Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Temat: maglownica? a może pompa?

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Mam pewną teorię. Niestety nie udowodnię jej bo nie jestem inżynierem
    Rozszczelnił mi się wąż od wspomagania biegnący z przekładni do pompy. Jest najdłuższy i właśnie ta gumowa część została dorobiona (zakuta). W warsztacie powiedzieli że w oryginalnym wężu jest dławik, który zmniejsza pulsowanie oleju i tym samy hałas pracy wspomagania. Po założeniu tego dorobionego węża (bez dławika bo się podobno nie dało co uważam za bzdurę bardziej się nie chciało) moim uszom zaczęły dochodzić dziwne dźwięki znane głównie z czasów gdy przysłuchiwałem się koparkom pracującym na budowie. Machnąłem na to ręką bo nie wydam 650 pln na wąż, który powinien działać całe życie auta i nie dlatego , ze nie mam, ale dla zasady
    A teraz teoria dotycząca Twego auta.. Masz stare węże, które moim zdaniem już nie trzymają swoich parametrów podobnie jak węże w układach hamulcowych i zwyczajnie zakłócają przyjęty przez producenta poziom pulsowania, ciśnienia etc. Ta akcja z 4000 obrotów mogła zacząć proces po którym czeka Cię szukanie wycieków w układzie.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Hesus88
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Praga( ta czeska)
    Auto
    Daewoo Nubira II była, Alfa 159 1.9 JTDm16v jest
    Postów
    315

    Domyślnie

    hmm... cholera wie... niemniej ktos moze jeszcze obejrzal filmik i sie wypowie?

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pawcio
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 159 1750 TBI
    Postów
    614

    Domyślnie

    Witam i odświeżam temat! Niedawno zakupiłem 159-tke w wersji TBI. Niestety od kilku dni dość mocno wyje pompa wspomagania,postanowiłem więc wymienić płyn i trochę przepłukać zbiorniczek i cały układ. Stary płyn był mocno brudny,taki brunatny,nowy który kupiłem był zielonkawy. Niestety obawiam się że nic nie wniosłem tym manewrem, ponieważ jak wyła,tak wyje dalej! Zauważyłem że płyn dość mocno się pieni. Bardzo mnie to niepokoi! Jakie są Wasze sugestie? Jakie koszta poniosę?
    ...samochód to najbardziej zbliżona do żywej istoty rzecz, jaką potrafi stworzyć człowiek...

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar SliwusBuu
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Mazda MX5 NBfl 1.8l, Alfa Romeo 159 2,4 JTDm 2006r.; Alfa Romeo 156, 1.9 JTD 115KM - była
    Postów
    1,075

    Domyślnie

    Jeśli z sitkiem w zbiorniczku wszystko jest ok, to poszukaj nieszczelności w wężu prowadzącym olej ze zbiornika do pompy. Prawdopodobnie zasysa gdzieś powietrze.

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar mandaryn
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    ALFA ROMEO 159 SW Q4 TI
    Postów
    28

    Domyślnie

    W mojej belli też z dnia na dzień pojawiło się wycie zaraz po uruchomieniu z każdym skretem kierownicy się nasilało. Stan płynu okazał się trochę poniżej minimum. Zamówiłem go jednak zanim przyszedł, pompa zaczęła wyć już non stop.
    Po pokonaniu 15 km zcisnolem przewody prowadzące do zbiorniczka. Po kolejnym takim ruchu buczenie ustalo. Wniosek musiało się dostać gdzieś powietrze z powodu zaniskiego stanu w zbiorniczku. Po tym manewrze i późniejszym uzupełnieniu płynu zapomniałem o problemie.[emoji16]

    Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Pompa Vacum co może pójść źle ?
    Utworzone przez Hubert156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-12-2016, 16:20
  2. [159] Pompa paliwa 159 JTDM pilnie szukam - może być martwa :)
    Utworzone przez Mr_Kain w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 11:58
  3. Maglownica/pompa wspomagania
    Utworzone przez tomek.rynkar w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 11:36
  4. [145] Padająca maglownica, pompa ?
    Utworzone przez Allkey w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 08:13
  5. [164] czujnik ciśnienia oleju? może pompa?
    Utworzone przez mar222 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 19:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory