Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 37

Temat: powracam do AR wersja TI kilka pytań przed zakupem

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1,9JTDm 16V 150KM, 2008
    Postów
    84

    Domyślnie powracam do AR wersja TI kilka pytań przed zakupem

    Witam,
    troche mnie tu nie bylo, na tyle dlugo ze moj nick przestał działać. Po drodze była Mazda 6 (A FUJ) i Citroen c5 z hydrozawieszeniem (my love)

    Takze bylo rodzinnie i wygodnie teraz cos dla mnie. Wracam do korzeni - do AR w wersji 159SW TI. Poprzednią jaką jezdziłem to 156SW 2,4 jtd 150KM.

    Pozostawiła nic tylko pozytywne wrażenia i jeśli trafie właściciela odkupie swoją właśność - będzie dla dzieci.

    Wracajac do tematu, chce 159SW i chcialbym w wersji TI

    Jest ona obnizona wiem, pytanie teraz moje, czy nie jest za nisko albo raczej jak nisko jest zawieszona. 156 przy wiekszych koleinach w zimie tarlem brzuchem po ziemi, a juz na pewno oslona silnika, dodatkowo przejazdy przez progi zwalniajace powodowaly lekki scisk zębów.
    Czy ktoś wie czy wersja 159 TI jest dużo niższa od wersji 156 2,4 z roku 2003

    do wyboru mam silniki 1,9 z 150KM i ten silnik znam... jest jeszcze 2,0JTD 136KM i 2,0JTDm 170KM tych silnikow zarowno z opinii jak i co je trawi nie znam. Ktos moze doradzi co i jak.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Mam wersję Ti i powiem tak Zimą jeżdżę na felgach 17cali komfort jako taki ale prześwit tragedia Trzeba uważać wszędzie Teraz mam 19 cali więc trochę się podniosła ale ucierpiał komfort Czuć każda nierówność i dziurę No ale coś za coś

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1,9JTDm 16V 150KM, 2008
    Postów
    84

    Domyślnie

    ze tak zapytam.... jest możliwość podneisienia do standardowego bez ogromnych ingerencji? ktoś probował? ogromne ingerencje mam na myśli amortyzartory i sprężyny.

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    106

    Domyślnie

    Tylko sprężyny Amortyzatory są takie same

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1,9JTDm 16V 150KM, 2008
    Postów
    84

    Domyślnie

    a wiesz o ile zwiekszy sie przeswit?

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Alfa romeo
    Postów
    840

    Domyślnie

    A to nie lepiej kupić zwykłą i przerobić na TI? Przecież sam znaczek TI na klapie oznacza konieczność sporego przepłacenia.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crazy_Joe Zobacz post
    Jest ona obnizona wiem, pytanie teraz moje, czy nie jest za nisko albo raczej jak nisko jest zawieszona. 156 przy wiekszych koleinach w zimie tarlem brzuchem po ziemi, a juz na pewno oslona silnika, dodatkowo przejazdy przez progi zwalniajace powodowaly lekki scisk zębów.
    Czy ktoś wie czy wersja 159 TI jest dużo niższa od wersji 156 2,4 z roku 2003
    Będzie niżej. Na 19" jeszcze jest OK, ciężko o coś łapnąć podwoziem, ale przy zimowym setupie jeśli zdecydujesz się na 17" (mniejsze w przypadku TI nie wejdą na zacisk) to sugerowałbym opony wyższe niż standard, np. 215/55/17. Niby niewiele wyżej niż 225/50/17, ale tutaj liczy się każdy mm. Wiem, bo przerabiałem w 159 różne setupy.

    Cytat Napisał Daniel75 Zobacz post
    Tylko sprężyny Amortyzatory są takie same
    Jesteś absolutnie pewien? Moim zdaniem amortyzatory w wersji TI są inne.

    Cytat Napisał dpar Zobacz post
    A to nie lepiej kupić zwykłą i przerobić na TI? Przecież sam znaczek TI na klapie oznacza konieczność sporego przepłacenia.
    Przepłacisz jeśli będziesz chciał przerobić zwykłą wersję na wersję TI. Dopłacając do wersji TI nie płacisz jedynie za znaczek na klapie i błotnikach, ale za wiele, wiele więcej. Skądś ta cena przecież się bierze. Nie chce mi się tutaj wypisywać całego wyposażenia jakie wchodzi w skład wersji TI, bo to nie o tym temat. Natomiast wiem z jakimi kosztami trzeba się liczyć przerabiając zwykłą wersję na TI, bo sam tego dokonałem w mojej poprzedniej 159.
    Pozdrawiam.
    - Rafał
    P.S. w kwestii wyboru wersji silnikowej, między 1.9 a 2.0 to w przypadku zadbanych egzemplarzy 2.0 będzie droższym wyborem. Jeździłem kilka lat 159 1.9 16V z programem na 190KM i byłem zadowolony. Po wyeliminowaniu kilku popularnych bolączek silnik jak i reszta podzespołów (o dziwo skrzynia M32 też) sprawowały się bardzo dobrze. Teraz jeżdżę 159 2.0/170KM po programie na 200KM. Niewiele mogę powiedzieć, bo przejechałem od zakupu około 5.000km, ale podobnie jak w przypadku 1.9, po wyeliminowaniu typowych bolączek silnik jest bez problematyczny. Porównując obie jednostki, to 2.0 ma zdecydowanie lepszą kulturę pracy i lepsze osiągi przy niewiele większym spalaniu.
    Ostatnio edytowane przez alces1 ; 19-06-2017 o 21:55

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1,9JTDm 16V 150KM, 2008
    Postów
    84

    Domyślnie

    [MENTION=248]alces1[/MENTION] -

    Droższym wyborem, masz na myśli cenę zakupu, a nie cenę użytkowania/spalania/napraw? Nie będę chyba chipował. Obecnie skłaniam się do wersji 136 konnej, 2.0 JTDm

    - - - Updated - - -

    czy napęd q2 znajduje się we wszystkich wersjach TI powyżej 2008?

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał Crazy_Joe Zobacz post
    [MENTION=248]alces1[/MENTION] -

    Droższym wyborem, masz na myśli cenę zakupu, a nie cenę użytkowania/spalania/napraw? Nie będę chyba chipował. Obecnie skłaniam się do wersji 136 konnej, 2.0 JTDm

    - - - Updated - - -

    czy napęd q2 znajduje się we wszystkich wersjach TI powyżej 2008?
    Mam na myśli zakup. Koszty użytkowania są podobne. 2.0 to silnik, który powstał poprzez rozwiercenie 1.9 i kilku innych zmianach. Po zakupie 2.0 trzeba bezwzględnie wymienić uszczelkę ssaka oleju oraz przyglądnąć się panewkom, a najlepiej je wymienić. W przeciwieństwie do 1.9 w 2.0 nie zdarzają się przypadku zerwania klap wirowych (chociaż ja i tak je usunąłem, co w 1.9 jest raczej obligatoryjne). W 2.0 droższe jest koło dwumasowe, ale za to więcej zniesie niż to w 1.9, podobnie skrzynia biegów. 1.9 posiada oplowską skrzynię M32, która lubi stwarzać problemy (padające łożyska). W 1.9 często występuje problem ciężkiego odpalania na zimnym silniku. W 2.0 tego nie ma.
    Co do q2, to owszem, chyba w każdej 2.0, ale to szpera elektroniczna (szału nie robi), nie mająca niestety ze słynnym q2 nic wspólnego.
    Pozdrawiam.
    Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    q2 w 159 pojawilo sie chyba po lifcie albo jeszcze troche pozniej w kazdej wersji silnikiwej. to jednak tylko program/usprawnienie w module abs/esp. ja nie bardzo widze zeby to cokolwiek zmienialo w zachowaniu auta porownujac poprzedniego jtdma z obecna tbi- jak dla mnie pic na wode.

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Julka z 2016... kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Vieworld w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 397
    Ostatni post / autor: 09-10-2016, 12:29
  2. [147] kilka pytań przed zakupem.
    Utworzone przez Drifter w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-06-2013, 07:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory