Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Klima nabita 2 raz wymieniona chłodnica brak wycieku pomocy !

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar juro8191
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Wodzisław śląski
    Auto
    Alfa 159 1.9 150 ps
    Postów
    156

    Domyślnie Klima nabita 2 raz wymieniona chłodnica brak wycieku pomocy !

    Koledzy już mnie krew zalewa auto stało u mechanika stwierdzili że chłodnica z klimy walnięta więc wymieniłem nabili azot poł dnia niby 0 wycieku potem czynnik z kontrastem nic nie wyciekło 4 dni i gazu znowu niema Miał ktoś podobny problem ? Może uciekać na sprężarce a czynnika nie widać ? W poniedziałek jadę do innego serwisu bo już nie mam na nich sił

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karlos
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    WLKP
    Auto
    GT 1.9 JTD 16v CF4 Distinctive, 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    52

    Domyślnie

    Na początek warto sprawdzić a najlepiej wymienić zaworki. W moim przypadku do Alfy Romeo GT dwukrotnie nabijany był czynnik i za każdym razem po miesiącu się ulatniał.
    Fachowcy nabijali czynnik z barwnikiem i nie stwierdzili wycieków. Podpinali też zegary i sprawdzali czy spada ciśnienie. Wskazówka zegara stała w miejscu i nie mogli znaleźć przyczyny.
    Pewnego dnia coś mnie pokusiło i odkręciłem plastikowe nakrętki zabezpieczające i moim oczom ukazały się bąbelki gazu wydobywające się z jednego z zaworków co około 10 sekund. Okazało się, że przyczyną był zużyty oring na jednym z zaworków.
    Od tej pory mija już dwa lata i klima cały czas chłodzi.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar ktoś ŁDZ
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Łódź - Teofilów
    Auto
    AR 156 SW 2.4 JTD 10v +
    Postów
    71

    Domyślnie

    Jak sprawdzali z kontrastem i miales wyciek na chlodnicy, wymieniles na nowa i sprawdza Ci ze znowu chlodnica albo przewod czy laczenie przewodow to wina moze lezec po stronie osuszacza.
    Mialem tak ze uszczelki mi wywalalo i klima do ponownego nabicia, ziomek mi powiedzial jak juz masz 15sto letni osuszacz to go wymien bo w nim sie zbiera woda jak jest jej sporo to klima przeladowywuje cisnienie i potrafi uklad wywalic w najslabszym miejscu (u mnie uszczelki) jak amelaniu sie utlenilo gdzies to moze tam dziure wywalic.
    U znajomka w aucie zrobilo sie to samo tylko jemu wywalilo przewod bo utleniony. Po zmianie wywalilo uszczelke na laczeniu - zmiana osuszacza i u niego tez sie przestalo rozszczelniac bo klima nie przeladowywala cisnienia.
    A koszt osuszacza sporo mniejszy niz naprawa i nabijanie na nowo.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar rafal_155
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    .
    Auto
    AR 155 1.8 8v 96'
    Postów
    2,263

    Domyślnie

    u mnie puszczał jak koledze wyżej zaworek a tez latali w kółko z uv i pół układu chcieli wymieniać...

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Śląsk
    Auto
    166 2.4JTD , 159 2.4JTD automat, Fiat Doblo 1,9JTD
    Postów
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał juro8191 Zobacz post
    u mechanika stwierdzili że chłodnica z klimy walnięta więc wymieniłem ł
    "Chłodnica" czyli domyślam się że skraplacz? (element za zderzakiem koło chłodnicy płynu) Jeżeli czynnik chłodniczy wycieka Ci w 4 dni to musi być konkretny wyciek, niema opcji żeby go nie wykryli na azocie, chyba że jak kolega wyżej sugeruje wyciek jest na zaworku wtedy większość warsztatów go nie wykrywa ponieważ podczas próby azotowej mają tam podłączone węże i wychodzi im że wycieku niema. Próba z barwnikiem UV bardzo trudna do wykonania, generalnie klima musi popracować kilka dni zanim cały barwnik rozprowadzi się po układzie i dotrze w miejsce wycieku. Nie każdy element układu klimatyzacji jest dostępny. np parownik jest schowany w kanale wentylacji i generalnie bez większej rozbiórki nie można do niego dotrzeć więc ciężko go sprawdzić barwnikiem. Może "koledzy z warsztatu" chcieli łatwo zarobić i Cię zbyć.

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar MarcinDGR
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Wąsosz DGR
    Auto
    Alfa 159 2.4 JTDm
    Postów
    193

    Domyślnie

    To jest właśnie najgorsze w naprawie klimy że cięzko znaleźć wyciek a ludzie od nabijania klim zawsze od razu to by wymienili i tamto ale nie są pewni że to to.A kasują ładnie...Jeszcze inną sprawą jest sprzedaż samochodu z niby tylko klimą do nabicia a po kupnie okazuje się że padnięta jest sprężarka lub coś innego...Wtedy to dopiero można się wku****...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar juro8191
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Wodzisław śląski
    Auto
    Alfa 159 1.9 150 ps
    Postów
    156

    Domyślnie

    a jak sprawdzić te zaworki ? można to jakoś rozebrać ?

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Psiknij tam, gdzie są wkręcone zaworki, jakiś płyn, będziesz widział bąbelkowanie.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 17-05-2013, 12:24
  2. Klima nabita a słabo chłodzi
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 21:22
  3. Klima nabita a nie działa
    Utworzone przez Dany w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-06-2012, 16:00
  4. [159] Klima jest nabita, a z nawiewu mimo wszystko leci ciepłe powietrze
    Utworzone przez pitt24 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 16:10
  5. [156]CHŁODNICA WYMIENIONA-PROBLEM JEST!
    Utworzone przez starnaw w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 21:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory