Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Chwilowa przerwa w zasilaniu

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie Chwilowa przerwa w zasilaniu

    Cześć
    Mam kłopot z zasilaniem w samochodzie i nie wiem gdzie moze byc przyczyna. Na wstepie zaznacze, ze akumulator jest sprawny a alternator poprawnie laduje (sprawdzilem dzisiaj rano).

    Opis zdarzenia:
    Po przejechaniu kilkunastu kilometrow zatrzymalem sie i wylaczylem silnik. Po kilku minutach wrocilem do samochodu i juz nie chcial odpalic. Zegary sie swieca, radio gra wiec jakies zasilanie jest. Po nacisnieciu przycisku start ze stacyjki bylo slychac dzwiek rozlanczanego przekaznika a rozrusznik nie krecil. Po odczekaniu kilku minut ( wyglada to tak ze cos zdazylo sie ostudzic) saochod zapalil od strzala.

    Podobna sytuacje juz kiedys mialem (2 lata temu) i spiecie kablami z innym samochodem powodowalo ze samochod odpalal. -> eliminuje to usterke stacyjki.

    Wyglada na to ze cos w ukladzie zasilania z akumulatora powoduje problem. Co to moze byc?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar wiedzmaak
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD M-Jet 16V------------------------ Alfa Romeo 159 2.0 JTDm 170 km
    Postów
    1,735

    Domyślnie

    Przejrzał bym połączenia masowe. Zaczalbym od tego które jest pod podstawa akumulatora jak dobrze pamiętam. Ewentualnie jak problem wystąpi zapnij masę z aku do silnika za pomocą kabli rozruchowych i będziesz widział czy działa czy nie. Jeżeli nie drugi podejrzany to rozrusznik.

    Wysłane z mojego HTC 10 evo przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał porterneon Zobacz post
    Cześć
    Mam kłopot z zasilaniem w samochodzie i nie wiem gdzie moze byc przyczyna. Na wstepie zaznacze, ze akumulator jest sprawny a alternator poprawnie laduje (sprawdzilem dzisiaj rano).

    Opis zdarzenia:
    Po przejechaniu kilkunastu kilometrow zatrzymalem sie i wylaczylem silnik. Po kilku minutach wrocilem do samochodu i juz nie chcial odpalic. Zegary sie swieca, radio gra wiec jakies zasilanie jest. Po nacisnieciu przycisku start ze stacyjki bylo slychac dzwiek rozlanczanego przekaznika a rozrusznik nie krecil. Po odczekaniu kilku minut ( wyglada to tak ze cos zdazylo sie ostudzic) saochod zapalil od strzala.

    Podobna sytuacje juz kiedys mialem (2 lata temu) i spiecie kablami z innym samochodem powodowalo ze samochod odpalal. -> eliminuje to usterke stacyjki.

    Wyglada na to ze cos w ukladzie zasilania z akumulatora powoduje problem. Co to moze byc?
    Kolego a czujnik pod pedałem sprzęgła Ci nie wariuje? Nie miałeś może po wciśniętym sprzęgle komunikatu (Press clutch to start)?

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Kolego a czujnik pod pedałem sprzęgła Ci nie wariuje? Nie miałeś może po wciśniętym sprzęgle komunikatu (Press clutch to start)?
    Nie, na desce rozdzielczej wszystko wyglada tak jak nalezy.

Podobne wątki

  1. Przerwa miedzy elektrodami świecy przy zasilaniu LPG
    Utworzone przez majster w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-07-2014, 15:58
  2. [159] Chwilowa utrata mocy, 2.4 JTD
    Utworzone przez milian w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-04-2014, 11:53
  3. [145] Marchewa chwilowa
    Utworzone przez octavianus w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 12:05
  4. chwilowa utrata mocy w JTD
    Utworzone przez wojtaak w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-05-2013, 12:29
  5. [164] Krótka przerwa w zasilaniu.
    Utworzone przez flup w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 07:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory