Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: problemy po wymianie termostatu i oleju z filtrem -pomocy!

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar claris1994
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    alfa 159 1.9jtdm 16v
    Postów
    7

    Domyślnie problemy po wymianie termostatu i oleju z filtrem -pomocy!

    Świeżo kupiony samochodzik i już taki zoonk a mianowicie Panowie, po zakupie auta wszystko było ok silnik pracował równo nie miałem zastrzerzeń jedynie po czasie zauważyłem, że(egr do czyszczenia bo muli na 1 i 2 do 2.5k obrotów ale jeszcze go nie czyściłem no i tarmostat jest uwalony gdyż temp do 90 dochodziła tyłko na postoju albo w korku a przy normalnej jeździe spadała do ok 70 stopni. tak więc postanowiłem wymienić olej i filtr oleju a przy okazji termostat, do roboty zabrałem się w sobote wieczorem , wymieniłem olej (wlałem motul x-clean c3) i i zmieniłem filtr manna . po jakimś czasie odpaliłem samochód i tu zonk bo przez chwilkę jakby tak przestał pracować normalnie taki dziwny odgłos ale po kilku sekundach wszystko było ok, dziś rano zabrałem się do wymiany termostatu, spuściłem płyn chłodniczy, odkręciłem akumulator , podstawke z kompem no i dolot , wymieniłem stary termostat behra na nowy wahlera potem wszystko po wpinałem skręciłem jak wcześniej i odpaliłem fure i tu odrazu zonk bo check engine i sama z siebie jakby chodziła jakby sprężarka(nawiew) cos takiego a klima i nawiew były wyłączone. pomyślałem że wymienie czujnik przy termostacie na ten stary z behra że może ten nowy jest uwalony no i rzeczywiście po odpaleniu autka już ten dźwięk nawiewu ustał ale dalej pali sie check engine. chciałem odpowietrzyć w taki sposób że poprostu włączyć samochód i z otwartym korkiem od zbiornika wyrównawczego i ogrzewanie na full(taki sposób doradził kolega mechanik), po jakimś czasie silnik zaczął chodzić jakby z metalicznym dźwiękiem przestraszyłem się i wyłączyłem samochód. Panowie co się mogło stać? co źle zrobiłem? uwaliłem ostro samochód?
    kurcze strasznie sie zdenerwowałem gdyż zdarzło mi się tą cześć wymienić w poprzednich samochodach myślałem że i w alfie dam rade , wsumie nie wiem co zrobiłem źle? czy uwaliłem silnik? i co to był za dźwięk wtedy po zmianie oleju? Liczę na waszą pomoc panowie strasznie bo wiadomo jak to jest z mechanikami w warsztatach zaraz pół samochodu chcą wymienić -przynajmniej ci okoliczni koło mnie których znam ...

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Wymiana termostatu moim zdaniem nie miała wpływu na twoje odgłosy. Natomiast czeka sprawdź dużo powie. Co do metalicznego dźwięku to może być wszystko włącznie z urwaną klapą wirową. Przy rozkrecaniu nie ruszyles wiązki od wtrysków wskaźnik paliwa nie tańczy przypadkiem przy odpaleniu?

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Kolego sprawdź korekty wtryskow. Przekonamy się jakie masz. Podłączyć pod kompa sprawdzić błędy. Jeżeli z Wawy jesteś zawsze mogę pomóc.

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez dejon ; 14-05-2017 o 22:40

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar maarkuss
    Dołączył
    06 2013
    Mieszka w
    Kraków - Glasgow
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.8 MPI
    Postów
    316

    Domyślnie

    albo poprostu kupiłeś samochód z uwalonym silnikiem, ktoś wlał jakiegoś uszczelniacza albo coś, i przy wymianie oleju się teraz zaczyna, sprawdż ten check, co to za błędy

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    Kup kabel z allegro i darmowego mes, zobaczysz błędy. Diagnostyka komputerowa wyjdzie do 50 zł, tyle wezmą w byle jakim warsztacie i się mało co dowiesz. Skąd jesteś może ktoś z forum w pobliżu mieszka ?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar misterdiabolo
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    AR 156 1,8TS + LPG 1998r była 147 1.9 JTDM 16V 150KM 2005r była 159 2.4 JTDM 20V 200KM 2007r jest
    Postów
    73

    Domyślnie

    A tak z ciekawości to jakim olejem zalałeś silnik? Możesz dokładniej określić ten metaliczny dzwięk i jego częstotliwość czy dochodzi z góry czy dołu silnika?

Podobne wątki

  1. Niskie ciśnienie oleju po wymianie termostatu
    Utworzone przez piotr_gt w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2017, 13:09
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-03-2014, 18:20
  3. Pomocy nie pali po wymianie oleju
    Utworzone przez BMCWisnia w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 30-04-2012, 22:30
  4. Po wymianie termostatu
    Utworzone przez arczi444 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-02-2010, 09:53
  5. Migajaca kontrolka oleju + problemy z silnikiem Pomocy!!!
    Utworzone przez elefau w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-10-2007, 19:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory