Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Temat: Pompa wody w 2.4 JTDM

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881

    Domyślnie

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    SKF.
    Z tego co mi wiadomo awarie pomp SKF tu na forum już kilka razy wystąpiły w 159.
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  2. #22
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    W silnikach 2.0 JTDm.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pushq
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR 159 2.4 JTDm
    Postów
    881
    Demokracja jest zdobywaniem wolności dla siebie kosztem wolności innych, podstawianiem jednej normy przymusowej, na miejsce drugiej.

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomek_KRK
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 159
    Postów
    2,706

    Domyślnie

    Cytat Napisał pushq Zobacz post
    Z tego co mi wiadomo awarie pomp SKF tu na forum już kilka razy wystąpiły w 159.
    Nie tylko SKF. Pompa do 159 to jest jakaś aftermarketowa mina.
    WWW.AUTKA.PL - kompleksowa obsługa samochodów

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,084

    Domyślnie

    oryginał polecam i sprawa załatwiona

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał megalanca Zobacz post
    Chodzi o to że pod wpływem temperatury i ciśnienia plastikowy wirnik oddzielił się od osi wałka łożyska,fizycznie nadal znajduje się na wałku ale można nim obracać niezależnie od rolki napędzającej pompę.Nie chciał bym żeby mój post był postrzegany jako hipochondria silnikowa ale temat pękających głowic jest dość powszechny a nikt do końca nie odpowiedział sobie na pytanie dlaczego tak się dzieje po awarii głowicę się spawa lub wymienia wraz z uszczelkami i rozrządem a sprawca awarii ląduje w koszu {mam na myśli pompę którą wymienia się wraz z rozrządem}To jest tylko moja teoria ale faktem jest że samochód w żaden sposób nie sygnalizował usterki gdybym jechał w dalszą trasę już spawał bym głowice.

    - - - Updated - - -

    Od tego chyba jest forum żeby dzielić się spostrzeżeniami wiem że tobie to nie na rękę bo żyjesz z mechaniki.
    No tak jest bo jak goście zmieniają rozrząd to znaczy że zmieniają sam pasek (bo mechanik powiedział że reszta jest jeszcze ok i po co wydawać niepotrzebnie pieniądze) Lub nawet rzeczywiście zmieniają rozrząd (czasem nawet na oryginalny) ale pompa zostaje stara (bo po co zmieniać jak działała i pewnie jeszcze długo będzie - może) lub nawet zmieniają rozrząd i pompę wody ale ta pompa jest (jak się zwracają do mechanika ) jak najtańsza !!! I zakłada się chińskie i niewiadomego pochodzenia
    Na efekty nie trzeba długo czekać czasem pompa po kilkuset kilometrach już leje lub się zaciera.
    To nie dotyczy tylko i wyłącznie marki Alfa Romeo/Fiat tylko wszystkich marek. Jak się serwisuje tak później się jeździ.
    Czasem spotyka się pompy wody jeszcze oryginalne (i z data produkcji ) w samochodzie 15 letnim . Więc można sobie odpowiedzieć jak ktoś zmieniał rozrząd. Nie wspomnieć tez o nie uczciwych mechanikach, którzy mówią że wymienili (nawet starą jakąś pokażą klientowi) a w gruncie rzeczy dalej jeździmy na starej do czasu.
    Owszem czasem wada fabryczna sie zdarzy czy jakiś poszczególny egzemplarz ale to nie jest reguła przecież

  6. #26
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Kimi1988
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa romeo 159 distansive
    Postów
    140

    Domyślnie

    Slawek986 ja miałem taka sytuacje że teraz jak wymieniałem rozrząd i wyciągnąłem pompę wody to mało oczy mi z orbit nie wyszły. Łożyska szumiały niemiłosiernie i do tego cały wirnik latał na boki. Pompa oczywiście nigdy nie zmieniana. A wczoraj rozmowa z wujkiem który ma jakiegoś francuza i "zmieniał" rozrząd u mechanika to wymienił mu ...... sam pasek bo reszta jest ok.

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Pomagałem zmienić kuzynowi rozrząd w Volvo benzynowym. Instrukcja zleca wymianę rozrządu co 120 tys, a pompę wody co drugą wymianę rozrządu.

    Co do pomp SKF. Gdybym był Chińczykiem to podrabiałbym właśnie SKF.
    Ostatnio edytowane przez quba ; 26-05-2017 o 08:50
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. [75] Pompa wody
    Utworzone przez Paproch w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 13:08
  2. [164] pompa wody
    Utworzone przez s_ordak w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 22:49
  3. pompa wody
    Utworzone przez macki2go w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-10-2009, 09:28
  4. [145] Pompa wody
    Utworzone przez pafcioooo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 10:13
  5. [164] Pompa wody
    Utworzone przez NOE w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 08-04-2008, 08:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory