Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Strasznie dymi przy dodawaniu gazu!! Pomocy

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie Strasznie dymi przy dodawaniu gazu!! Pomocy

    Witam szanownych kolegów. Mam nie mały problem. Od kilku dni zauważyłem, że podczas dodawaniu gazu z rury wydechowej wydobywa się ciemno szary/czarny dym. Gdzieś dwa tygodnie temu zauważyłem ostre dymienie przy mocnym wciśnięciu gazu i redukcji. Dymienie było na tyle mocne, że widziałem za sobą w lusterku niezłą czarną chmurę i myślałem, że owe dymienie pojawia się tylko w takiej sytuacji. Dziś jadąc za swoją partnerką, która prowadziła naszą 159-tke innym autem po prostu się zdenerwowałem delikatnie mówiąc. Otóż dymienie pojawiało się niemal przy każdym przyśpieszeniu, ruszaniu ze świateł itp., a uwierzcie mi, że moja partnerka do brawurowych kierowców nie należy a wręcz przeciwnie i myślę, że maks kręci Alfę do 2,5 tys. obr. Po powrocie podłączyłem kompa i okazało się, że wtryski pokazują bardzo zróżnicowane wartości co chyba raczej nie powinno mieć miejsca przy poprawnym działaniu wtrysków. Niestety nie znam się na temacie bo pomimo ego, iż posiadałem kila diesli nigdy problemów z wtryskami i takim dymieniem nie miałem więc muszę prosić was o pomoc i sugestie co robić dalej. Niestety wydaje mi się, że będę musiał zregenerować wszystkie wtryski ale poczekam na opinie kogoś kto zna się na temacie. Poniżej zdjęcie wartości na biegu jałowym.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170616_001.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	114.9 KB
ID:	230207  

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar majkelmu
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    była alfa romeo 145 1,6 TS '00, jest Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm
    Postów
    487

    Domyślnie

    Najpierw sprawdź czy nie masz nieszczelności w dolocie

    Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał majkelmu Zobacz post
    Najpierw sprawdź czy nie masz nieszczelności w dolocie

    Wysłane z mojego SM-T815 przy użyciu Tapatalka
    NA pierwszy rzut oka wszystko wygląda ok ale jeszcze jutro wymienię filtr powietrza i przejrzę dokładnie cały dolot. Być może się mylę ale wydaje mi się, że nieszczelność w dolocie nie powinna mieć wpływu na taki odczyt wtrysków, który jest bardzo dziwny jak dla mnie.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Przejrzyj ten dolot. Nie słychać może bardziej gwizdania? Te wartości jeszcze nie są jakoś szczególnie złe, pierwszy może być trochę przytkany - kup jakiś dodatek do paliwa typu diesel spulung. Ale najpierw dolot i potem zawór EGR do sprawdzenia.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Przejrzyj ten dolot. Nie słychać może bardziej gwizdania? Te wartości jeszcze nie są jakoś szczególnie złe, pierwszy może być trochę przytkany - kup jakiś dodatek do paliwa typu diesel spulung. Ale najpierw dolot i potem zawór EGR do sprawdzenia.

    Ok jutro przejrzę dolot dokładnie. Co do egr to wydaje mi się, że jest wyłączony. Jeśli ktoś może potwierdzić, lub zaprzeczyć odnośnie EGR będę wdzięczny (zdjęcie poniżej).
    Mam jeszcze pytanie, czy nieszczelny dolot może wpływać na wtryski?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170616_009.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	95.8 KB
ID:	230208  
    Ostatnio edytowane przez wprpiotrwpr ; 16-06-2017 o 18:54

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    Jak koledzy piszą, sprawdź najpierw dolot. Ja tydzień temu odbierałrm jedno z aut z serwisu.
    Profilaktycznie przed latem, prosiłem o wymycie intercoolera.
    Po odebraniu auta, przy dodawaniu gazu kopcił jak Kraz. Okazało się, że źle dokrecili dolot i łapał lewe powietrze.
    Po dokreceniu problem ustał.
    Więc nieszczelność może, a nawet ma wpływ na dymienie.

    Pozdrawiam

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał marti Zobacz post
    Jak koledzy piszą, sprawdź najpierw dolot. Ja tydzień temu odbierałrm jedno z aut z serwisu.
    Profilaktycznie przed latem, prosiłem o wymycie intercoolera.
    Po odebraniu auta, przy dodawaniu gazu kopcił jak Kraz. Okazało się, że źle dokrecili dolot i łapał lewe powietrze.
    Po dokreceniu problem ustał.
    Więc nieszczelność może, a nawet ma wpływ na dymienie.

    Pozdrawiam
    Ok, dzięki za radę. Ostatnio też miałem czyszczony intercooler, kolektor itp. tak więc może rzeczywiście coś źle poskładali więc wszystko jutro dokładnie sprawdzę. Amoże wiesz czy nieszczelność w układzie dolotowym może mieć wpływ na wtryski?

    - - - Updated - - -

    Odczyt z komputera z pierwszego posta zarejestrowałem przy temp. ok. 70 st. natomiast przy 90st. sytuacja wyraźnie się zmienia, a najwyraźniej na 3 i 4 wtrysku. Praktycznie jak by się zamieniły wartościami. Poniżej foto. pierwsze przy 70 st. drugie przy 90st. Co to może oznaczać?
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170616_001.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	114.9 KB
ID:	230227   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20170616_014.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	80.9 KB
ID:	230229  
    Ostatnio edytowane przez wprpiotrwpr ; 16-06-2017 o 21:14

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Te korekty raczej nie są przyczyną dymienia. Korekta jest po to aby wyrównać i ustabilizować pracę silnika. Wsiądź do samochodu ustaw sobie żądanie i faktyczne doładowanie i pokaż wykres. Najlepiej w czasie jazdy.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Alfa 159 1.9 JTDm 16v
    Postów
    67

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Te korekty raczej nie są przyczyną dymienia. Korekta jest po to aby wyrównać i ustabilizować pracę silnika. Wsiądź do samochodu ustaw sobie żądanie i faktyczne doładowanie i pokaż wykres. Najlepiej w czasie jazdy.
    Te korekty nie są najlepsze moim zdaniem, ale pomijając to i przechodząc do doładowania, to coś tam brakowało do ideału ale naprawdę niewiele i mechanik powiedział, że jest to w normie. Sama turbina była wymieniana w przeciągu ostatniego roku, a nawet jeszcze wygląda jak nówka, niemniej jednak jutro zrobię wykres i wrzucę foto. Myślisz, że to turbo jest winowajcą dymienia?

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    07 2013
    Mieszka w
    PO
    Auto
    Alfa Romeo powered by @sdero - była/ Obecnie Volvo V60 CC T5 AWD
    Postów
    1,128

    Domyślnie

    W mojej 159 miałem wartości korekt na poziomie 0,8-1, poza 3 wtryskiem gdzie 2.4-2.8. I dymienia ZERO. Korekty sprawdzał Mirek (sdero) i sam mówił, że trzeci wtrysk słychać. A u mnie ZERO dymienia, nawet przy zmianach biegów w okolicy 4 tys. Więc takie korekty to na pewno nie są powodem dymienia. Sprawdź dolot. Jeśli nie to, to zacznie się szukać dalej. Ale na moje, to korekt złych nie masz. Widziałem gorsze

    P.s I nie mam dpf'a.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-02-2013, 20:51
  2. Dym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez nowy147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-03-2012, 21:53
  3. Puka przy dodawaniu gazu JTD
    Utworzone przez marsel w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-06-2011, 19:05
  4. gwiżdże przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez bija22 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-08-2010, 08:50
  5. [146] brak mocy i strzelanie przy kolektorze ssacym przy dodawaniu gazu
    Utworzone przez Karol_PKAR w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 16-05-2010, 13:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory