Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Pompa wody w 2.4 JTDM

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Skoro tak twierdzisz.Ja mam podstawy żeby nie kupować z plastikowym to nie jest pierwszy przypadek że wyjmuję pompę a wirnik jest luźny ale do tej pory dotyczyło to aut klientów a teraz przydarzyło się mnie.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Na pewno ważna informacja na przyszłość. Jaka jest dokładnie różnica w konstrukcji wirnika plastikowego i metalowego? Sposób jego zamocowania?
    Z tego co zaobserwowałem są dwa rodzaje mocowań plastikowych wirników typ pierwszy wirnik wciskany bezpośrednio na radełkowany wałek łożyska,drugi typ wirnik z zatopioną metalową tuleją wciskaną na wałek.Wszystkie przypadki zerwania wirnika dotyczą pierwszego typu mocowania.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Kimi1988 Zobacz post
    To zależy nie od Tomka tylko od firmy którą wybierzesz Graph ( czy jak to się pisze) ma metalowy wirnik na pewno.
    Tu jest link do pompy wody z metalowym wirnikiem do starszych JTDhttp://allegro.pl/pompa-wody-alfa-romeo-159-166-1-9-24-jtdm-jtd-i5246078586.html do mojego 2,4 nadal poszukuje ale na razie bez powodzenia jak ktoś znajdzie to proszę o info.

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Chodzi o to, że to plastikowe mocowanie wirnika się wyrabia? Masz jakieś foto po rozebraniu?
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #13
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Czekaj czekaj bo nie do konca załapałem. Najpierw piszesz

    Kupujcie pompy z metalowym wirnikiem to moja rada.
    a później

    do mojego 2,4 nadal poszukuje ale na razie bez powodzenia jak ktoś znajdzie to proszę o info.
    To co polecasz montować?

    Pompa od 1.9 i 2.4 10V ma inna konstrukcje wirnika niż ta do 2.4 20V nie wiem czy jest pompa z wirnikiem metalowym zamkniętym takim jak w 2.4 20V.

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Motoryzacyjną hipochondrię
    +1

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    Czekaj czekaj bo nie do konca załapałem. Najpierw piszesz



    a później



    To co polecasz montować?

    Pompa od 1.9 i 2.4 10V ma inna konstrukcje wirnika niż ta do 2.4 20V nie wiem czy jest pompa z wirnikiem metalowym zamkniętym takim jak w 2.4 20V.



    +1
    Kolego napisałem montujcie pompy z metalowym wirnikiem bo spotkała mnie taka a nie inna sytuacja sam poszukuję takiej pompy ale na razie bez skutku auto stoi.

  5. #15
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Kolego napisałem montujcie pompy z metalowym wirnikiem bo spotkała mnie taka a nie inna sytuacja sam poszukuję takiej pompy ale na razie bez skutku auto stoi.
    Kup oryginał, a nie męczysz prosty temat...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał magil Zobacz post
    Chodzi o to, że to plastikowe mocowanie wirnika się wyrabia? Masz jakieś foto po rozebraniu?
    Chodzi o to że pod wpływem temperatury i ciśnienia plastikowy wirnik oddzielił się od osi wałka łożyska,fizycznie nadal znajduje się na wałku ale można nim obracać niezależnie od rolki napędzającej pompę.Nie chciał bym żeby mój post był postrzegany jako hipochondria silnikowa ale temat pękających głowic jest dość powszechny a nikt do końca nie odpowiedział sobie na pytanie dlaczego tak się dzieje po awarii głowicę się spawa lub wymienia wraz z uszczelkami i rozrządem a sprawca awarii ląduje w koszu {mam na myśli pompę którą wymienia się wraz z rozrządem}To jest tylko moja teoria ale faktem jest że samochód w żaden sposób nie sygnalizował usterki gdybym jechał w dalszą trasę już spawał bym głowice.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Kup oryginał, a nie męczysz prosty temat...
    Od tego chyba jest forum żeby dzielić się spostrzeżeniami wiem że tobie to nie na rękę bo żyjesz z mechaniki.

  7. #17
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Kolego napisałem montujcie pompy z metalowym wirnikiem bo spotkała mnie taka a nie inna sytuacja sam poszukuję takiej pompy ale na razie bez skutku auto stoi.
    No wlasnie o to chodzi, ze piszesz o montowaniu czegoś co nie wiesz czy jest w ogóle dostępne i siejesz panikę.

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Mojemu koledze urwał się wirnik metalowy z pompy i uwierzcie temperatura silnika rośnie fizycznie oraz na wskaźniku. Wiem bo jechałem z nim tym autem.

    A jakiej firmy była ta wadliwa pompa? Ta co się po 20 tys rozleciała?
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar megalanca
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Mikołów
    Auto
    Alfa romeo 159 2,4 TI SW,1,9 16V TI,1,9 8V
    Postów
    353

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    No wlasnie o to chodzi, ze piszesz o montowaniu czegoś co nie wiesz czy jest w ogóle dostępne i siejesz panikę.
    Jak znajdę to napewno podzielę się tą informacją i nie sieję paniki a przynajmniej nie miałem takiego zamiaru.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Mojemu koledze urwał się wirnik metalowy z pompy i uwierzcie temperatura silnika rośnie fizycznie oraz na wskaźniku. Wiem bo jechałem z nim tym autem.

    A jakiej firmy była ta wadliwa pompa? Ta co się po 20 tys rozleciała?
    SKF.

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Od tego chyba jest forum żeby dzielić się spostrzeżeniami wiem że tobie to nie na rękę bo żyjesz z mechaniki.

    Stary, dostajesz poradę od gościa, u ktorego w serwisie wymieniono już grubo ponad 100 rozrządów do 159 i jeszcze masz jakieś ale? Ktoś Cię zmusza do zakupu tej pompy u mnie albo zrobienia u mnie wymiany rozrządu? Historie o cieknących pompach wody pojawiały się tu nie raz. Nie ciekną oryginały i nie obrabiają się wirniki na rolkach. Taki oryginał możesz sobie kupić parę złotych drożej, niż zamiennik - jeśli dla Ciebie warta jest tych paru złotych rzeźba i eksperymenty - to droga wolna. Więc jak się podzieliłem tym spostrzeżeniem, że nie ma co kombinować, tylko trzeba wyłożyć pieniądze na oryginał, to nie mąć wody, że ktoś ma w tym jakiś interes...
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

Podobne wątki

  1. [75] Pompa wody
    Utworzone przez Paproch w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 13:08
  2. [164] pompa wody
    Utworzone przez s_ordak w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 22:49
  3. pompa wody
    Utworzone przez macki2go w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 09:28
  4. [145] Pompa wody
    Utworzone przez pafcioooo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 10:13
  5. [164] Pompa wody
    Utworzone przez NOE w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2008, 08:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory