Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: 2.4 wibracje na postoju, ciężka zmiana biegów, sekundowe spadki mocy (gaśnięcie?)

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie 2.4 wibracje na postoju, ciężka zmiana biegów, sekundowe spadki mocy (gaśnięcie?)

    Witajcie. Uporałem się już z moimi nieszczelnymi przewodami wspomagania i wymieniłem zawór zwrotny pompy wspomagania, ciekawy przypadek miałem Pasek wielorowkowy wyczyszczony, alternator też, przechodzę do innych problemów. Do pełni świetności pozostały klocki, tarcze, opony, felgi, polerka i wycięcie DPF, EGR i klap kolektora + wizyta u Cinka ;p (plus ogarnięcie czemu w kilku miejscach jest zawsze olej mimo, że olej nie wycieka...)

    1. Auto mocno wibruje na postoju, nie słychać żadnych stuków, trzasków, nic z tych rzeczy. Co najciekawsze, bardzo wibruję po stronie KIEROWCY natomiast po stronie pasażera praktycznie w ogóle. Mam delikatne chrobotanie (tak jakby blacha o blachę), gdy zjeżdżam np. z leżącego policjanta przednimi kołami. Poduszka pod silnikiem?

    2. Dosyć ciężko zmienia się biegi, zwłaszcza, gdy się redukuję. Nie jest tak, że nie wchodzą, wyskakują czy walą po zębatkach. Po prostu (najczęściej przy redukcji) jest wyczuwalny dosyć mocny opór i chrupnięcie (płynące tylko z drążka zmiany biegów) kiedy bieg wchodzi. Poduszka pod silnikiem, poduszka skrzyni biegów, synchronizator?

    3. A tu jest dosyć ciekawa sprawa - czasem, bardzo rzadko, przy szybkim ruszaniu z postoju (kiedy się trzeba zebrać włączając się do ruchu...) albo podczas spokojnej jazdy gdy ODEJMUJĘ gazu, auto zachowuje się dokładnie tak, jakby na dosłowną sekundę ktoś wyłączył silnik (sekundę, czasem krócej, przy spokojnej jeździe to tylko delikatne "szarpnięcia"). Tutaj nie mam absolutnie żadnych pomysłów, co to może być. Nakieruje mnie ktoś? ^^

    Proszę o porady na co popatrzeć, czym się kierować itp. ^^

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar magil
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    LHR
    Auto
    Nuova Bravo, 159
    Postów
    13,769

    Domyślnie

    Cytat Napisał gziemzik Zobacz post
    3. A tu jest dosyć ciekawa sprawa - czasem, bardzo rzadko, przy szybkim ruszaniu z postoju (kiedy się trzeba zebrać włączając się do ruchu...) albo podczas spokojnej jazdy gdy ODEJMUJĘ gazu, auto zachowuje się dokładnie tak, jakby na dosłowną sekundę ktoś wyłączył silnik (sekundę, czasem krócej, przy spokojnej jeździe to tylko delikatne "szarpnięcia"). Tutaj nie mam absolutnie żadnych pomysłów, co to może być. Nakieruje mnie ktoś? ^^
    To może być zacięty EGR.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał gziemzik Zobacz post
    2. Dosyć ciężko zmienia się biegi, zwłaszcza, gdy się redukuję. Nie jest tak, że nie wchodzą, wyskakują czy walą po zębatkach. Po prostu (najczęściej przy redukcji) jest wyczuwalny dosyć mocny opór i chrupnięcie (płynące tylko z drążka zmiany biegów) kiedy bieg wchodzi. Poduszka pod silnikiem, poduszka skrzyni biegów, synchronizator?
    Sprawdziłbym poziom oleju w przekładni (tj. wymienił, uzupełniając do właściwego poziomu). Dodatkowo regulacja cięgien przy wybieraku.
    159 1.9 JTDm 16V '06 => 2.2 JTS '07 => 1750 TBi '09 => 3.2 JTS Q4 '06 => 159 2.2 JTS '08, Nuova Bravo 1.4 T-Jet '10

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    159 2.4 210km
    Postów
    104

    Domyślnie

    [MENTION=25095]magil[/MENTION] dzięki ^^ Może będziesz wiedział, mam do Ciebie jeszcze jedno pytanie - otóż... to będzie długi opis:

    Podczas UWAGA powolnej jazdy, tak, cholera, powolnej, na biegach 1-2-3, gdy puszczam pedał gazu słuchać metaliczne tarcie, tak jakby ktoś dosłownie włączył mi przed nosem cyrkulatkę! Na początku były to bardzo ciche tarcie, teraz jest głośniejsze. Czasami warczy cholernie głośno, ale wystarczy dodać gazu żeby zwiększyć obroty i wraca do swojego normalnego dźwięku. Otwarłem maskę i zacząłem słuchać, gdzie źródło tego dźwięku się znajduje i wychodzi na to, że z tyłu silnika (w sensie, od strony szyby). Problem w tym, że nie ma tam absolutnie nic, prócz poduszek silnika i maglownicy, albo przynajmniej jak oglądam i zaglądam to nie widzę tam nic innego, co mogło by w taki sposób ciąć metal. Czy ten dźwięk może wydawać już totalnie rozwalona poduszka? Czyyyy... nie wiem, dwumas wydaje mi się sprawny, bo nie ma problemów z przyśpieszaniem, nawet zrobiłem test, wrzuciłem szósty bieg mając 60khm na budziku i 800 obrotów wciskając gaz do podłogi i nie było absolutnie żadnych problemów... Co więcej, zauważyłem też, że sam silnik na postoju BARDZO się trzęsie, nie jestem pewny, ale wcześniej się tak nie trząsł...

    I na koniec, zagadka u Tadka - poziom wszystkich płynów się zgadza, sprawdziłem dosłownie wszystko, więc... co mi może KAPAĆ z wyraźnym dźwiękiem KAPANIA wody o coś, kiedy przejadę np. 20 kilometrów i wyłączę silnik?

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    I na koniec, zagadka u Tadka - poziom wszystkich płynów się zgadza, sprawdziłem dosłownie wszystko, więc... co mi może KAPAĆ z wyraźnym dźwiękiem KAPANIA wody o coś, kiedy przejadę np. 20 kilometrów i wyłączę silnik? [/QUOTE]

    wiesz jak dziala klimatyzacja ?

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    To nie kapanie tylko cykanie studzącego się metalu, przeważnie osłon termicznych wydechu.

    A przy okazji jak sprawdzić poziom oleju w skrzyni? Jest miarka jak w 156?
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. [159] Wibracje na postoju
    Utworzone przez hipcio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-01-2017, 18:28
  2. Alfa 156 2.0 jts spadki mocy wypadanie zaplonu.
    Utworzone przez Newman w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-05-2015, 17:22
  3. [159] Gwałtowne spadki mocy powyzej 4 000 rpm
    Utworzone przez Hesus88 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 20:48
  4. Spadki mocy przy przyspieszaniu
    Utworzone przez mario1662.4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 13:55
  5. Odpowiedzi: 44
    Ostatni post / autor: 24-10-2012, 00:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory