Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Wahacze przednie dolne

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar modzel_stx
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    32

    Domyślnie Wahacze przednie dolne

    Witam

    Wiem, że były już tematy z tym związane i dużo z nich przeczytałem. Moja znajomość mechaniki jest jednak na dość niskim poziomie i chciałem przed podjęciem zakupu skonsultować parę rzeczy dla potwierdzenia

    Mianowicie w mojej 159 1.9 jtdm 150 KM, już dwa warsztaty powiedziały mi o luzach na sworzniu wahaczy przednich dolnych. Ja nie czuję żadnej różnicy w jeździe ani nie słyszę żadnego stukania/skrzypienia - no ale diagnoza jest taka a nie inna. Kupno nowego wahacza, to dosyć spory koszt i razy 2, bo z tego co rozumiem to jednej sztuki się raczej nie wymienia. Dodatkowo nie jest wymienny sam sworzeń - firmy od regeneracji twierdzą, że w tym modelu to odpada. Chyba, że ktoś z forumowiczów ma inne informacje w tym temacie? Chętnie usłyszę jakieś podpowiedzi. Bo jeśli jest taka opcja, to regeneracja też jest dla mnie nie złym pomysłem.

    Druga sprawa to wybór producenta. Najczęściej z tego co przeczytałem jest polecana firma TRW. Jednak jest ona z tej wyższej cenowo półki (w warsztacie 750 zł jeden). Może ktoś napisze jakieś świeże opinie o tańszych zamienikach, które również przewijały się w podobnych tematach (nie tylko alfach) jak:
    *Fast
    *Sidem (600 zł sztuka)
    *Teknorot (około 480 zł sztukę bym miał do kupienia, więc sporo taniej)

    Albo może jeszcze jest jakaś inna firma, którą można polecić jakieś doświadczenia z tymi bądź innymi?
    W najbliższym okresie będę chciał się zabrać za ten temat i chętnie przyczytam być może jakieś nowe informacje.
    Dzięki z góry za pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Żychlin/UK
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 10v CF3 140hp 2000r
    Postów
    34

    Domyślnie

    Ja kupowałem na eBay UK od mister-auto po 87 funtów sztuka za oryginalne TRW, w tej chwili są po 100 funtów, wpisz jtc1306 i jtc1307 na eBay UK.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Zagadaj do kolegi jasio79 ma regenerowane wahacze w konkurencyjnych cenach. Ludzie sobie chwalą

    Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar elgritone
    Dołączył
    06 2012
    Auto
    916 / 939 / 955
    Postów
    741

    Domyślnie

    Cytat Napisał modzel_stx Zobacz post
    Witam

    Wiem, że były już tematy z tym związane i dużo z nich przeczytałem. Moja znajomość mechaniki jest jednak na dość niskim poziomie i chciałem przed podjęciem zakupu skonsultować parę rzeczy dla potwierdzenia

    Mianowicie w mojej 159 1.9 jtdm 150 KM, już dwa warsztaty powiedziały mi o luzach na sworzniu wahaczy przednich dolnych. Ja nie czuję żadnej różnicy w jeździe ani nie słyszę żadnego stukania/skrzypienia - no ale diagnoza jest taka a nie inna. Kupno nowego wahacza, to dosyć spory koszt i razy 2, bo z tego co rozumiem to jednej sztuki się raczej nie wymienia. Dodatkowo nie jest wymienny sam sworzeń - firmy od regeneracji twierdzą, że w tym modelu to odpada. Chyba, że ktoś z forumowiczów ma inne informacje w tym temacie? Chętnie usłyszę jakieś podpowiedzi. Bo jeśli jest taka opcja, to regeneracja też jest dla mnie nie złym pomysłem.

    Druga sprawa to wybór producenta. Najczęściej z tego co przeczytałem jest polecana firma TRW. Jednak jest ona z tej wyższej cenowo półki (w warsztacie 750 zł jeden). Może ktoś napisze jakieś świeże opinie o tańszych zamienikach, które również przewijały się w podobnych tematach (nie tylko alfach) jak:
    *Fast
    *Sidem (600 zł sztuka)
    *Teknorot (około 480 zł sztukę bym miał do kupienia, więc sporo taniej)

    Albo może jeszcze jest jakaś inna firma, którą można polecić jakieś doświadczenia z tymi bądź innymi?
    W najbliższym okresie będę chciał się zabrać za ten temat i chętnie przyczytam być może jakieś nowe informacje.
    Dzięki z góry za pomoc!
    Pisz do [MENTION=22195]jasio79[/MENTION].

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar salatin
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    ALBA
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6 Q2 2003,Giulia 2.9 V6 Bi Turbo.155 2.0 16V 97.
    Postów
    1,369

    Domyślnie

    Czy dolne wahacze sa takie same i pasuja do kazdej wersji silnikowej i rocznika?.Bo tylnie tuleje sa w dwoch rozmiarach jak chcemy je kupic osobno.
    Giulia Quadrifoglio 2.9 V6 Bi Turbo
    166 3.0 V6 Q2-Jest 230KM 265NM B6+Eibach.Decat manifolds+Equal length pipes+ Ragazzon.
    155 2.0 16v -Jest.CSC Marmitte,B4

    164 3.0 V6 12v- Byla
    155 1.7 TS- Byla
    159 1.75 TBI Ti - 261KM 435Nm-Byla
    Lancia Kappa 2.4 TDS-Byla
    https://www.flickr.com/photos/188123998@N07/albums

  6. #6
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Tak różnica wynika ze znamy konstrukcyjnej. Kupując całą tuleje z aluminiowym korpusem nie ma znaczenia jaką kupimy bo pasują zamiennie do wahaczy (z reszta starych już dawno nie widziałem). Jednak chcąc zmienić tuleje na poliuretan różnica już robi znaczenie i musimy kupić tuleje takie jakie mamy zamontowane na aucie, wąskie starego typu lub szerokie pozmianowe.
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 09-05-2017 o 18:14

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    Cytat Napisał modzel_stx Zobacz post
    Witam

    Wiem, że były już tematy z tym związane i dużo z nich przeczytałem. Moja znajomość mechaniki jest jednak na dość niskim poziomie i chciałem przed podjęciem zakupu skonsultować parę rzeczy dla potwierdzenia

    Mianowicie w mojej 159 1.9 jtdm 150 KM, już dwa warsztaty powiedziały mi o luzach na sworzniu wahaczy przednich dolnych. Ja nie czuję żadnej różnicy w jeździe ani nie słyszę żadnego stukania/skrzypienia - no ale diagnoza jest taka a nie inna. Kupno nowego wahacza, to dosyć spory koszt i razy 2, bo z tego co rozumiem to jednej sztuki się raczej nie wymienia. Dodatkowo nie jest wymienny sam sworzeń - firmy od regeneracji twierdzą, że w tym modelu to odpada. Chyba, że ktoś z forumowiczów ma inne informacje w tym temacie? Chętnie usłyszę jakieś podpowiedzi. Bo jeśli jest taka opcja, to regeneracja też jest dla mnie nie złym pomysłem.

    Druga sprawa to wybór producenta. Najczęściej z tego co przeczytałem jest polecana firma TRW. Jednak jest ona z tej wyższej cenowo półki (w warsztacie 750 zł jeden). Może ktoś napisze jakieś świeże opinie o tańszych zamienikach, które również przewijały się w podobnych tematach (nie tylko alfach) jak:
    *Fast
    *Sidem (600 zł sztuka)
    *Teknorot (około 480 zł sztukę bym miał do kupienia, więc sporo taniej)

    Albo może jeszcze jest jakaś inna firma, którą można polecić jakieś doświadczenia z tymi bądź innymi?
    W najbliższym okresie będę chciał się zabrać za ten temat i chętnie przyczytam być może jakieś nowe informacje.
    Dzięki z góry za pomoc!
    Jak masz orginalne wahacze możemy ci je zregenerować(mam na stanie zrobione do 159 więc zdajesz stary i od razu dostajesz zrobiony orginalny).

    Co do wymiany wahaczy dolnych, ja zawsze polecam wymieniać je parami, zdecydowana większość forumowiczów którzy kupowali ode mnie 1 sztuke w krótkim czasie wraca po drugi, a tak za jedną robotą masz zrobione 2 sztuki, ustawioną geometrie i jeden raz płacisz za wysyłke.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał salatin Zobacz post
    Czy dolne wahacze sa takie same i pasuja do kazdej wersji silnikowej i rocznika?.Bo tylnie tuleje sa w dwoch rozmiarach jak chcemy je kupic osobno.
    Dolne wahacze są takie same w przed i polifcie. Różnica jest w górnych i zwrotnicy, w polifcie wahacz dolny wchodzi w zwrotnice przez tulejke
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0420.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	38.6 KB
ID:	228195
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0421.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	37.0 KB
ID:	228196
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0422.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	35.2 KB
ID:	228197

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar modzel_stx
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    32

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jeżyk Zobacz post
    Ja kupowałem na eBay UK od mister-auto po 87 funtów sztuka za oryginalne TRW, w tej chwili są po 100 funtów, wpisz jtc1306 i jtc1307 na eBay UK.
    Dzięki kolego za podpowiedź obyczaje jak wszystko wychodzi z przesyłką.

    [MENTION=22195]jasio79[/MENTION] - do Ciebie też poleciało zapytanie na priv

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Wolsztyn
    Auto
    159 SW 2.4 JTD Q-Tronic
    Postów
    1,622

    Domyślnie

    ?? Nic nie dostałem

  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar modzel_stx
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 Jtdm
    Postów
    32

    Domyślnie

    Temat jest do zamknięcia. Zakupiłem regenerowane wahacze od jasio79. Oby służyły jak najdłużej

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Wahacze przednie dolne
    Utworzone przez MISSIEKS w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-06-2013, 04:27
  2. Wahacze dolne te same co w 147/156?
    Utworzone przez DZG w dziale GT
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 21-08-2012, 08:08
  3. Wahacze dolne przednie!!!!!!pilne!!!!
    Utworzone przez chiara.pl w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory