Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Brera 2,4 modyfikacje - koszt

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Cytat Napisał Oja Zobacz post
    Były jakieś błędy konstrukcyjne, najczęściej był problem w kolektorze ssącym - psuły się klapki w kanałach dolotowych, auto traciło moc. Lepiej kupić poprawiony silnik (no i dodatkowo ma więcej mocy). Ogólnie poprawiali coś we wtryskach i zawór EGR - tak słyszałam, nie byłam przy tym

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
    Kolektor dolotowy w obu wersjach jest ten sam i obu wersji dotyczy problem z urywającymi się klapkami. Klapki trzeba wyrzucić, a otwory zaślepić/zaspawać lub wsadzić kolektor ze 156 z silnikiem 2,4 20V.
    Zawór EGR również jest ten sam. Oja, nie twórz mitów. Różnica była we wspomnianej wyżej turbinie, wtryskach i pompie CR. No i inny program. To wszystko.

  2. #12
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    W 2.4 urwać kapkę to trzeba mieć szczęście ale rozszczelnienie na ośkach to normalka.

  3. #13
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar iwan9405
    Dołączył
    04 2017
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Brera 2.4
    Postów
    16

    Domyślnie

    W 2,4 jtdm nie urywały się klapki

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Brak
    Postów
    27

    Domyślnie

    Panowie, szczerze? Koszty chciałem znać, ale ja traktuję Brerę jako auti na dożywocie, które postawie sobie w garażu za 20 lat i wyjadę w niedziel. Trzeba będzie to wolę w niej wymienić silnik niż zmienić na Audi/BMW czy ciś innego, takie mam do tego podejście. Nie zmienia to faktu że aktuaknie będę ją wykorzystywał do dlugich orzelotów typu Italia-Polska. Oczekuję więc też niezawodności jako takiej i przelotowki 180-200km/h

  5. #15
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To chcesz znać koszty czy hodować na kocyku przez 20 lat klasyka? Przy lataniu w trasy to kolejnych 20 lat nie dożyje przy kręceniu sie w okół komina z reszta też,a żeby postawić i hodować do jeżdżenia w weekendy za 20 lat to odpuść 2.4 i może nawet Brere bo to nie jest auto kolekcjonerskie. Druga kwestia przelotówka Brera 180-200? Kup sobie dobre stopery do uszu bo powyżej 150 lansiarskie bezbramkowe drzwi o sobie przypominają
    Ostatnio edytowane przez Pływak ; 02-06-2017 o 20:00

  6. #16
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Kup Maserati z v8 na takie przygody a nie się w popierdółki bawisz.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Brak
    Postów
    27

    Domyślnie

    Jak zrzute zrobicie hahahaa

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Oja
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Bogdanowo (Oborniki)
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm 2007 r.
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pływak Zobacz post
    To chcesz znać koszty czy hodować na kocyku przez 20 lat klasyka? Przy lataniu w trasy to kolejnych 20 lat nie dożyje przy kręceniu sie w okół komina z reszta też,a żeby postawić i hodować do jeżdżenia w weekendy za 20 lat to odpuść 2.4 i może nawet Brere bo to nie jest auto kolekcjonerskie. Druga kwestia przelotówka Brera 180-200? Kup sobie dobre stopery do uszu bo powyżej 150 lansiarskie bezbramkowe drzwi o sobie przypominają [emoji38]
    Eee, ja tam nie mam problemów w kontekście hałasu/drzwi przy 180. Brerą na trasie to ciężko się pohamować żeby jechać wolniej niż 180

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Oja
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    Bogdanowo (Oborniki)
    Auto
    Alfa Romeo Brera 2,4 JTDm 2007 r.
    Postów
    19

    Domyślnie

    Cytat Napisał SliwusBuu Zobacz post
    Kolektor dolotowy w obu wersjach jest ten sam i obu wersji dotyczy problem z urywającymi się klapkami. Klapki trzeba wyrzucić, a otwory zaślepić/zaspawać lub wsadzić kolektor ze 156 z silnikiem 2,4 20V.
    Zawór EGR również jest ten sam. Oja, nie twórz mitów. Różnica była we wspomnianej wyżej turbinie, wtryskach i pompie CR. No i inny program. To wszystko.
    Aha. No miałam info od ludzi co się niby na alfach znają, ale w sumie to przy każdej marce się wymądrzali. Dopytam ich o tą kwestię przy okazji Ale widzę też, że co człowiek to inna opinia, także ta techniczna... No ale tak ostatecznie to chyba lepiej celować w tą wersję 210 KM? Czy niepotrzebnie sobie utrudniałam życie przy zakupie upierając się przy tej wersji

    Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    mam
    Postów
    4,287

    Domyślnie

    To, że komuś halas nie przeszkadza nie znaczy, ze go nie ma. Zrobilem Brera w trasie już jakieś 35k km i powyzej 150 jest juz wyraznie głośno i jedynie ktoś kto nie jechał innymi autami wyzszej klasy może twierdzić, ze jest cicho. Baa nawet 159 jest ciut cichsza od Brery. Chcialem nawet kiedys uszczelki do drzwi zakupic nowe w ASO ale znajomy ktory to zrobil uswiadomil mnie, ze lepiej te 2k zl wydac na co innego

    Co do pytania o 200 vs 210. Tak niepotrzebnie sobie utrudnialaś poszukiwania zawężając je tylko do wersji 210km.

Podobne wątki

  1. [159] Modyfikacje/upgrade elektroniki w 159/Brera/Spider, co można wyciągnąć po CANie?
    Utworzone przez Carlo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 19:48
  2. [75] Modyfikacje przedniej osi
    Utworzone przez Pituś w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 12-02-2017, 16:25
  3. AR Brera 2.2 JTS modyfikacje
    Utworzone przez gorges w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2016, 20:32
  4. 166 - 2.4 JTD 10V 140 KM CF3 modyfikacje
    Utworzone przez Kowalm w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-03-2015, 22:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory