Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Demontaz map sensor

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nowa Sól
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v
    Postów
    12

    Domyślnie Demontaz map sensor - duzy opor przy wyciaganiu czujnika

    Witam,
    Ostatnio podczas proby demontazu Map Sensora napotkalem sie z bardzo duzym oporem podczas jego wyciagania (oczywiscie juz pod okreceniu sruby). Ciagnalem z calych sil, mimo to nie wyszedl. W obawie przed uszkodzeniem plastikowego kolektora przykrecilem srube z powrotem.
    Moje pytanie brzmi - czy spotkal sie ktos z takim duzym oporem? Czy czujnik po prostu ma luzno wyjsc z kolektora?
    I czy ten czujnik odpowiada tylko za 'efekt wizualny' wskazowki doladowania turbo (u mnie na jalowym jest na pierwszej kresce, chce wyczyscic a jak nie pomoze to wymienic), czy ma jakikolwiek wplyw na dynamike silnika, spaliny, spalanie etc.?

    Dane pojazdu:
    [notranslate]Alfa[/notranslate] Romeo 159
    1.9 jtdm 16v
    2007 r.

    Przepraszam za brak polskich znakow, lecz pisze z niemieckiego komputera.
    Podrawiam i z gory dziekuje za jakies wskazowki
    Ostatnio edytowane przez piterr999 ; 27-06-2017 o 08:55

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    pewnie oring trzyma mocno, moze rozne brudy go tez przykleily. ruszaj na boki, obkrecaj troche, musi wyjsc.
    na czyszczenie bym nie liczyl, malo komu pomoglo.
    zle dzialajacy czujnik ma wplyw na wiele rzeczy, moze ci auto szarpac, turbina przeladowywac itp.
    jak wymieniasz to wez tego boscha z koncowka 845 numeru, pozmianowy/poprawiony (ma ta sama czulosc, upewnialem sie w katalogu, a zakres minimalnie szerszy czyli ok).wiekszosc zmienia wlasnie na 845.
    w aso nie kupuj bo zaplacisz pewnie 2xtyle, kup jako oem boscha.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nowa Sól
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v
    Postów
    12

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za odpowiedź. Dzisiaj spróbuje ponownie. Najpierw wyczyścić, potem zamówię nowy w razie potrzeby. Też słyszałem że czyszczenie rzadko pomaga Ale zawsze warto spróbować. Dam znać jaki efekt po czyszczeniu jeśli uda się wyciągnąć.
    __________________________________________________ __________________________________________________ __________________

    Dzisiaj o dziwo czujnik puścił bez problemu Naturalnie czyszczenie nic nie pomogło, więc zamówiłem nowy zgodnie z zaleceniem (845). Dzięki za cenne info i pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez piterr999 ; 27-06-2017 o 17:27

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,995

    Domyślnie

    tak poza tematem - klap z kolektora plastikowego się pozbyłeś już mam nadzieje? jak nie to poczytaj sobie na forum co i jak i sprawa do załatwienia w trybie pilnym.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. [Brera] Demontaz podlokietnika
    Utworzone przez Piotrunia1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2016, 21:54
  2. [159] Hak holowniczy - demontaz
    Utworzone przez Falcon40 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 08:22
  3. Demontaz wycieraczek
    Utworzone przez blood_dd w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 20:38
  4. Demontaz ics pomocy!!
    Utworzone przez KwachuGSE w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-01-2012, 17:50
  5. [156] demontaz tweeterow
    Utworzone przez bsq w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 12:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory