Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: problem z diagnozą usterki

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie problem z diagnozą usterki

    Witam. Od jakiegoś czasu a dokładnie po czyszczeniu kolektora wyświetla mi się błąd świec na zimnym silniku. Podłączyłemelm 327 Bluetooth i zczytał mi tylko błąd czujnika temp który wygenerowałem specjalnie by sprawdzić czy program czyta i kasuje błędy. Żadnego błędu świec nie czyta mimo komunikatu na desce i rzeczywistego problemu, gdyż auto na zimnym silniku łapie jakby tylko na trzy gary i dymi na biało, a po 10-15 sekundach wszystko jest ok. Ma moc nie puszcza nawet bączka i wszystko chodzi jak bóg nakazał. Czy to normalne? Czy program słaby i pomoże tylko mes lub fes na kablu? Czy może robie coś nie tak?

    Dodam tylko że świece były sprawdzane na dwa sposoby i niby jest wszystko ok.
    Ostatnio edytowane przez wprpiotrwpr ; 16-05-2017 o 13:18

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    co to znaczy swiece byly sprawdzane na 2 sposoby, byly wyciągnięte i sprawdzone czy rozgrzewa sie koncowka ladnie (uwazac zeby sie nie poparzyc albo nie spalic czegos)?
    ja sprawdzam tez amperomierzem, w szereg pomiedzy kapturkiem swiecy a swieca a ktos inny wklada kluczyk, sprawdzisz kable, przekaznik pod obciazeniem. w 2.4 prad chyba dochodzi na cheile do 20A na świece i szybko spada do polowy powiedzmy. moze jak cos tam Ci ruszali to uszkodzili jakis kabel czy kapturek swiecy i nie grzeje jedna prawidlowo? ogladnij czy nie jest cos nadpalone, prady sa duze wiec kontakt dobry musi byc.

    kolejna sprawa to rodzaj swiec wlasciwie ich dlugosc (tylko czemu wczesniej bylo dobrze? no ale wspomne nacwszelki wypadek). z forum wiem ze w eperze i innych katalogach sa bledy w niektorych wersjach 2.4. wecwszystkich maja byc swiece dluzsze, i ile dobrze pamietam 156.5mm, ale ePer pokazuje czesto jakies inne ok 5mm krotsze i chyba z mniejszym pradem. dobrze pokazuje bodajze dla 159 z q4 i brer.poszukaj, jest watek o tym, [MENTION=12658]pampik[/MENTION] i paru innych to rozkminilo, mieli problemy bo ktos przed nimi zalozyl swiece wg katalogu.

    mes jest najlepszym chyba programem do 159. nie pokaze bledu tylko jesli ktos cos powywalal z ecu, np nieumiejetne wyciecie dpfu i wywalenie czesci od bledow, ale wtedy zaden program tez nie pokaze.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 16-05-2017 o 15:29

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    Sprawdzałem na wyjętych świecach i rozgrzewają się ładnie. Ale dzis podpinając pod komputer na kablu i wywaliło błąd przepływu prądu. Sprawdziłem bezpiecznik przy klemie plusowej od świec i okazało się że jest padnięty. Wymieniłem na nowy i rano gdy silnik będzie zimny zobaczymy czy znów wywali błąd. Wszystkie błędy oczywiście skasowałem. Dam znac jutro jak sprawa wygląda.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Epsonix dla 1.9 też różne katalogi podają różne długości świec. Ale też nie pamiętam długości.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,992

    Domyślnie

    w 1.9 eper z tego co wiem pokazuje dobrze (choc nie sprawdzalem osobiscie), inne swiece sa dla 16v a inne dla 8v. inne katalogi to juz nie wiem, bledy moga byc wszedzie i trzeba uwazac

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał wprpiotrwpr Zobacz post
    Sprawdzałem na wyjętych świecach i rozgrzewają się ładnie. Ale dzis podpinając pod komputer na kablu i wywaliło błąd przepływu prądu. Sprawdziłem bezpiecznik przy klemie plusowej od świec i okazało się że jest padnięty. Wymieniłem na nowy i rano gdy silnik będzie zimny zobaczymy czy znów wywali błąd. Wszystkie błędy oczywiście skasowałem. Dam znac jutro jak sprawa wygląda.
    spalilo bezpiecznik? albo gdzies przywarles, albo masz niewlasciwy albo ktoras swieca nie trzyma parametrów. mize zrob test z amperomierzem po kolei na kazdej swiecy sprawdź jak prad sie zmienia, czy w miare tak samo na kazdej (daj swiecom troche ostygnac pomiedzy testami bo wyjda Ci inne wartosci pradow)

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    No wygląda na to że spaliło bezpiecznik. Bezpiecznik ma 60A więc wydaje mi się że jest ok. Poczekam do rana zobaczę czy będzie wywalać błąd po odpaleniu na zimnym bo na ciepłym po wymianie bezpiecznika skasowane błędy nie powróciły. Jak znów się pojawią zrobię test amperomierzem jak radzisz.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    A więc po wymianie bezpiecznika i dzisiejszym odpaleniu nie pojawił się ponownie błąd świec, ale puścił minimalnego w porównaniu do wcześniejszych bąka białego dymu i leciutko kulał jakby na jeden cylinder. Pytanie czy to od wysokiej temp. Ktora sięgała w słońcu prawie 30*c bo dziś mialem wolne i odpaliłem go dopiero koło południa a nie jak zazwyczaj o 5 rano gdy temp. jest dużo niższa. Jakieś rady by wyeliminować bądź zniwelować do minimum te objawy?

Podobne wątki

  1. Problem z diagnozą usterki dziwne stukanie
    Utworzone przez Wodny w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-12-2016, 10:50
  2. MCSF - brak mocy, problem z diagnozą usterki.
    Utworzone przez kojotV w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 12:46
  3. 1.9 JTD problem z silnikiem POSZUKIWANIE USTERKI
    Utworzone przez gacuss w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-09-2013, 09:56
  4. [146] Spala olej i cieknie ze skrzyni biegów, problem z diagnozą silnika
    Utworzone przez kulka w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-08-2013, 07:09
  5. 2.4 JTD przed fl - problem usterki poduszki powietrznej
    Utworzone przez kolos22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-12-2010, 07:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory