Strona 5 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 100

Temat: Rozsypany silnik. Prośba o poradę ... :(

  1. #41
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Blokady do JDTm są ocynkowane na biało albo żółto.Innych nie widziałem.
    Zareagowałeś tak jak powinien mechanik
    Właśnie o to chodzi, żeby mu podpowiedzieć jakiś 'lipny' kolor i żeby się wykazał wiedzą - jak Ty

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcin555
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    19

    Domyślnie

    Faktycznie mogę się winić jedynie za to ze nie zabrałem auta do innego serwisu. Ale jezdziłem do niego kilka razy . najpierw mnie zbywał, pozniej uparł sie na te wtryski. Pojechalem gdzie indziej sprawdzic wtryski. Zostały zregenerowane. Gośc powiedział zebym wrocił do warsztatu gdzie robił rozrzad i dwu mase bo dalej nie było poprawnej pracy silnika. Wrociłem i umawiał mnie na termin , przestawiał co jakiś czas bo full roboty idt. Faktycznie duzo aut miał wiec czekałem az zobaczy i ogarnie az Alfa stanęła.

  3. #43
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Czegoś to nie rozumiem...
    Jeżeli to MECHANIK kupił wszystkie części to łatwo sprawdzić co kupił - w końcu sprzedawca też musi mieć fakturę.
    Jeżeli QBA twierdzi, że ten zestaw dwumas-sprzęgło nie pasuje do tego auta (a chyba QBA się zna) to łatwo będzie udowodnić mechanikowi błąd w sztuce.

    Dalej to już kwestia dogadania się - polubownego lub nie.

  4. #44
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Marcin555
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    19

    Domyślnie

    ap2. Tak mechanik kupił wszystkie części i mam tą fakturę zakupu. Poza tym miał nr vin Alfy.

    Dodam Wam jeszcze jedną ciekawostkę po której już się spalil u mnie całkowicie mechanik.
    Mówi ze on nie robi generalnych remontow u siebie i najlepiej oddac Alfe do warsztatu w Świdnicy gdzie takie naprawy robią. Jest jeden taki który znam. Terminy na co najmniej 3 tygodnie w przód. Po godzinie dzwoni do mnie Ze na drugi dzien mam przywiesc Alfę ze załatwił termin. Co się okazuje to jest jego dobry kolega który ma ten warsztat. Najpewniej razem zatuszowali by sprawę co było przyczyną pękniecia Wału. Takie mam odczucie.
    Dziś wieczorem bede z nim rozmawiał. Napewno będzie dalej się wypierał i czuję że Bella długo zostanie bez serducha
    nasuwa mi się jedna myśl jak ludzie potrafią się wypierać mając nawet dowody, coś w stylu " operacja się udała tylko pacjent nie wytrzymał"
    Ostatnio edytowane przez Marcin555 ; 08-05-2017 o 10:00

  5. #45
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Walc o swoje, bo to wg Mnie ewidentnie jego wina, tylko teraz próbuje się wykręcić. Pozostaje tylko kwestia najtrudniejsza, jak mu to łatwo i szybko udowodnić.

  6. #46
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Lubartów
    Auto
    Alfa 159SW 2,4 JTD 210CV. Alfa 159SW 1,9 150CV, Alfa 166 2,4 140CV, była Alfa 156SW 2.4 175CV
    Postów
    44

    Domyślnie

    Bierz szybko rzeczoznawcę aby się jak najbardziej zabezpieczyć.

  7. #47
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcin555 Zobacz post
    Najpewniej razem zatuszowali by sprawę co było przyczyną pękniecia Wału.
    Bezpośrednią przyczyną pęknięcia wału jest rozwalony dwumas (przynajmniej ja jestem tego zdania).
    Zadaniem koła dwumasowego jest tłumienie drgań skrętnych, uszkodzone koło zamiast tłumić, potęgowało je- skutek już znamy.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #48
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Podejrzewasz nieprawidłowy montaż czy wadę koła? Z ciekawości pytam, bo zastanawiam się co mogło być przyczyną ewentualnej awarii dwumasy.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  9. #49
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 159, 8V, 115 KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Może zanim wszyscy złapią za pochodnie i pójdą wieszać mechanika to warto byłoby na początku zbadać sam wał czy nie miał jakiejś wady materiałowej? Ale to tylko taka luźna dygresja... kumbaya!

  10. #50
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o wady materiałowe, korozję naprężeniową to raczej występuje dość szybko a nie w 10 letnim aucie. Wał który pracował 10 lat nie pękł by bez zmiany trybu pracy, naprężeń, temperatury prac wtedy to zależy od wału ile jest w stanie naprężeń więcej znieść. To samo tyczy się głowic w 2,4.

Podobne wątki

  1. Prośba o poradę
    Utworzone przez swap126p w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 06:43
  2. [147] Prośba o poradę
    Utworzone przez mich123cz w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-02-2014, 19:05
  3. 147 prośba o poradę
    Utworzone przez pan bebek w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 10:04
  4. GTV - prośba o poradę
    Utworzone przez akiryz w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-05-2010, 10:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory