy chipu) czy inne z d*py preteksty aby sie wykrecić. Rozrząd na 99%, idz wyjaśniac z mechanikiem i nie bój sie go, tego ze wyskoczy do Ciebie z mordą, walcz, nie poddawaj sie, przed Toba dluga droga bo w takich sytuacjach nie jets latwo. W razie co pomogę.

  8. #28
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał MadSkillz Zobacz post
    Fabryzny dwumas do alfy 159 1,9 150 km nie ma kołnierza, valeo tez nie makołnierza , ma go sachs
    Fakt sachs robi kołnierzowe, ale nawet jeśli dwumas jest ok to sprzęło już nie, stąd uszkodzenie.

    Znalazłem nawet foto, w sumie to analogiczna sytuacja, na pierwszym zdjęciu jest widać jak uszkodzony dwumas wyrył rowek w wale.
    W środku tak jak u kolegi było pełno opiłków i pyłu z okładziny.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15000758_1169175463130644_8015779379167140901_o.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	112.5 KB
ID:	227913Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	15068994_1169175456463978_8550878721351993781_o.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	107.8 KB
ID:	227914

    Druga sprawa porównywałem ten dwumas sachsa z oryginałem i jest różnica w odstawieniu.
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 08-05-2017 o 00:41
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #29
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    Marcin555, na twoim miejscu skontaktował bym się z jakimś prawnikiem i zapytał bym się go, co tu zrobić w takim wypadku gdy mechanik nie przyjął reklamacji, bo powinien to zrobić, może lepiej zacząć od tej strony

  10. #30
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Skoro Kuba podejżewa ,że to złe sprzęgło to na 99.99% się nie myli.
    Jeżeli masz na fakturze wyszczególnione jaki wahacz założył itd a jest inaczej to jest oszustwo i tutaj zgłosiłbym to do prokuratury i US.
    Nie rozbieraj dalej silnika !
    Wezwij rzeczoznawcę i przy nim niech rozbiorá .
    Rzeczoznawca to koszt niewielki w porównaniu z wymianá silnika.
    Olej ze skrzyni i silnika oddaj do analizy to też Ci się przyda jako dowód oszustwa .
    Sumarycznie wartość oszustwa przekroczy pewnie te 500 zł i chyba to poleci w prokuraturze z urzędu /ale to chyba /.
    Te dwie sprawy plus rzeczoznawca da ci dość mocne dowody.
    Sprawdź numery sprzęgła i dwumasy . Jeżeli potwierdzi się przypuszczenie Kuby to masz trzeci dowód na winę gościa za zj...y silnik.

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

Podobne wątki

  1. Prośba o poradę
    Utworzone przez swap126p w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 06:43
  2. [147] Prośba o poradę
    Utworzone przez mich123cz w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 19:05
  3. 147 prośba o poradę
    Utworzone przez pan bebek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 10:04
  4. GTV - prośba o poradę
    Utworzone przez akiryz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 10:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory