Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Strasznie dymi przy dodawaniu gazu!! Pomocy

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    W mojej 159 miałem wartości korekt na poziomie 0,8-1, poza 3 wtryskiem gdzie 2.4-2.8. I dymienia ZERO. Korekty sprawdzał Mirek (sdero) i sam mówił, że trzeci wtrysk słychać. A u mnie ZERO dymienia, nawet przy zmianach biegów w okolicy 4 tys. Więc takie korekty to na pewno nie są powodem dymienia. Sprawdź dolot. Jeśli nie to, to zacznie się szukać dalej. Ale na moje, to korekt złych nie masz. Widziałem gorsze

    P.s I nie mam dpf'a.
    To jutro od rana sprawdzam dolot. Trochę mnie uspokoiłeś, że to nie wtryski. A co do dpfa to też go nie posiadam i całe szczęście bo też podobno potrafi dać w kość i po kieszeni

  2. #12
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Cytat Napisał wprpiotrwpr Zobacz post
    Te korekty nie są najlepsze moim zdaniem, ale pomijając to i przechodząc do doładowania, to coś tam brakowało do ideału ale naprawdę niewiele i mechanik powiedział, że jest to w normie. Sama turbina była wymieniana w przeciągu ostatniego roku, a nawet jeszcze wygląda jak nówka, niemniej jednak jutro zrobię wykres i wrzucę foto. Myślisz, że to turbo jest winowajcą dymienia?

    Przyczyną dymienia jest nadmiar paliwa lub niedobór powietrza. Jeśli masz korektę (+) to oznacza, że ten wtrysk nie podaje dość paliwa i trzeba zwiększyć dawkę. Czy taki wtrysk leje? No raczej nie on może być przypchany. Oczywiście przyczyn takiej korekty może być więcej.
    Czy turbina winna? Może jest niewydolna, może jest dziura w dolocie,a może nie działają łopatki geometrii. To wszystko pokaże ciśnienie doładowania.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Przyczyną dymienia jest nadmiar paliwa lub niedobór powietrza. Jeśli masz korektę (+) to oznacza, że ten wtrysk nie podaje dość paliwa i trzeba zwiększyć dawkę. Czy taki wtrysk leje? No raczej nie on może być przypchany. Oczywiście przyczyn takiej korekty może być więcej.
    Czy turbina winna? Może jest niewydolna, może jest dziura w dolocie,a może nie działają łopatki geometrii. To wszystko pokaże ciśnienie doładowania.
    Jak nie znajdę jutro dziury w dolocie to zrobię jak radzisz. Powiedz mi tylko jak możesz jak dokladnie przeprowadzić owy wykres. Rozumiem ze w fesie ustawia wykres doładowania pożądanego i faktycznego, ale chodzi mi jaki odcinek przejechać i jak jechać czy normalnie czy budować do maksymalnych obrotów. Z góry dzięki za pomoc

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Przyczyną dymienia jest nadmiar paliwa lub niedobór powietrza. Jeśli masz korektę (+) to oznacza, że ten wtrysk nie podaje dość paliwa i trzeba zwiększyć dawkę. Czy taki wtrysk leje? No raczej nie on może być przypchany. Oczywiście przyczyn takiej korekty może być więcej.
    Czy turbina winna? Może jest niewydolna, może jest dziura w dolocie,a może nie działają łopatki geometrii. To wszystko pokaże ciśnienie doładowania.
    Jak nie znajdę jutro dziury w dolocie to zrobię jak radzisz. Powiedz mi tylko jak możesz jak dokladnie przeprowadzić owy wykres. Rozumiem ze w fesie ustawia wykres doładowania pożądanego i faktycznego, ale chodzi mi jaki odcinek przejechać i jak jechać czy normalnie czy budować do maksymalnych obrotów. Z góry dzięki za pomoc

  4. #14
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    Wielkie dzięki za cenne wskazówki. Winowajca okazał sie filtr powietrza, który był poprostu w opłakanym stanie. Po wymianie ani dymka nawet przy 4 tys obrotów.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 20:51
  2. Dym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez nowy147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 21:53
  3. Puka przy dodawaniu gazu JTD
    Utworzone przez marsel w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 19:05
  4. gwiżdże przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez bija22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 08:50
  5. [146] brak mocy i strzelanie przy kolektorze ssacym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Karol_PKAR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory