Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Witam serdecznie, Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem forum, chciałbym na wst

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo 159
    Postów
    4

    Domyślnie Alfa Romeo 159 - która wersja dla wysokiego kierowcy

    Witam serdecznie,

    Z racji tego że jestem nowym użytkownikiem forum, chciałbym na wstępie wszystkich przywitać.
    Wracając do tematu, chciałbym zasięgnąć Waszej opinii odnośnie przestrzeni dla kierowcy w tytułowej Alfie Romeo 159.
    Mam 198 cm wzrostu i 90 kg wagi, co skutkuje pewnymi ograniczeniami przy wyborze samochodu, ale jako że w 159 urzekła mnie od pierwszego wejrzenia to postanowiłem że muszę ją mieć
    Mierzyłem się w kwestii miejsca dla kierowcy w normalnej wersji 159, muszę przyznać że siedziało mi się wygodnie (znalazłem odpowiednią pozycje dla siebie).
    Zmierzając do sedna chodzi mi o porównanie wersji Ti i normalnej, czy fotele wersji Turismo i ich niższe osadzenie wniosą dużo dla faceta o moim wzroście?
    Był bym bardzo wdzięczny za podanie wymiarów foteli w obu wersjach (długość siedliska), jak również odległości siedliska od dachu. Szukałem tych wartości ale bez skutku.

    Z góry dziękuję, Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    fotele w TI są kubełkowe, więc weź pod uwagę że na pewno będzie ciaśniej.
    Najlepiej po prostu żebyś przymierzył się do jakiejś TI i sam będziesz najlepiej wiedział co będzie dla Ciebie lepsze

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    Chcialbym wlasnie przymierzyć się do Ti, problem tylko że w mojej okolicy w komisach nie ma a prywatnym sprzedającym głowę zawracać z powodu samego sprawdzenia, nie wypada, na dobra sprawę bardziej patrzę na odległość do dachu, pozostaje czekac az sie jakas pokaże w okolicy w bezproblemowym miejscu i samemu sprawdzic ktora dogodniejsza dzieki za odpowiedź

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    nie bój nic , to dla wlasciciela powód do dumy ,ze ktos sie próbuje przymierzyc do jego auta , sam kiedys tak mialem , trafilem na goscia przy jakimś sklepie , zapytalem i wiedziałem wiecej niz planowalem sie dowiadywac,

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9jtdm 8v 120km
    Postów
    69

    Domyślnie

    Witam.
    Ja mam swoją 159 od roku. Sam mam 199cm wzrostu i dochodzi jeszcze do tego nastroszona grzywa ^^ więc myślę ze jakieś 201cm się uzbiera. Na nogi według mnie jest dużo miejsca, fotele też ok, a mam zwykłą wersję. Niestety mam szyberdach w swojej 159, może to i dobrze może nie, ale zauważyłem, że ogólnie jeżeli w aucie jest szyberdach to dach bardziej schodzi. U mnie niestety włosami lekko szuram po podsufitce. Kiedyś siedziałem w 159 kolegi, który ma ją bez szyber dachu i nad głową miałem dużo więcej miejsca. Ogólnie wiem, że w fotelach TI siedzi się o jakieś 2-3 cm niżej, więc napewno byłoby tam wygodniej.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Hej! Mam 201cm wzrostu. Samochód bez szyberdachu. Fotel w najniższej pozycji i kołyska maksymalnie do góry. Nie trzeba przesuwać fotela do tyłu, do samego końca. Jest względnie wygodnie (w niewielu samochodach jest mi bezwzględnie wygodnie) a byłoby lepiej gdyby fotel był trochę wyżej (teoretycznie można o jedno machnięcie rączki podnieść). Też słyszałem, że fotele od TI są lepsze ale w moim przypadku nie chciałbym siedzieć jeszcze niżej bo trudno by się wysiadało. Pzdr.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo 159
    Postów
    4

    Domyślnie

    dzieki Panowie za odpowiedzi niezastąpione jest przeczytanie opinii i odczuć osób podobnego wzrostu rozwialiscie moje wątpliwości, teraz wiem ze nie musze sie ograniczać jedynie do wersji Ti, skoro takie dryblasy jak ja jezdza spokojnie 159 w normalnej wersji. Rozszerza to pole poszukiwań

Podobne wątki

  1. Witam wszytskich serdecznie!
    Utworzone przez GTBodek w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 14:49
  2. [159] Witam Serdecznie
    Utworzone przez Cezary w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-07-2011, 10:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory