Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia 2.4 jtdm Q4 210 km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    9

    Domyślnie Wysokie ciśnienie w układzie chłodzenia 2.4 jtdm Q4 210 km

    Witam potrzebuję pomocy ponieważ nie wiem już gdzie mam szukać! Od pewnego czasu po przejechaniu jakiejś dalszej trasy około 200 - 300 kilometrów węże od płynu chłodniczego są tak twarde że nie mogę ich ścisnąć a w zbiorniczku wyrównawczym nawet po całej nocy i na zimnym silniku panuje wysokie ciśnienie. Towarzyszy temu wyciek płynu z opaski przy termostacie. Po prostu ciśnienie jest tak duże że wywala w najsłabszym punkcie. Robiłem już dwa razy test na obecność spalin w układzie chłodzenia i nie wyszło nic. Nie przybywa mi oleju a płyn chłodniczy jest czysty. Nie ma również śladów na korku ani wody na bagnecie. Jedyne czego nie sprawdzałem to chłodniczka zaworu egr. Ale nie wiem czy to by miało sens. Układ jest drożny z rurki powrotnej leci płyn.
    Pompa wody razem z kompletnym rozrządem wymieniona jakieś 30 tys temu. Korek od zbiorniczka nowy oryginalny. Czy macie jakieś pomysły ? Bo już nie wiem gdzie szukać a wymiana uszczelki pod głowicą bez potrzeby to bez sensu. Dodam jeszcze że czasami trzeba na zimnym silniku trochę pokręcić rozrusznikiem żeby załapał a zaraz po odpaleniu przez chwilkę z wydechu leci biały dym. Gdy silnik jest rozgrzany pali na strzał.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Gleniu2.4jtdm
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Alfa 159 2.4JTDm
    Postów
    28

    Domyślnie

    Jak dla mnie ewidentnie uszczelka pod głowicą bądź pęknięta glowica. Słyszałem ze w2.4 lubiły czasem pęknąć.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Mogło by nic nie pokazać na testach na spaliny ? Nie dostawał by się też płyn do oleju albo na odwrót? Zastanawia mnie to palenie na zimnym być może tłok zalany płynem i dlatego się tak dzieje :/

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Kęty
    Auto
    Była 164 3,0 QV 90r. 164 3,0 93 r. 164 3,0 Super 96 Jest 164 TS 8v 1990r Spider TS 2.0 199
    Postów
    95

    Domyślnie

    Test na obecności co2 w płynie chłodniczym do zrobienia.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Robiłem test już dwa razy i nie zabarwiło nic.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Czym robiłeś? Te tanie testery są kiepskie.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szopek Zobacz post
    Witam potrzebuję pomocy ponieważ nie wiem już gdzie mam szukać! Od pewnego czasu po przejechaniu jakiejś dalszej trasy około 200 - 300 kilometrów węże od płynu chłodniczego są tak twarde że nie mogę ich ścisnąć a w zbiorniczku wyrównawczym nawet po całej nocy i na zimnym silniku panuje wysokie ciśnienie. Towarzyszy temu wyciek płynu z opaski przy termostacie. Po prostu ciśnienie jest tak duże że wywala w najsłabszym punkcie. Robiłem już dwa razy test na obecność spalin w układzie chłodzenia i nie wyszło nic. Nie przybywa mi oleju a płyn chłodniczy jest czysty. Nie ma również śladów na korku ani wody na bagnecie. Jedyne czego nie sprawdzałem to chłodniczka zaworu egr. Ale nie wiem czy to by miało sens. Układ jest drożny z rurki powrotnej leci płyn.
    Pompa wody razem z kompletnym rozrządem wymieniona jakieś 30 tys temu. Korek od zbiorniczka nowy oryginalny. Czy macie jakieś pomysły ? Bo już nie wiem gdzie szukać a wymiana uszczelki pod głowicą bez potrzeby to bez sensu. Dodam jeszcze że czasami trzeba na zimnym silniku trochę pokręcić rozrusznikiem żeby załapał a zaraz po odpaleniu przez chwilkę z wydechu leci biały dym. Gdy silnik jest rozgrzany pali na strzał.
    W korku zbiorniczka płynu jest zaworek który powinien upuścić gdy jest zbyt wysokie ciśnienie.Czy nie sprawny zaworek w korku tego nie powoduje???
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    9

    Domyślnie

    Tez tak myślałem i osobiście kupiłem nowy oryginalny korek i dalej to samo :/

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Szopek Zobacz post
    Tez tak myślałem i osobiście kupiłem nowy oryginalny korek i dalej to samo :/
    Sorry że nie doczytałem.Korek przyszedł mi pierwszy do głowy.Nie doczytałem że dymi na biało po odpaleniu, a to zły znak.Raczej nie chłodnicka EGR bo z niej płyn na tłoki się chyba dostać nie może. Chociaż może płyn odparowuje w wydechu i stąd biały dym?.Dziwi mnie jednak że testy nic nie pokazały.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 14-05-2017 o 18:13
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    166 2.4JTD , 159 2.4JTD automat, Fiat Doblo 1,9JTD
    Postów
    164

    Domyślnie

    Jak mocniej depniesz pod 4tyś obr/min nic się nie dzieje? U mnie po wymianie głowicy (pękła i wywalało olej do odmy) wszystko było ok przez około 1kkm, później jak przycisnąłem mocniej auto, momentalnie wywalało płyn przez korek, okazało się że po prostu trzeba było dokręcić głowicę. Test CO2 nic nie wykazywał.

Podobne wątki

  1. [Brera] 2.4 JTDm- zbyt wysokie ciśnienie oleju
    Utworzone przez Exocet w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 02-02-2016, 21:44
  2. klima się nie włącza. wysokie ciśnienie w układzie.
    Utworzone przez Artursdz w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-09-2013, 15:47
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 10:33
  4. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 20:39
  5. Ciśnienie w układzie klimy, a załączanie wentylatora
    Utworzone przez september w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory