Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: mechanizm szyby

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie mechanizm szyby

    zabralem sie ze nie działająca szybe kierowcy , zdjąłem boczek , odkrecilem wszystkie sruby i nie moge wyjac tej płyty , nie chce za bardzo szarżować , i prosze o porade , auto rozebrane a popaduje co chwila

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Randall
    Dołączył
    10 2012
    Auto
    159 1.9JTDm 16v
    Postów
    460

    Domyślnie

    Zrób foto, pewnie jeszcze coś trzyma

    Wysłane z mojego SM-J500F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    odkreciłem wszystko,co było do odkrecenia i linka zmielona mechanizm do wymiany, i z tego co zauwazylem juz ktos wymienial no chyba ze polskie mechanizmy zakladali

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 1.9 JTDm Berlina 2006
    Postów
    18

    Domyślnie

    Mogły być polskie, ktoś już pisał że bywały "made in Poland" w oryginale. Zobacz jaki ma kolor listwa prowadnicy - u mnie była oryginalna czarna a zamienniki jakie znalazłem wszystkie są szare, stalowe. Ta płyta trzyma się na kilku śrubach umiejscowionych na zewnętrznych krańcach, oraz na 2 nakrętkach w środku i na chyba dwóch spinkach które trzeba kombinerkami zgiąć by pyta odskoczyła. Trzeba odkręcić też silniczek, na trzech małych gwiazdkowych wkrętach. Jak wymieniasz całą prowadnice a nie tylko ten biały ślizg to mocowanie silniczka jest na wkręty które należy wkręcić w takie plastikowe "nakrętki" ale bez gwinta. Dlatego moja rada by te nakrętki dać stare bo mają już gwint od poprzedniego wkręta i nie namęczysz się tak. Ja śrubokrętem nie dałem rady dokręcić tego do końca stąd ta rada. Jak masz wkrętarkę aku to śmiało dasz rade. Zakładając boczek pamiętaj o założeniu cięgna klamki, mi to umknęło i rozkładałem boczek 2 razy.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    listwy sa czarne, ale nie wazne , teraz auto musi stac nie jest w stanie dojsc przesyłka w tym tygodniu ,zly dzien wybralem na zabawe. a i tak nie wiem urzywke czy podrobke założyć ?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    159 1.9 JTDm Berlina 2006
    Postów
    18

    Domyślnie

    Tak naprawdę poza tym białym ślizgiem to tam nie ma się co psuć zbytnio. Oryginały maja już po kilka lat, może nawet 10 i ten biały plastik skruszał, w rekach mi się łamał. Tak wiec używka może mieć taki właśnie kruchy. Ja kupiłem podróbkę i plastik jest twardy i sprężysty. Z używanych rzeczy do samochodu to uważam że można kupić elementy dekoracyjne i elementy wnętrza. Mechanizmy, części, które pracują wolę brać nowe.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    AR 159 1,9 Jtdm 150 km
    Postów
    123

    Domyślnie

    oryginał był polskiej firmy intier mnie w alfie psują się tylko rzeczy polskie albo niemieckie, co do wymiany po zdjęciu boczka, opuszczasz szybę tak aby w tych czarnych zaślepkach było widać zaciski na szybie na śrubę 10, przed odkręceniem przyklej sobie taśmą szybę tak aby ci nie opadła przy odkręcaniu, następnie odkręcasz szybę aby już ją zwolnić, następnie silnik szyby i centralkę całą, wszystkie śruby od tej blachy, jak ją delikatnie odegniesz będzie pewnie trzymała gdzieś w okolicy zamka, ale ja tego nie odkręcałem. Następnie powinieneś widzieć śruby od listew czarnych podnośnika szyby. Odkręcasz i wyjmujesz, wkładasz nowy i skręcasz, delikatnie bo później jak już podłączysz elektrykę to trzeba będzie ustawić tak żeby dokręcisz szybę od nowa przez te okienka co jest mocno irytujące. Co do mechanizmu ja kupiłem nowy zamiennik polcar 1411PSG1 i zapłaciłem za niego 86 zł w hurtowni w Lublinie mieli ostatnią sztukę i ją na rabacie puścili, widziałem u producenta chyba 113 zł kosztuje. O dziwo działa jedynie to chyba źle ustawiłem szybę bo jak ją dociska do uszczelek to wydaje dźwięk i do tego jest irytujący dźwięk przy zamykaniu drzwi, ale to raczej moja wina bo na szybko. całość operacji 40 minut. Jeszcze dodatkowo przy skręcaniu tej blachy trzeba założyć nowe uszczelnienie w około ponieważ woda będzie się dostawać do środka na dywanik kierowcy.
    Ostatnio edytowane przez maxer86 ; 23-06-2017 o 07:14

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Częstochowa - okolice
    Auto
    AR 159 SW 2,4 JTDm 2006, AR GTV 1,8 TS 1999
    Postów
    66

    Domyślnie

    Witajcie! Jest już duży wątek na ten temat - poczytajcie- warto, tam jest wszystko nt. tylnej szyby i jej podnośnika.
    http://www.forum.alfaholicy.org/159_...ej_szyby_.html
    Powodzenia w wymianach - u mnie działają już dwa wymienione na zamienniki.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar Cubus00
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Międzychód
    Auto
    byla Alfa Romeo 156 2.0 TS 1999 jest 159 2,4
    Postów
    2,573

    Domyślnie

    podnosnik doszedł , na opakowaniu sygnowany "polkar",cena 84zł nówka nie smigana, troche inaczej mocowany i inaczej wyglada szpulka , ale wsio pasuje bez boleśni, zobaczymy jak z trwałoscia , `

Podobne wątki

  1. [159] mechanizm podnoszenia szyby
    Utworzone przez krzysieking w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 180
    Ostatni post / autor: 22-02-2022, 18:52
  2. Potrzebuje mechanizm szyby do 147 3D P,P
    Utworzone przez alfa 147 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-05-2012, 11:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory