Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa 159 1.9 jtdm 150ps - dymi na biało podczas pierwszego rozruchu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Alfa Romeo 159
    Postów
    25

    Domyślnie Alfa 159 1.9 jtdm 150ps - dymi na biało podczas pierwszego rozruchu

    Witam serdecznie,
    przeszukując forum znalazłem kilka podobnych tematów, lecz nic konkretnego.
    Otóż już od dłuższego czasu podczas pierwszego rozruchu alfa puszcza biały dymek z wydechu (dosłownie dymek i koniec) czasami większy, czasami mniejszy. Nie dymi stale.
    Najczęściej odpala od strzała, zdarza się czasami że zakręci dwa razy i odpali. Spadku mocy raczej nie zauważyłem, natomiast zauważyłem częste ubytki w zbiorniku płynu chłodniczego, wycieków brak, poziom często spada poniżej minimum. Zaciekawiła mnie również zmiana temp. silnika, skacze od kreski poniżej 90 do 90 stopni. Zależy jak jadę, najczęściej robię odcinki 20km i staram się trzymać obroty powyżej 2tyś. (wtedy temp. jest stała 90stopni). Silnik równo pracuje, obroty trzyma stabilnie, nie dymi podczas jazdy.

    Tydzień temu robiłem trasę 600km w jedną stronę i powrót po tygodniu, stała prędkość ~140km/h, temperatura i wszystko inne było w normie.

    Niedługo będę wymieniał olej i filtry bo już czas. Kompletny rozrząd robiłem ok. 14tyś km temu.

    Co może być przyczyną takich objawów? Najczęściej na forum pada odpowiedź, że to uszczelka pod głowicą lub pęknięta głowica. Jak wyglądają teraz koszty takich napraw? A może to coś innego? Pomóżcie koledzy alfaholicy


    PS. dodam, że poziom płynu chłodniczego utrzymuje się poniżej minimum i nie spada.
    Ostatnio edytowane przez D4aff ; 08-07-2017 o 13:10

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar szampan33
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    159, 2.4 JTD
    Postów
    185

    Domyślnie

    Ja ma podobnie, tylko w 2.4
    Byłem u niby fachowca od alf i powiedział, że spada ciśnienie paliwa na pompie wtryskowej i zawsze pierwsze odpalenie będzie takie, że zadymi na biało i kulawo odpali. później w ciągu dnia będzie palić normalnie, że tak powiem. I tak też jest. Jakiś zaworek za to odpowiada i nie trzyma.
    Czy to głowica pęknięta, czy uszczelka? Niby nie. i taką mam nadzieję. Płynu ma też za niski stan, ale się utrzymuje.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Zgadza się. Ropa spalona w nieoptymalnej temperaturze potrafi dymić na jasno. Jeśli to tylko dymek przy starcie to się nie przejmuj.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak Avatar szampan33
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    159, 2.4 JTD
    Postów
    185

    Domyślnie

    No ja tak właśnie mam. Tylko, że u mnie z rana to tyle białego dymu jak z parowozu, ogrom i potrafi za pierwszym nie odpalić. Potem w ciągu dnia jest ok.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar vego77
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDM 16v
    Postów
    124

    Domyślnie

    Czasem też tak mam , silnik 1.9 jtdm , czasem kręci dłużej na zimnym silniku i wywali chmurkę białego dymu. Wtryski Ok , w sumie wszystko jest Ok. Podobno często tak się dzieje jak świece padają i niedogrzewaja , nie ma odpowiedniej temperatury i nie spała całej ropy. Jak się tak dzieje tylko na zimnym to nie ma co się przejmować

Podobne wątki

  1. Dla wszystkich którym Alfa 147 bierze olej i dymi na biało :)
    Utworzone przez Arkadiusz321 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 17-10-2015, 13:07
  2. Alfa Romeo 147 bierze olej oraz dymi na biało
    Utworzone przez kuba15001 w dziale 147
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 21:09
  3. [159] Dymi na biało.
    Utworzone przez ZIOLO56 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 74
    Ostatni post / autor: 27-01-2015, 21:12
  4. AR 156 dymi na biało.
    Utworzone przez ssman122 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 31-01-2014, 19:41
  5. [159] Dymi na biało co jakiś czas 1.9 JTDm 16V
    Utworzone przez Fleyvor w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 22:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory