Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Pompa oleju 2.4 JTDm

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pandariuszb
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    DK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 ~240PS
    Postów
    38

    Domyślnie Pompa oleju 2.4 JTDm

    Witam kolegów. Czy ktoś przerabiał u sobie temat wymiany pompy oleju? Pacjent to 159 2.4 wersja 147kW. Alfina umarła na trasie.. wymienilem dzisiaj turbinę ale jednak coś więcej jest uszkodzone.. klekocze gorzej niż stary ciągnik i dalej brakuje ciśnienia oleju (wywala komunikat) .. odpala jednak bez problemu.. hmmm. A może jakieś inne sugestie?
    Czy wystarczy zdjąć miskę czy trzeba coś więcej kombinować żeby tam się dostać? Ktoś poratuje?
    Chętnie dowiedziałbym się też gdzie takie cudo znaleźć, bo w dwóch hurtowniach nie ma, na allegro też pustki.. obojętnie czy nówka czy używka.
    Pozdrawiam

    Ps: jeśli było to poprosze o link, szukałem na forum ale nic nie mogłem znaleźć..

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    na początek sprawdzic cisnienie manometrem na biegu jałowym powinno byc około 2 bary na zimnym silniku bedzie więcej
    żeby wymienić pompę miska w dół rozrząd zdemontować pompa jest pod rozrządem na wale korbowym

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pandariuszb
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    DK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 ~240PS
    Postów
    38

    Domyślnie

    Będę działał.. ale najwcześniej w weekend. Pytanie jeszcze jedno, czy te głośne klekotanie może być wynikiem właśnie braku smarowania na górze, przez padnięta pompę powiedzmy? Czy szukać jeszcze przyczyny gdzie indziej?

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    Brak ciśnienia oleju to bardzo poważna sprawa.. silnik będzie klekotal i to bardzo... uważaj na nowe turbo przy testach. Nie może pracować bez ciśnienia oleju.. kilka sekund i się uszkodzić wałek w turbinie..żadna gwarancja tego nie obejmuje.
    Posiadam taka pompę z 210km brery 2.4 jtdm

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pandariuszb
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    DK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 ~240PS
    Postów
    38

    Domyślnie

    Póki co odpaliłem tylko dwa razy na dosłownie parę minut w sumie, w celach testowych właśnie. Turbo świeżo zalane olejem i nie gazowane także powinno być ok.. w każdym razie, już więcej nie odpalam. Czy z wersji 210 podejdzie bez żadnych przeróbek? Jeśli tak to jestem zainteresowany.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2017
    Auto
    alfa romeo 159
    Postów
    38

    Domyślnie

    nr pompy którą posiadam 55199939 jest to pompa mimośrodowa nie łańcuchowa czy będzie pasować tego nie wiem
    po nr vin trzeba by sprawdzić bo moim zdanie przeróbki w układzie smarowania to nic dobrego

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Pytanie czy powodem braku ciśnienia jest pompa oleju. Równie dobrze może być problem z panewkami głównymi.
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar pandariuszb
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    DK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,4 ~240PS
    Postów
    38

    Domyślnie

    Cytat Napisał quba Zobacz post
    Pytanie czy powodem braku ciśnienia jest pompa oleju. Równie dobrze może być problem z panewkami głównymi.

    Hmmm.. a czy istnieje jakikolwiek sposob sprawdzenia czy tez chociazby przyblizonej diagnozy, bez rozbierania polowy silnika? Fajnie byloby wiedziec zanim nazamawiam czesci chociaz panewki wydaja mi sie malo prawdowpodobne biorac pod uwage halas.. krotko przed awaria po stronie pasazera z przodu dochodzily dziwne metaliczne odglosy, stuki.. myslalem ze to cos od kola pasowego lub napinacza albo jednej z rolek..

    Wg eper pompa, o ktorej mowi kolega pioter4888 pasuje. Dziwne. A nie jest czasem tak, ze zastapiono tez starszy model z lancuchen na ten wlasnie, i bedzie ona po prostu jedynym zamiennikiem?

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar kwijatkowski
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    159 2,4 q4 2008
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał pioter4888 Zobacz post
    na początek sprawdzic cisnienie manometrem na biegu jałowym powinno byc około 2 bary na zimnym silniku bedzie więcej
    żeby wymienić pompę miska w dół rozrząd zdemontować pompa jest pod rozrządem na wale korbowym
    Czy jest jakieś źródło tej informacji o ciśnieniu oleju na zimno na biegu jałowym? Bardzo byłbym nim zainteresowany. Ja ostatnio sprawdziłem że na biegu jałowym ciśnienie oleju w moim silniku wynosi 0.6-0.7 bara (3.5-3.6 przy 4000rpm). Niedużo, ale widocznie wystarczająco skoro przy takim ciśnieniu nie pojawia się komunikat o niedostatecznym ciśnieniu. Ostrzeżenie wyświetla się tylko czasem przy odpalaniu na ciepło.

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar quba
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Alfa - 159 2,4 BMW 335ix, Mazda MX-5
    Postów
    1,731

    Domyślnie

    Na zimno ciśnienie jest dużo wyższe niż na ciepło. Mam w aucie wskaźnik ciśnienia to widzę
    Gdy Alfa stoi w serwisie gdzie jest Romeo? Szuka części...

Podobne wątki

  1. [159] pompa oleju w 2.0 JTDm
    Utworzone przez czyrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 227
    Ostatni post / autor: 20-04-2023, 05:25
  2. pompa oleju?
    Utworzone przez Reniek44 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2015, 16:42
  3. [146] Pompa oleju
    Utworzone przez goska w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:38
  4. [146] Pompa Oleju i Pompa Wspomagania
    Utworzone przez TheRomanist w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-02-2013, 15:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory