Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Stukanie spod podłogi kierowcy. Jak zdjąć tapicerkę?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    239

    Domyślnie Stukanie spod podłogi kierowcy. Jak zdjąć tapicerkę?

    Zlokalizowalem ostatnio stukanie spod podłogi kierowcy, nie było to łatwe bo rozchodziło się po całym aucie. Czy żeby zdjąć tapicerkę i się tam dostać trzeba wyciągać fotel itp? Czy jest jakiś prosty sposób, kilka zatrzaskow, srubek i da się wyjąć? Chodzi tylko o tą część pod nogami kierowcy. Jak się naciska siedząc coś po prostu przeskakuje i to samo dzieje się samoczynnie podczas jazdy.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Argosan
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 150 km
    Postów
    118

    Domyślnie

    Musisz zdemontować fotel, bez tego nie wyciągniesz tapicerki. musisz tez zdemontować próg i boczną osłone tą koło dwigni otiwerania maski, potem powyciągać to z tunelu środkowego i nad pedałami jest chyba śrubka ( nie pamiętam dokładnie albo spinka). Ale nie kojarze niczego co by mogło tam stukac/pukac... patrzyłeś pod autem ? albo lepiej nie masz czegoś ciężkiego pod fotelem kierowcy takiego jak gaśnica ? bo pod tą tapicerką naprawe nie mam pojecia co moglo by pukać chyba że ktoś tam kiedyś grzebał i coś zostawil

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    239

    Domyślnie

    Czy ktoś grzebal, to kto to wie. Mam w tym miejscu delikatne wybrzuszenie, jak się nacisnie nogą, to tak jakby ta wykladzina się delikatnie ugina, przy tym słychać taki stukot. Podczas jazdy też jest ten dźwięk, może faktycznie ktoś coś tam zostawił. Pod miejscem pasażera jest bloga cisza i ta wykładzina nie ma takiego brzucha. Ciężko ściągnąć fotel?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar Argosan
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    AR 159 1.9 JTDM 150 km
    Postów
    118

    Domyślnie

    wybrzuszenie to chyba jest normalne, ja tez tak mam i pod pedałami taki jakby dołek. fotel trzyma się na dwoch srubach z tylu typu torx i jeszcze pas ale ja tego nie odkrecalem tylko dałem fotel do tyłu i juz.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    239

    Domyślnie

    Zaktualizuje o film. Nie zrobilem tego, ale teraz jest już tak strasznie że nie mogę. Dalej nie mam pewności czy to to miejsce. Przy malych prędkościach słychać takie pukanie wewnątrz, obstawiam, że to może być to? Czy u was też w tym miejscu tak stuka?

    https://youtu.be/IEV4Hc9VPHs

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159, 1.9 150 KM, 2006 r.
    Postów
    113

    Domyślnie

    podobno takie objawy dają zużyte gumy na stabilizatorze. możesz też przyjrzeć się dużej tulei na dolnym wahaczu

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    To stuka wykrzywiona wykładzina, która pręży. Wątpię, żeby to stukało w czasie jazdy. Połóż na tym jakiś ciężarek żeby docisnąć i zrób test drogowy.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Jestem podobnego zdania jak quba - wykładzina jest rozszerzona w tym miejscu (od wilgoci i ciepła) i strzela jak kapsel od Frugo.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2013
    Auto
    Giulia rwd 200
    Postów
    239

    Domyślnie

    Tak, racja, nie ma to nic wspólnego z wykładziną. Nagralem dźwięk, słabo słychać ale słychać. Od 9 sekundy (wcześniej są trzaski z telefonu) trzeba się wsłuchać. Głuche stuki z okolicy lewego przedniego koła, nieslyszalne z zewnątrz.
    https://youtu.be/k_wDvOGRuAk

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    20zł i na stację kontroli pojazdów - niech szarpią przodem. Ewentualnie sam dźwignij przód i podłóż na klockach i szarp za koło, potem je odkręć i diagnozuj dalej. Im więcej rzeczy wykluczysz, tym mniej będzie potencjalnych winnych
    Jak to słychać tylko w czasie jazdy i do tego przy skręconych kołach to może być przegub zewnętrzny.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-01-2016, 04:40
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-01-2015, 20:49
  3. stuki spod podłogi
    Utworzone przez marciano0 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 19:40
  4. Stukanie spod maski w trakcie jazdy
    Utworzone przez Kierasino w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-04-2010, 14:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory