Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Body komputer spalił się w warsztacie...

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lisu
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    92

    Domyślnie Body komputer spalił się w warsztacie...

    Panowie problem mam niemały, a zaczęło się całkiem niewinnie.
    Opiszę całą sprawę, kilka wątków poruszałem już w innych miejscach, sprawa się ciągnie i chyba wszystko układa się w całość.

    Kilka miesięcy temu miałem stłuczkę, niewielkie uszkodzenie przedniego zderzaka. Naprawa z ubezpieczenia- wymiana na nowy oryginalny zderzak i lakierowanie.
    Po odbiorze autka pierwszy zonk- nie działa mi moduł świateł dziennych (taki dżinks który powoduje że w pozycji "0" puszcza 30% na światła drogowe)- zamiast tego w pozycji "0" świeci się normalnie przód i tył (światła pozycyjne)- nie można ich wyłączyć w trakcie jazdy. Szybki telefon do warsztatu- "a to pewnie jakaś błahostka, niech pan podjedzie, zobaczymy" No i zaczęło się. Jeździłem kilka razy, kilka razy zostawiałem autko, sprawdzone było wszystko, wymieniony modułek świateł, sprawdzane kabeli, odłączany akumulator- ciągle ten sam problem. Ostateczna diagnoza- body komputer (moduł BSI) dostaje fałszywe info że świecą się cały czas pozycyjne. Trzeba wymienić. No ale wie pan, to już nie ma żadnego związku z tym zderzakiem itd, itp. Lekko zniecierpliwiony jestem, bo na taksówki z i do warsztatu wydałem niemało, no i auto potrzebne mi jest do pracy (dojazdy po 160 km 2x w tygodniu). No ale że warsztat do tej pory zaufany, jakoś się dogadaliśmy, wyłożyłem im swoje racje, że przecież oddałem im sprawne auto, jeździli nim do lakierni, odpinali kable, podpinali, mogło pójść jakieś zwarcie, koniec końców oddali auto uszkodzone. Więc umówiliśmy się że będzie 50/50. Dodam że w między czasie pojawił się nowy objaw- wyświetlała się otwarta klapa bagażnika. Podejrzewałem mikrostyk (zgodnie z kilkoma tematami tu na forum), ale diagnoza warsztatu- mikrostyk ok, to też wina Body komputera, trzeba wymienić.

    No dobra, umówiliśmy się ponownie, że podjadę na 15 minut, że muszą sobie wymontować ten komputer żeby spisać numer i problem się powiększył. Do tej pory po prostu musiałem jeździć na xenonach i ignorować info o otwartej klapie. Natomiast po wymontowaniu kompa i włożeniu go na miejsce skopciło się coś przy jednej wtyczce. No trochę mnie siekło bo auto unieruchomione :/ Szefowi chyba trochę głupio się zrobiło, oddał mi auto żony i obiecał że zagęści ruchy, że ogarną, kupią, mają znajomka który programuje, będzie dobrze.

    Sprawa mnie niepokoi, dlatego chciałbym poradzić się Was, jeśli ogarniacie trochę ten temat, może mieliście problem podobny...
    -Boję się że wsadzą nowego kompa który zaraz znowu się sfajczy (no bo skąd poszło to zwarcie?)
    -Czy rzeczywiście wstępna diagnoza żę wszystkiemu winny jest ten BSI może być słuszna?
    -Czy dobranie używanego BSI (i programowanie jak zgaduję?) może stanowić jakiś znaczny problem kosztowy/czasowy- zwłaszcza czasowy, bo za 16 dni zaczynam urlop i auto by się jednak przydało.

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Zdjęcie zderzaka (przód) to odłączenie dwóch wtyczek halogenów oraz rozłączenie czujników parkowania (o ile są). Tak więc nie ma możliwości uszkodzenia bez dodatkowego "grzebania" w instalacji elektrycznej.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar taczka464
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Ł
    Auto
    AR 159 1.9 8v + chip była , AR 159 TBI TI jest, Crosswagon + chip jest
    Postów
    536

    Domyślnie

    Moim zdaniem to czysto przypadkowe nałożenie sie awarii.

  4. #4
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,469

    Domyślnie

    A nic nie spawali ?
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlfaOne
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Oława
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 8v 156km/332Nm
    Postów
    278

    Domyślnie

    Zwara zawsze mogla sie zrobic..
    Np. W instrukcji jest napisane żeby po kablach w zimie nie odpalac bo mozna komp zjarać, z własnego doświadczenia jak kiedyś podpinałem interfejs obd nie fiatowski to klapa bagaznika sama sie otwierala ..wiec rzeczywiscie elektronika komputera jest delikatna.
    Samochód jest czymś więcej niż naszą własnością, jest cząstką nas, naszą wizytówką. Można powiedzieć, że jak piękna kobieta, zegarek czy nóż jest to kolejna "biżuteria" dla prawdziwego faceta..
    Alfa Romeo 159

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lisu
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    92

    Domyślnie

    Wiecie co, mi nie chodzi o to żeby zwalać to na warsztat i się wykłócać czyja wina i kto płaci. Wszystko na razie jest w przyjaznej atmosferze i jakoś się dogadaliśmy.
    Czy było spawane? Mam nadzieję że nie, bo i po co? Ufam że wstawili ori zderzak tak jak się umawialiśmy.
    Napisałem tego posta, bo zastanawiam się czy problem ze światłami i klapą może wynikać z tego zepsutego BSI (który teraz i tak jest do wymiany bo się zjarał), czy też może wynikać z czegoś innego i zaraz zjara mi się na wakacjach nowy komputer.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Moja uwaga - używanie wszelkiego rodzaju "wynalazków" takich jak moduły do świateł dziennych zapalające w pozycji "0" światła powodują fałszywe napięcie w systemie. Komputer nie myśli i albo działa albo ulega awarii.
    Ostatnio edytowane przez Marek156/159sw ; 17-06-2017 o 09:53

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Szczególnie przy listwie CAN takie rzeczy mogą się zdarzyć, jeśli ingerujemy w układ elektroniki. Co spowodowało uszkodzenie BC nie da się wywróżyć przez internet. Nawet rzeczoznawca miał by z tym problem. Przed wymianą czegokolwiek najpierw usuń ten wynalazek do świateł.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lisu
    Dołączył
    11 2014
    Auto
    159 SW 1,9 JTDM 150 KM
    Postów
    92

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Szczególnie przy listwie CAN takie rzeczy mogą się zdarzyć, jeśli ingerujemy w układ elektroniki. Co spowodowało uszkodzenie BC nie da się wywróżyć przez internet. Nawet rzeczoznawca miał by z tym problem. Przed wymianą czegokolwiek najpierw usuń ten wynalazek do świateł.
    Ten wynalazek to polecany tu na forum moduł, działał niezawodnie u mnie przez 2 lata i u poprzedniego właściciela też kilka lat, więc nie sądzę żeby był problemem. A robotę robił, bo szkoda xenonów w dzień palić na dojazdach do sklepu/pracy itp. Zresztą pierwsze co było zrobione to wywalony ten moduł i auto wciąż na pozycji "0" paliło pozycyjne.

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lisu Zobacz post
    Ten wynalazek to polecany tu na forum moduł, działał niezawodnie u mnie przez 2 lata i u poprzedniego właściciela też kilka lat, więc nie sądzę żeby był problemem. A robotę robił, bo szkoda xenonów w dzień palić na dojazdach do sklepu/pracy itp. Zresztą pierwsze co było zrobione to wywalony ten moduł i auto wciąż na pozycji "0" paliło pozycyjne.
    Trop prowadzi ewidentnie do świateł. Czy ten moduł nie był odpowiedzialny, tego nikt nie wie. Ale jeśli go nie ma to nie może nic uszkodzić...

Podobne wątki

  1. [Giulietta] body komputer.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 25-12-2018, 16:45
  2. [Giulietta] 1.4 MA 170 CV gdzie znajdę body komputer.
    Utworzone przez bubu321 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-02-2013, 19:39
  3. Body komputer (Moduł Komfortu)
    Utworzone przez wylly w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 17-07-2011, 11:40
  4. Pomocy JTDm spalił olej
    Utworzone przez czarek145 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-12-2010, 09:11
  5. Body komputer wyrzuca błąd temperatury
    Utworzone przez xree w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-02-2010, 13:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory